İşte Bu Hafta Gözlerinizi Dikmeniz Gereken 5 Kripto Para!

İşte Bu Hafta Gözlerinizi Dikmeniz Gereken 5 Kripto Para!
İşte Bu Hafta Gözlerinizi Dikmeniz Gereken 5 Kripto Para!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE), son birkaç gün içinde %100’ün üzerinde yatırım getirisi sağladı. Ayrıca kripto para piyasası, Bitcoin (BTC)’nin 20 bin doların üzerinde kapanışla bazı büyük yükselişler gördü. Bu yüzden, kripto piyasası yeni haftaya avantajlı başladı. Bununla birlikte, hala belirsizliklerin olduğu ortamda hedef belirlemek oldukça önemli. Kripto analisti James Obonde, bu hafta dikkat etmeniz gereken en iyi 5 kriptoyu paylaşıyor.

İlk sırada lider kripto para Bitcoin (BTC) yer alıyor

Grafikten, BTC fiyatı 19.200 dolar bölgesinden sıçradı. Ayrıca BTC fiyatı, 20.500 doların üzerinde güçlü bir destek oluşturdu. Daha sonra 20.800 dolara yükseldi. Aylık kapanış öncesinde haftalık kapanış daha fazla yükseliş gösterdi. Bu yüzden, BTC fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla çekiş kazandığını görmemiz mümkün.

Günlük BTC Fiyat grafiği / Kaynak: Tradingview

BTC yazı sırasında 20.400 dolardan işlem görüyor. BTC, fiyatın yükselmesi için güçlü bir direnç olarak hareket eden 21.200 dolar bölgesinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor. 21.200 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış ve destek oluşumu durumunda, çoğu satıcı için bir ilgi alanı olarak hareket eden 22.000 dolarlık bir bölgeye bir ralli olası.

İkinci sırada lider altcoin Ethereum (ETH) var

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, “Merge” öncesinde 2.030 dolara yükseliş eğilimi gösterdi. Ancak, daha sonra çekişini kaybetti. Bununla birlikte son haftalarda, BTC’den daha iyi performans gösterdi. ETH fiyatı 2.030 dolardan ret gördü. Bu, ETH’nin yükselme eğilimine karşı bir direnç gibi görünüyor. Fiyat, alım emirleri için talep oluşturduğu 1.260 dolarlık bir bölgeye spiral düşüşünü sürdürmeden önce 1.570 dolarlık bir bölgeye satış gördü.

Günlük ETH fiyat grafiği / Kaynak: Tradingview

ETH, günlük zaman diliminde 50 Üstel Hareketli Ortalama’nın (EMA) 1.620 dolar üzerinde, 1.720 dolarlık bir bölgeye doğru bir ralli hedefliyor. Ethereum yükseliş yapısını korursa, fiyatın yüksek arz ile kilit bir direnç bölgesi olarak 1.720 doları yeniden test ettiğini görmemiz mümkün.

Üçüncü kripto para Binance Coin (BNB)

BNB’nin fiyatı, 327 dolarlık direncinden ret gördü. Bu da BNB’nin büyük bir darbe almasına neden oldu. Ayrıca, fiyatın 260 dolarlık bir bölgeye düşmesine ve kilit desteğini kaybetmesine yol açtı. BNB, bu bölgeden 300 doları geri alarak, geri dönüşle hızlı bir şekilde yanıt verdi.

Kripto para
Günlük BNB fiyat grafiği / Kaynak: Tradingview

Bu arada BNB, ret görmesin rağmen yükseliş yapısını korudu. 335 doların üzerinde bir kırılma durumunda BNB’nin, bölgeyi 400 dolar ve muhtemelen 450 dolar olarak yeniden test etmesi mümkün. Kripto para, 50 ve 200 EMA’ya karşılık gelen 300 dolardan iyi bir destek buldu. BNB’nin daha yüksek trend şansına sahip olması için yukarıda kalması gerekiyor.

Dördüncü sırada Chainlink (LINK) yer alıyor

Chainlink’in (LINK), uzun birikim aşamasından kopmaya hazırlanıyor. Bu ortamda kripto para, 50 EMA’nın oldukça üzerinde yükselen boğa eğilimleri göstermeye devam etti.

Kripto para
Günlük LINK fiyat grafiği / Kaynak: Tradingview

LINK’in temelde ne kadar güçlü olduğunu göz önünde bulundurursak, LINK fiyatının 9,5 dolarlık bir bölgeye yükselmesi için 8 doların üzerine çıkması ve koruması gerekiyor.

Son kripto para Solana (SOL)

Solana fiyatı, piyasanın daha umut verici görünmesiyle birlikte 40 dolarlık bir bölgeye yükselmeyi hedefliyor. Bu yüzden SOL, iyi bir hacme sahip azalan bir üçgenden ayrıldıktan sonra bir yükseliş paterni oluşturdu.

Kripto para
Günlük SOL fiyat grafiği / Kaynak: Tradingview

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Bu Hafta Gözlerinizi Dikmeniz Gereken 5 Kripto Para!