Sıcak Gelişme: Grayscale’den Ethereum ETF’si İçin Yeni Bir Hamle Geldi!

Sıcak Gelişme: Grayscale’den Ethereum ETF’si İçin Yeni Bir Hamle Geldi!
Sıcak Gelişme: Grayscale’den Ethereum ETF’si İçin Yeni Bir Hamle Geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan onay bekleyen bir hayli Ethereum Vadeli İşlem ETF’si var. Vadeli işlemlere dayalı bir Ethereum ETF’sini onaylatma yarışı, birkaç büyük oyuncunun çekişmesiyle kızışıyor. Son bir hamlede Grayscale Investments, yeni bir Ethereum vadeli işlem ETF’si için başvuru yaptı.

Grayscale, yeni Ethereum Vadeli İşlem ETF’si için dosya hazırladı

Grayscale, Ethereum vadeli işlemlerini takip eden yeni bir borsa yatırım fonu için bir dosya hazırladı. Nihaeyetinde Grayscale, hazırladığı bu dosyayı Salı günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sundu. ETF, emtia ve spot Bitcoin ETF’lerinin dosyalandığı düzenleme olan 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında dosyalandı. Bu arada Grayscale, daha önce ayrı bir Ethereum vadeli işlem ETF’si için başvuru yapmıştı. Ancak bu başvuru, çoğu menkul kıymet tabanlı ETF’nin kayıtlı olduğu 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamındaydı.

Bu ayrım oldukça dikkat çekici. Çünkü SEC her iki kanun kapsamında kayıtlı Bitcoin vadeli işlem ETF’lerini onayladı. Bu yüzden bazı yatırımcılara göre SEC, genel olarak Bitcoin vadeli işlemleri konusunda rahat. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ağustos ayı sonlarında bazı uzmanlar, SEC’in Ekim ayında bir dizi Ether Vadeli İşlem ETF’sini onaylamasının güçlü bir olasılık olduğunu öne sürdü. Bu haber, altcoin fiyatının traderların ön koşusu sırasında artmasına neden oldu. Çünkü Ethereum Vadeli İşlem ETF’lerinin daha geniş bir kullanılabilirliği, kurumsal yatırımcıların bu Vadeli İşlem ETF’lerinin yayına girdiklerinde satın almaya başladıklarını varsayarak, tokene olan talebi dolaylı olarak artırabilir.

Ethereum

ETH fiyat tahmini: Sırada ne var?

Kripto analisti Joel Frank Ethereum fiyatının teknik görünümüne bakıyor. Ether son iki günde 21DMA’sının üzerinde oldukça ikna edici bir hamle yaptı. Bunun ardından şimdi bu seviyenin üzerinde kapanmaya hazır. Bu da ETH’nin kısa vadeli fiyat görünümü için olumlu. 21DMA daha önce son iki aydan uzun bir süredir güçlü bir direnç olarak hareket ediyordu. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, 1.700 doların hemen üzerindeki 50DMA’ya ve hatta 1.740 dolar civarındaki Ağustos sonunun en yüksek seviyelerine potansiyel bir ralli için zemin hazırlıyor.

Ethereum

ETH’nin 21DMA’nın üzerinde kapanış yapabileceği varsayılırsa, kısa vadeli Ethereum fiyat tahminlerinin mütevazı bir şekilde daha yükselişe dönmesi muhtemel. Ancak yatırımcıların, ABD Merkez Bankası’nın Çarşamba günkü faiz kararı ve para politikası duyurusu gibi yaklaşan makro risk olaylarına dikkat etmesi gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Grayscale’den Ethereum ETF’si İçin Yeni Bir Hamle Geldi!