Güle Güle Raiblocks, Merhaba Nano!

7 görüntülenme

Piyasalar doygunken şirketler ilerisini düşünmek zorundadır ve ürünlerini diğer şirketlerinkinden üstünde tutmak üster. Özellikle oldukça dinamik ve hareketli olan, bir saat içinde bile çok ciddi değişimlere uğrayabilen kripto para piyasası için de bu durum geçerli. Son iki günde kripto paranın toplam piyasa kapasitesi 600 mliyar dolardan 480 milyar dolara düştü.

Bu sabah Asya’daki gelişmelerden ötürü piyasada hafif bir canlanma yaşandı. Fakat Raiblocks dahil çoğu altcoin düşüş yaşıyor.

Bu gidişatı değiştirmek için Raiblocks isim değiştirme kararı aldı.

Nano İsmiyle Devam

Raiblocks kurucuları, çapraz blok temelli kripto paralarının adını Nano olarak değiştirme kararı aldı. Medium’un sitesinde yapılan paylaşıma göre, bu adlandırmanın nedenlerini açıkladı: “Kasım ayında ekibimiz Raiblocks’un geleceği ve projenin gelişmesi ve büyümesi için neler yapılması gerektiği hakkında konuştu. Tartışılanlardan biri kripto paranın adıydı. Topluluktan aldığımız önerilere göre geliştirmeler büyük bir yankı uyandırmak için yapılmalı. Bu yüzden isim değiştirme kararı aldık.”

nano

Nano’nun teknolojisi yavaş olan normal blockchain’den birazcık farklı. Birden çok zincirin çapraz sistemde yer almasıyla, işlem süreleri önemli derecede azaltılabiliyor ve işlem ücretlerinden de kurtulunabiliyor. Ekibin açıklaması şöyle: “Çekirdek kadro projenin sadeliğini ve hızını insanlara aktarabilecek bir marka ismi istedi ve Nano bunlar arasında en uygun olanıydı.”

Piyasanın Reaksiyonu

Çoğu altcoin yükseliş yaşıyor ve XRB de bunlardan biri. Günü %22’lik bir büyüme kapatan XRB, geçtiğimiz hafta 14 doların altından işlem görürken şimdi 18.60 dolardan işlem görüyor. Yani bu hafta toplamda %34’lük bir büyüme yaşandı. XRB’nin piyasa kapasitesi 2.4 milyar dolar ve bu altcoin piyasada 22. sırada. Yine Güney Kore’nin Kucoin borsasında ticaret hacmi genişlemesi yaşandı. Son 24 saatte tam 54 milyon dolarlık ticaret yapıldı.

Binance gibi borsalara göre de Nano oldukça başarılı ve uzun soluklu olacak bir proje.

Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

HumanDrive Sürücüsüz Araç Projesi Birleşik Krallık’ta hırslı bir sürücüsüz araç projesi yolda. Yeni açıklanan HumanDrive girişimi Britanya’daki özel yol ve arazilerde kullanılabilecek bir aracın tasarlanması ve nihayetinde bir insan etkisi olmadan uzun mesafeler gidebilmesi planlanıyor. EKSTRA YOL KATETMEK Kısa mesafeleri gidebilen...
Egehan Karışman 2 Şubat 2018