İşte Güne Damga Vuran 9 NFT Piyasası Gelişmesi!

photo 1590959651373 a3db0f38a961
photo 1590959651373 a3db0f38a961
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her hafta kaçırmamanız gereken birçok NFT güncellemeleri bulunuyor. Bu nedenle, Kriptokoin.com olarak Eylül ayının son haftasından NFT haberlerini derledik. Hızlıca başlayalım…

NFT ortaklıkları Afganistan’a değiniyor

Hafta boyunca, Afganistan’da yerinden edilmiş kadınlara hafta boyunca eğitime erişim konusunda yardım etmeye istekli yeni bir Blockchain projesi duyuruldu. Resmi duyuruya göre Bookblocks.io, Afganistan organizasyonuyla ortak olan bir NFT şirketidir. Tek amaçları, kadınların yıkıcı Taliban işgalinin ardından mükemmel bir eğitim almalarına yardımcı olmaktır. Afgan Kadın Örgütü eğitim ve mesleki koçluk erişimi olan kadınları destekleyen bir temeldir. Örgüt uluslararasıdır, iki ülkede, Afganistan ve ABD’de yerleşiktir ve savunmasız kadınlara yardım etmektedir. İşbirliğinin ardından Bookblocks.io, 5 Ekim’de NFT’ler gönderecek. Satışların getirisi bu insani yardım kuruluşuna verilecek. İşte NFT’ler:

Örgütün ABD’deki şube müdürü Naheed Samadi Bahram’a göre, söz konusu kadınlar “eğitim fırsatlarıyla gelecekleri hakkında umutlu ve hayaller kuran bir nesil” oluşturuyor. NFT’lerin tasarımı, Amerikalı yazar Louisa May Alcott’tan esinlenmiştir. Ayrıca, tek bir kelebeğin kanadıyla sarılmış bir kadının yüzünün yarısının altını çiziyor:

Kararlı bir kadın için hiçbir şey imkansız değildir.

Kripto Twitter kullanıcıları NBA Star NFT’de bir “Rip-off” keşfetti

Hafta boyunca, Twitter topluluğunda John Wall tarafından NFT alanında olası bir faul oyunuyla ilgili ciddi şikayetler ortaya çıkıyor. NBA Houston Rockets oyuncusu NFT token’inin Fortnite geçmişine sahip olduğu keşfedildi. İddialara göre, NFT’nin tasarım ekibi, arka planlardan birini doğrudan çevrim içi oynanan bir oyun olan Fortnite’den koparmış olabilir.

NFT Çılgınlığı Bitmiyor: Bu 3 Proje, Satış Rekoru Kırdı!

Bir Twitter kullanıcısı, süperstarların hakkında çok az ya da hiçbir şey bilmedikleri NFT alanına çılgınca dalışlarını sorguladı. “Üç ay içinde terk edecekleri bir dolandırıcılık projesini” başlatmadan önce onları toplulukla asla etkileşime girmemekle suçladı. NBA yıldızı başlangıçta kamuoyunu yakında piyasaya sürülecek olan “Baby Baller” adlı NFT’leri hakkında bilgilendirdi. 100.000 dolar olarak tahmin edilen token satışından elde edilen gelir, hayır kurumlarına ve “Ballers topluluğuna” gidecek. Ancak John, tokenize edilmiş dijital görüntüsünün bir ön izlemesini sosyal medyada yayınladıktan kısa bir süre sonra, bazı kripto Twitter kullanıcıları Fortnite ile hızlı bir arka plan bağlantısı gözlemledi.

