Güçlü Fintech Yatırımcısından EOS Projelerine 100 Milyon Dolarlık Sermaye

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 23 Mart 2018
0 görüntülenme

Cointelegraph auf Deutsch’un 21 mart tarihli haberine göre Alman fintech kuluçka merkezi FinLab AG ve Block.one, Blockchain yazılım platformu geliştiricisi EOS.IO, EOS yazılımları kullanan projeler geliştirmek için 100 milyon dolarlık ortak girişim haberi verdi.

FinLab’ın gerçekleştirdiği fon, Block.one’a kayıtlı ve Cayman yönetimindeki EOS.IO platformunun daha geniş çapta dağıtımını amaçlıyor. Firma diğer sermaye sahiplerinin de katkılarıyla EOS.IO’ya 1 milyar dolar fon sözü verdi. Yani FinLab fonu aslında sermayenin çok az bir kısmını temsil ediyor.

EOS.IO merkezsiz uygulamalar için Ethereum’un ERC20 stantard tokenleriyle çalışan Blockchain mimarisi. EOS.IO Block.one tarafından geliştirildi ancak açık kaynaklı yazılım üçüncü partilerce aktifleşecek. Firma kendini “Ethereum’un farklı kullanımları için platformlar sağlamayı amaçlayan teknoloji firması” olarak tanımlıyor.

EOS.IO, daha iyi ölçülebilirlik ve yeni Blockchain mimarisini kullanarak komisyonsuz işlemler sağlamayı amaçlayan üçüncü dalga kripto para yenilikleri ve blockchain projelerinin bir parçası. Şubatta araştırmacılar, Blockchain’e alternatif olarak  PHANTOM adını verdikleri bir ağ sundular.

Cointelegraph- Markus Kasanmascheff

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

rusya altin kriptokoin com
Rusya’dan Telegrama Gözdağı Kripto para topluluğunun da aktif olarak kullanıldığı Telegram‘a Rusya’dan gözdağı. Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişimi Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), anlık mesajlaşma uygulaması Telegram’ın yasaklanabileceğini bildirdi. Roskomnadzor’un internet sitesinden yapılan açıklamada, son dönemin popüler uygulamalarından ve Rus girişimci Pavel Durov tarafından kurulan...
Burak Can Senyelli 23 Mart 2018