Uzman Görüşü: Gözden Kaçırılmaması Gereken En İyi 3 Altcoin!

Uzman Görüşü: Gözden Kaçırılmaması Gereken En İyi 3 Altcoin!
Uzman Görüşü: Gözden Kaçırılmaması Gereken En İyi 3 Altcoin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm gözler Bitcoin ve Ethereum üzerinde sabitlenmiş görünüyor. Ancak kripto portföyünüz için iyi olan başka altcoin projeleri de var. Kripto uzmanı Lawrence Mike Woriji, gözlerden kaçan ve güçlü temellere sahip 3 altcoin’den bahsediyor. Uzman, bu projelerin şu anda değerlerinin altında olduğunu ve fırsatlar sunduğunu söylüyor.

Listeni ilk sırasındaki altcoin: Chainlink (LINK)

Chainlink, değeri bilinmeyen ve gözden kaçan projeler listesinde ilk sırada yer alıyor. Proje, kripto piyasasını dış dünyaya bağlayan en eski Blockchain oracle’larından biridir. Yani Chainlink, Blockchain uygulamalarının kendi ağları dışındaki verilere erişmesine olanak tanıyor. Ve LINK için umut verici olan bu tür çözümlere olan ihtiyaç giderek artıyor. Chainlink, Temmuz ayında maim-net’te Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolünü (CCIP) başlattı. Bu da projeyi başka bir seviyeye taşıdı.

CCIP, farklı Blockchain’ler arasında standart bir iletişim sistemi oluşturuyor. Farklı DeFi platformlarını farklı Blockchain’lere bağladığını söyleyebiliriz. CCIP halihazırda Avalanche, Ethereum, Optimism ve Polygon’u destekliyor. Hepsi bu kadar değil. En iyi DeFi borç verme protokolleri Aave ve Synthetix de CCIP’yi benimsedi. Chainlink’in CCIP’sinin geleneksel finans platformları için de bir uygulaması var. Altcoin, CCIP’nin geleneksel finansın dijital varlıklara erişimini sağlayacak bir özel-kamu dinamiği yaratacağını söyledi. Chainlink’in halihazırda geleneksel finans alanında ortakları var. Peki tüm bunlar neden fiyata yansımadı? Çünkü sizin ve benim gibi insanlar bunu görmezden gelme eğiliminde.

LINK hariç ilk 20 varlık içindeki her coin geçen hafta negatif getiri elde etti. LINK sektördeki en iyi performanslardan birine sahipti. Ancak bu, insanların mücevher olduğu için ona daha fazla dikkat etmesi dışında pek bir şey ifade etmiyor. Ayrıca altcoin projesinin cüzdan faaliyetleri de arttı. Santiment’ten alınan veriler, 3,99 binin üzerinde benzersiz aktif LINK cüzdanı olduğunu gösterdi. Bu, Temmuz ayından bu yana kaydedilen en yüksek cüzdan aktivitesi.

İkinci sırada Illuvium (ILV) var

Illuvium en çok beklenen Blockchain oyunlarından biriydi. Ancak oyunun token’ının fiyatı yıllar içinde büyük ölçüde düştü. Yine de altcoin projesi, odak noktamız olması gereken harika temellere sahip. Illuvium, Ethereum Blockchain üzerinde ilk birlikte çalışabilir Blockchain oyunu (IBG) evrenini inşa eden merkezi olmayan bir stüdyo.

Illuvium, en iyi grafiklere ve bilim kurgu maceralarına sahip oyunlara sahip. Altcoin ekibi, oyuncular için sahipliğe çok odaklanıyor. Bu nedenle, oyunculara oyun içi varlıkları üzerinde tam sahiplik sağlamak için Blockchain teknolojisinden yararlanıyor. Bu oyun, öne çıkmasına yardımcı olan çeşitli özelliklere sahip.

Illuvium ayrıca yerleşik bir merkezi olmayan borsa (DEX) platformuna sahip. Kullanıcıların, Illuvial NFT’ler de dahil olmak üzere Illuvium varlıklarını güvenle takas etmek için bu borsayı kullanmaları mümkün. Ayrıca, maksimum arzın %30’una denk gelen yaklaşık 3 milyon ILV, Illuvium yield farming programına tahsis edilmiş durumda. Illuvium, Axie Infinity gibi diğer oyunlarla başa baş mücadele ediyor. Çoğu insan, kolay yapısı nedeniyle Illuvium’u tercih ediyor. Altcoin projesindeki benzersiz aktif cüzdanların sayısı %20,28 oranında arttı. İşlemler de %26,53 oranında artış kaydetti. Illuvium, Blockchain oyunları arasında ciddi bir potansiyele sahip. Ancak, muhtemelen göz ardı edildiği için en iyisini görmedik.

Son sıradaki altcoin: Goldfinch (GFI)

Ve bugün son olarak Goldfinch var. Goldfinch, RWA anlatısında bir lider. Yani gerçek dünya varlıkları. Birçok kişi gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesinin Blockchain için büyük bir kullanım alanı olduğuna inanıyor. Eğer siz de inanıyorsanız, bu altcoin radarınızda olması gerekir. Goldfinch’in halihazırda piyasada 100 milyon dolarlık aktif kredisi var. Ayrıca sizin ve benim gibi yatırımcılara havuzlarına yatırdıkları USDC üzerinden %7,8 oranında ödeme yapıyorlar. Geçen ay 100 bin dolar ücret kazandılar. Ayrıca, önümüzdeki yıl 1 milyon doların üzerinde ücret kazanma yolunda ilerliyorlar.

Unutmayın, şu anda ücretler ve gelirler tüm sektörde düşüşte. Piyasaya neredeyse hiç yeni likidite gelmiyor. Yine de Goldfinch geçen hafta kriptoda en hızlı büyüyen 4. TVL’ye sahip. 11 ya da 1,4 milyon dolar arttı. Yatırımcılar Goldfinch’i buluyor. Bu yüzden onu görmezden gelmemek lazım. Kredi programlarındaki vadeler 24-37 ay arasında değişirken, %7,8’i değişkendir. Ayrıca, gerekirse daha erken erişme imkanı var. USDC’nizi dünyanın her yerindeki gerçek işletmelere borç vermek için kullanmanız mümkün.

Ve Goldfinch, değerine baktığınızda kesinlikle göz ardı edilen kategoride yer alıyor. Krediler dahil TVL’si 100 milyon doların biraz üzerinde. Piyasa değeri ise sadece 25 milyon dolar. Bu arada, Goldfinch’in hazinesinde 11 milyon dolar var. Bu da kredi işinin değerinin yalnızca 14 milyon dolar olduğu anlamına geliyor. Uniswap, TVL’ye göre 1,01 piyasa değeri ile işlem görüyor. Goldfinch’in yerel tokenı olan GFI ise 0,42’den işlem görüyor. Bunun bir kısmı. DeFillama’ya göre, Uniswap ile aynı piyasa değerine ulaşmak, Goldfinch sahipleri için 4x demek. Bu kesinlikle göz ardı edilen bir altcoin projesi.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uzman Görüşü: Gözden Kaçırılmaması Gereken En İyi 3 Altcoin!