İnceleme: Güçlü Görünen 3 Metaverse Coin ile Tanışın!

five crypto trends
five crypto trends
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Ethereum, bu hafta mücadele etmeye devam ediyor. Bununla birlikte son yedi gün içinde piyasa değerinde %30’un üzerinde kayıp yaşadılar. Küresel piyasalardaki artan enflasyon ve belirsizlik, kriptoda kademeli bir etkiye neden oluyor. Bu ortamda kripto uzmanı Paul Brabus, Haziran 2022’de izlemek için 25 milyon doların altında bir piyasa değerine sahip ilk üç metaverse coin projesini inceliyor. Biz de uzmanın seçimlerini, kendi anlatımıyla okuyucularımız için hazırladık.

İlk metaverse coin projesi Wilder World (WILD)

Wilder World (WILD), Mayıs 2021’de lansmanı yaptı. Piyasanın en düşük değerli Metaverses ve NFT projelerinden biri. Wilder World’ün arkasındaki ekip, Metaverse’ini Unreal Engine 5 ile inşa ediyor. Bu proje, şu anda piyasada mevcut olan hiçbir şeyle karşılaştırılamayan tek duraklı bir ekosistem sağlamayı amaçlıyor.

Wilder World’ü açıklamanın bir yolu, Rockstar’ın GTA’sının güncellenmiş kripto versiyonudur. Kullanıcıların Metaverse’de ikinci bir hayat yaşaması mümkün. Ayrıca, emlak, kıyafet, araba ve çok daha fazlasını satın almaları imkan dahilinde. Wilder World, oyunculara sonsuz olasılıklarla dolu RPG tarzı bir dünya sunuyor.

Metaverse coin

Proje hala erken aşamalarında. Metaverse hala geliştirme aşamasındayken, kullanıcılar NFT pazarını keşfedebilir ve WILD tokenleri için çeşitli oyun içi öğeler satın alabilir. Şu anda Wilder World’ün NFT koleksiyonu 6 binden fazla öğe içeriyor. NFT’ler en çok oy alan sanatçılar tarafından tasarlandı. Hepsinde yüksek çözünürlüklü modeller var. Şu anki 17 milyon dolarlık piyasa değeri ile Wilder World büyük bir indirimde. Ayrıca NFT’leri oldukça düşük fiyatlarda.

Projenin birincil hizmet varlığı WILD. Token, Ethereum Blockchain’de yaşayan bir ERC-20 varlığı. Kullanıcıların, piyasaya çıktığında Metaverse ile etkileşim kurmak için WILD’i kullanması mümkün. Ancak şu anda tokenle NFT satın alabilirler.

İkinci metaverse projesi Verasity (VRA)

Verasity (VRA), Nisan 2019’da piyasaya giriş yaptı. Proof-of-View (PoV) protokolüyle piyasaya sunan ve 160 milyar dolarlık AdTech endüstrisini ele almayı amaçlayan benzersiz bir Metaverse ekosistemi ve projesi.

Verasity’nin PoV protokolünün, farklı içeriklere yönelik sahte bot trafiğini tanımlaması mümkün. Hatta NFT koleksiyonlarının kimliğini doğrulamaya kadar gidebilir. Sahte katılım botları, taklitçi NFT koleksiyonları ve yatırımcıları dolandırmaya çalışan diğer hileli projelerle dolu olduğu için, kripto alanında yardımcı oluyor.

Metaverse coin

Ek olarak Verasity, ürün katmanı için bir Esports platformu içeriyor. Yakın zamanda platformunu ve PoV protokolünü test etmek için önde gelen Metaverse kripto oyunu Axie Infinity ile ortaklık kurdu.

24 milyon dolarlık mevcut değerleme, bunu oldukça düşük ve düşük değerli bir proje haline getiriyor. Verasity ekosistemi için birincil hizmet varlığı VRA tokeni. VRA, kullanıcılara içerik izleme ödülü olarak dağıtılıyor. Bunun yanında, platformdaki çeşitli hizmetler için ödeme yapılmasını sağlayan ERC-20 Ethereum tabanlı bir dijital varlık.

Metaverse

Son metaverse coin projesi UFO Gaming (UFO)

UFO Gaming (UFO), Temmuz 2021’de piyasayla tanıştı. NFT’ler, oyun, sanal emlak vb. gibi kriptodaki en son kavramları entegre ettiği uzay temalı bir metaverse coin projesi. UFO Gaming benzersiz. Çünkü içinde birkaç play-to-earn (P2P) oyunu yer alacak. Projenin modeli, her biri benzersiz ekosistemi, DAO’su ve kullanıcıların keşfedebileceği oyunu olan birkaç gezegeni içerecek. Oyuncuların gezegenden gezegene atlaması ve mevcut çeşitli ekonomileri keşfetmesi mümkün olacak.

Bu arada UFO’nun Metaverse’inin adı The Dark Metaverse. Şu anda geliştirme aşamasında. UFO Gaming’in Metaverse’i, çeşitli P2P oyunların yanı sıra bir proje başlatma paneli, sanal bir arazi pazarı içerecek. Ayrıca ekosistem içinde kullanım için sonsuz olanaklara sahip benzersiz birlikte çalışması mümkün NFT’ler olacak.

UFO

UFO Gaming’in üzerinde çalıştığı ilk oyun, şu anda geliştirilmekte olan ve Nisan 2022’de kapılarını Alpha test kullanıcılarına açmayı başaran Super Galactic. Tam sürümün bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Ayı piyasası, UFO Gaming’i 24,3 milyon dolarlık piyasa değeri ile oldukça düşük değerli bir konuma itti. Bu, projeyi uzun vadeli düşünenler için bir fırsat haline getirdi. Olumsuz piyasa koşullarına rağmen, UFO Gaming ekibi son zamanlarda web sitesini yeniledi. Ekip, projeye odaklanmaya ve ekosistemini oluşturmaya devam ediyor.

Oyunun birincil yardımcı varlığı UFO. Token, Ethereum Blockchain’de yaşayan bir ERC-20 varlığı. UFO Gaming’in ayrıca, sahiplerinin oyun içinde NFT basmalarını sağlayan başka bir yardımcı varlık olan UAP tokenini de var. En son metaverse coin haberleri için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İnceleme: Güçlü Görünen 3 Metaverse Coin ile Tanışın!