Reklamı kapat

Google Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu: Fiyatı Sıçradı!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
4 görüntülenme
Google Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu: Fiyatı Sıçradı!

Aptos Labs, Aptos Network’ün daha fazla ademi-merkeziyetçi olmasını sağlamak için Google Cloud ile ortalık yapıyor. Haber, Google’ın bir dizi kripto projesiyle Web3 dünyasındaki ayak izini derinleştirmesiyle geliyor. Gelişmenin ardından altcoin fiyatı güçlü yükseliş kaydetti.

Google Cloud ile Aptos ortaklığı altcoin fiyatını sıçrattı

Bugün Aptos Labs, Google Cloud ile yeni işbirliğini duyurdu. Bu ortaklık, şirketlerin ve geliştiricilerin Aptos ağında daha kolay kurulum yapmasına yardımcı olacak. Ayrıca Google Cloud, Aptos’un ilk bulut iş ortaklarından biri olacak. Bu doğrultuda Aptos ağındaki geliştiricilerin uygulamalarını oluşturup ölçekleyebilecekleri ölçeklenebilir, güvenli ve sürdürülebilir bir altyapı sağlayacak.

Aptos’un kurucu ortağı ve CEO’su Mo Shaikh, Londra’daki Token2049’daki bir panelde konuştu. Shaikh, Google’ın Web3 bölümünün piyasaya giriş ve iş geliştirme lideri Simon Baksys ile birlikte bağlantının ayrıntılarını anlattı. Aptos’un kurucu ortağı ve CEO’su Mo Shaikh, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Google Cloud, harekete geçme konusundaki önyargıları, bir sonraki milyar kullanıcı için erişilebilirliği sağlama misyonumuzda ademi merkeziyetçiliğe bağlılıkları ve altyapısının yetenekleri ile bizi etkiledi. Takım çevikti ve takımımızla kilit adım koştu. Google Cloud’un Aptos protokolünün kullanıcılarına sağladığı potansiyelden heyecan duyuyoruz.

Shaikh, “İlk kez bir Web2 ve bir Web3 şirketi bu kadar anlamlı bir şekilde bir araya geldi” dedi. Ayrıca Shaikh, Google Cloud’un node’ları doğrulayacağını ve Aptos main-net’ine katılacağını kaydetti. Aptos Blockchain de dizine eklenecek ve Google Cloud’un BigQuery hizmetinde kullanıma sunulacak.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz ortaklık, Google ve Aptos Vakfı bir hızlandırıcı programı başlattı. Bunun yanı sıra gelecek yıl bir hackathon’a ev sahipliği yapacak. Bu doğrultuda yeni yetenekleri teşvik etmeyi amaçlıyor. Haberin etkisi anında altcoin fiyatına yansıdı. ATP, piyasa toparlanmaya çalışırken fırladı.

Altcoin
APT günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Ortaklık Aptos’a ne getirecek?

Google Cloud ile yapılan ortak çalışma sayesinde herkesin Aptos ağındaki bir node’a 15 dakikadan kısa sürede güç sağlaması mümkün hale gelecek. Bu, Aptos ekosistemlerinin donanım gereksinimleri olmadan ve kitleler için güvenilirlik, güvenlik ve hızı korurken oluşturulmasına yönelik büyük bir adımı işaret ediyor. Şirketler ve geliştiricilerin, Google Cloud’da Aptos tam node’u çalıştırmak için kullanıma hazır desteği aşağıdaki şekillerde kullanmaya başlaması mümkün:

  • Zaten bir Google Cloud hesabınız varsa, node’u çalışır duruma getirmek yalnızca 15 dakika sürüyor.
  • Bir Google Cloud hesabınız yoksa ücretsiz deneme ve 300 dolar kredi ile başlamanız mümkün.

Dağıtım, insanların tam bir node çalıştırması için kullanımı kolay, güvenilir bir yol sağlamayı amaçlıyor. Bu arada doğrulayıcı desteği de gelecekte geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Theblock
  • Medium

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Açıkladı: Bu 12 Kripto Para Projesi Desteklenecek!
Binance Açıkladı: Bu 12 Kripto Para Projesi Desteklenecek! Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yeni projeleri teşvik etmek için kuluçka programları düzenliyor. Binance Labs işte bu kuluçka programının 5. sezonu için seçilen 12 kripto para projesini açıkladı. Binance Labs Kuluçka Programı’nın beşinci sezonu başlıyor...
Vural Erkan 3 hafta önce