Gözler Bitcoin’de: 5 Analist, Sıradaki Seviyeleri Belirledi!

Vural Erkan
Vural Erkan 28 Mart 2022
0 görüntülenme
sm716198e

Bitcoin (BTC), 28 Mart’ta Wall Street açılışında 2 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve analistlere göre son boğa koşusu hız kazandı.

“Bitcoin düşüşü gereksiz ama sağlıklı olurdu”

TradingView’den alınan veriler, BTC’nin Bitstamp’ta 47.900 dolara ulaştığını ve yeni bir 2022 zirvesinden sadece 100 dolar uzakta olduğunu gösterdi. Bitcoin fiyat hareketi, 28 Mart’ta devam eden ve yaklaşık %17’lik haftalık kazanç sağlayan haftalık kapanışa doğru güçlü bir hareketin ardından geldi. Popüler kripto analisti Rekt Capital, şu paylaşımı yaptı:

Olmak zorunda değil ama, bir BTC düşüşü sağlıklı olur. Çünkü fiyat devam edebilir ve önceki direnci yeni destek olarak geri alabilir. Aynı şey, son zamanlarda güçlü hareketler yaşayan birçok altcoin için de geçerli.

Bazıları yeni destek seviyelerini görmek için bir geri çekilme tahmininde bulunmaya başlarken, BTC için heyecan yine de yazının yazıldığı sırada itici ruh hali olarak kalıyor. Blockware lider içgörü analisti William Clemente, şunları söylüyor:

Hem spot prim hem de üç aylık gerilemenin çok aylık rejimi + Çeşitli önlemlerle büyük on-chain birikim. Kaçırdığımız tek şey momentum. 46 bin dolar tutulduğu sürece, momentum/trende dayalı piyasa katılımcılarının bunu yüksek seviyelere geri iteceğini düşünebiliriz.

Bu bakış açısı, lider kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri göndermek için potansiyel yakıt sağlayan iki önemli hareketli ortalama belirleyen Rekt Capital tarafından tekrarlandı.

William Clemente, Bitcoin’in hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergesinin yeşile döndüğünü ve Kasım ayının tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana ilk kez bir yükseliş trendinin başladığını gösteren bir grafik ekledi.

Bitcoin
MACD ile BTC grafiği / Kaynak: William Clemente/ Twitter

Bu arada on-chain izleme kaynağı Whalemap, daha önce orada gerçekleşen birikim sayesinde 47.400 doların makro seviyelerde kilit bir alan olduğunu yineledi.

Analist Philip Swift, mevcut rallinin bu yıl öncekilerden daha sürdürülebilir olmasına ek bir selam olarak, türev platformlarındaki fonlama oranlarının hem duyarlılık hem de piyasa performansındaki iyimserliğe rağmen ilginç bir şekilde düşük kaldığını vurguladı.

“2022, riskli varlıklar için o kadar kolay olmayacak”

Makro analistler için odak noktası, Bitcoin (BTC)’nin son kazanımlarıyla geleneksel varlıklara karşı kırılıp kırılmadığıydı. ABD hisse senetleri 28 Mart açılışında çoğunlukla yatay seyrederken, altın sadece mütevazı bir yükseliş yaşadı.

Trendi tartışan Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, BTC’nin “riskten kurtulma bayrağını alıp almadığını” sorguluyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor:

1. Çeyrek, 40 yılın en yüksek enflasyonu ve Avrupa’daki savaşın ortasında yükselen riskli varlıklar eğiliminde bir başka kırılma olabilir. Ancak bizim tahminimiz, 2022’nin son oyununun o kadar kolay olmayacağı yönünde.

Mike McGlone, Bitcoin’in yine de ‘farklı bir güç gösterdiğini’ ekliyor.

Bitcoin

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Mike McGlone yakın zamanda, Bitcoin (BTC)’nin mevcut makro koşullarda altı rakama ulaşmadan önce 30.000 dolara ‘kolayca’ dönebileceğini söylemişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

22121 brock pierce main
Bu Altcoin İçin Çılgın Bahis Yapıldı: Fiyatı Fırladı! Block.one Kurucu Ortağı Brock Pierce, tüm Block.one hisselerini bir altcoin ile takas ettiğini açıkladı. Bu açıklamalar mevcut ralliye ek kazançlar sağlamada yardımcı oldu. Brock Pierce’ın “çılgın altcoin bahsi” Haftalarca süren piyasa durgunluğundan sonra, EOS sonunda uzun süreli...
Buğra Çağlar 29 Mart 2022