Gözler G20 Toplantısında: Bitcoin ve Altcoinler Masaya Yatırılacak

JPMorgan'dan Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Abartılıyor!
JPMorgan'dan Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Abartılıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük ekonomilerini oluşturan G20 ülkeleri, finans liderleri zirvesi için toplandı. İçlerinde Türkiye’nin de bulunduğu 20 dev ülkenin maliye bakanları ve merkez bankası başkanları, kripto paralar ile birlikte kripto paraların vergilendirilmesini ve bu paraların kara para aklamada kullanılmasını da masaya yatıracak.

Sonuç bildirisinin pazar günü yayınlanacağı dev zirvede masaya yatırılacak en önemli konulardan birisi de kuşkusuz Corona virüsü olacak. Geçtiğimiz günlerde bu virüs salgınının fiziksel paralar ile de yayılabiliyor olmasından dolayı, Çin’in dijital para çalışmalarını hızlandırabileceği de söz konusu olmuştu…

FSB Başkanı: Kripto Konusunda Geç Kalınmamalı

Zirve öncesinde merkez bankası yöneticilerine mektup gönderek Finansal İstikrar Kurulu FSB’nin başkanı Randal Quarles, küresel finans düzenleyicilerinin dijital ödeme endüstrisindeki hızlı gelişmenin gerisinde kalma riski bulunduğuna dikkat çekti ve kripto paralar için yasal düzenlemeler yapma konusunda hızlı davranılması gerektiğini belirtti:

“FSB üyeleri stabil kripto paralar ve diğer dijital paralardaki hızlı gelişmenin farkında. Bu yeni araçlar için gerekli olan düzenleyici ve denetleyici adımları hızlandırmakta kararlıyız.”

Elbette kripto paraların da konuşulacağı bu zirvenin gündemini büyük ölçüde Corona virüsü oluşturacak. Konu hakkında konuşan Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda en önemli gündem maddesinin Corona olduğunu belirtirken, kripto para tartışmaları virüs tartışmalarının gölgesinde kalabilir gibi görünmekte…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Gözler G20 Toplantısında: Bitcoin ve Altcoinler Masaya Yatırılacak