Reklamı kapat

Güçlü Firma ABD’deki Bitcoin Desteğini 50 Eyalete Taşıdı!

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 16 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in de kurucuları arasında yer aldığı Square pazartesi gün attığı tweetinde Cash App’inin bitcoin desteğini 50 Amerikan eyaletine arttırdığını söyledi. Eklenti Square’in bitcoin’in ikinci çeyrekte kar marjının 420,000 dolar olduğunu açıklamasından sonra geldi,  firma bitcoin desteği için 36.6 milyon dolar harcamıştı ancak karşılığında yalnızca 37 milyon dolar kazandı.

The Cash App ocaktan beri kullanıcıların bitcoin ile alışveriş yapmalarını sağlıyor, ama New York, Georgia, Hawaii ve Wyoming’te desteklenmiyordu çünkü bu eyaletlerde kripto işlemleri üzerinde daha büyük sınırlamalar var. Wyoming ve  Hawaii gibi eyaletlerde kripto firmalarının müşterilere ayırdıkları nakit kaynakları kripto kaynakları ile eş  değer olmalı ki bu da Coinbase gibi firmalar için işleri zorlaştırıyor. Wyoming bu kuralı Mart’ta kaldırdı ve Square hemen ardından Cash App’i oranın sakinlerinin kullanımına açtı. Öte yandan, New York firmaların BitLicense sahibi olmalarını zorunlu kılıyor ki yakın zamanda Square de BitLicense edindi.

Georgia ve Hawaii en yeni eklenen eyaletler. The Verge, Square’e ulaşıp devlet onayları konusunda daha derin bilgi almak istedi.

Her ne kadar fiyatları düşmüş olsa da Square’in hala bitcoin’e olumlu yaklaşımını sürdürmesi şaşırtıcı değil. Aynı zamanda Twitter yöneticisi olan CEO’ları Jack Dorse Mart’ta yaptığı açıklamada gelecek 10 yılda bitcoin’in dünyanın tek para birimi olacağını söylemişti. Bu günlerde bitcoin fiyatları 6,000 dolar civarında geziniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The Verge-Shannon Liao

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

CBOE İlk Bitcoin ETF’sini Oluşturmak İçin İddialı Cboe Global Markets Inc. Bitcoin’i borsada işleme sokacak ilk şirket olmak istiyor. Ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun onayını alması için daha yapması gereken çok iş var. Şikago merkezli kambiyo operatörünün genel müdürü ve COO’su Chris...
Egehan Karışman 16 Ağustos 2018