Mastercard, bir şanslı kullanıcıyı Mourinho NFT ile ödüllendirecek

Hafta boyunca endüstriden ortaya çıkan NFT güncellemelerinden bir diğeri de bir spor kişiliği ile ilgilidir. Bu kez, Jose Mourinho, ilk NFT’sini başlatmayı planladığı için Mastercard ile bir ortaklık kazandı. Portekizli yöneticinin seçiminin, şirketin küresel elçisi olarak şu anki rolüyle çok ilgisi var. Mastercard kart sahipleri, Birleşik Krallık çekilişine katılabilecek ve kripto paralara rastgele olarak hak kazanabilecekler. Mastercard NFT’ye bir göz atın:

Kripto paralar, son zamanlarda çeşitli pazarlama kampanyalarının gücü olmuştur. Mastercard’ın projesi ayrıca daha geniş bir kitleyi çekmesi muhtemel NFT’ler gibi sürekli artan kripto paraları da sunuyor. Böylece şirket, bir ödül şekli olarak Mastercard sahibine NFT’leri rastgele verecek.

Neopets, yeni bir NFT projesi ile popülariteyi canlandırıyor

Raporlara göre, dijital bir evcil hayvan fantezi oyunu olan Neopets, NFT tabanlı yeni bir projeyle popülaritesini yeniden canlandırmak için adım atıyor. Proje, Neopets Metaverse Koleksiyonu olarak etiketlenen ilk NFT token koleksiyonlarının piyasaya sürülmesini içeriyor. Solana Blockchain tabanlı bir otomatik piyasa yapıcı olan Raydium, yeni kripto paraların basılmasını ve pazarlanmasını kolaylaştıracak. Neopet’in popülaritesi, büyük erken başarısına rağmen uzun süredir düşüş yaşadı. 2005’te oyun şirketi, 2020’den bu yana günde 100.000 görüntülemeden büyük ölçüde uzakta, 2,2 milyardan fazla görüntülemeye sahipti. Neopets’in tweet’i:

Yeni duyurulan NFT’lerin yeni serisiyle ilgili görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Lütfen Raydium, Solana ve Moonvault ile olan ortaklığımızın meşru olduğunu bilin! Daha fazla NFT Soru-Cevap için lütfen bizi ziyaret edin: http://smarturl.it/lljm84

2021’de popülaritesini yeniden canlandırma planları doğrultusunda bir NFT projesi başlatmak için adım attı. NFT projesi, şirketin moda olan ve sektörle ilgili olan teknolojiye ayak uydurabileceğini düşünmesinin bir yoludur.

Dapper Labs’in 250 milyon dolarlık finansman turu başarısı

Hafta boyunca, Dapper Labs 250 milyon dolarlık finansman turu başarısının ardından daha fazla lisanslı, NFT başlatma niyetini açıkladı. Şirket, müzik ve diğer spor kodları gibi eğlence alanındaki koleksiyonlara çaba gösterecek. Sporla ilgili NFT’ler, altına hücumdan bir hafta sonra yaklaşık 930 milyon dolar toplanarak şirket için büyük bir ikramiye oldu. Çarşamba günü, Flow Blockchain arkasındaki firma ve yaygın olarak popüler tokenize basketbol koleksiyonları NBA Top Shot’ın arkasındaki firma Dapper Labs, teknoloji odaklı bir hedge fonu Coatue liderliğindeki bir finansman turunda 250 milyon dolar daha duyurdu.

Rapora göre, Fransız merkezli, NFT futbol kart oyunu geliştiricisi olan Sorare, B Serisi finansmanda 680 milyon dolar topladı. Sorare’nin başarısı, bir Japon fintech devi olan SoftBank tarafından yönetildi. Gerçekleştirilen gelirler, şirketin değerlemesini 4,3 milyar dolara itiyor. Her iki firma için ortak finansman 930 milyon doları buluyor.

Satılık Beyaz Adam NFT’si satışa çıkacak

Satılık Beyaz Adam NFT’si New York’ta Christie’s’de milyon dolarlık beklentilerle satışa sunulacak. Eser kısaca, işlek bir Brooklyn kavşağında, ifadesiz ve hareketsiz, beyaz gömlek ve siyah pantolon giyimli bir adamın 70 saniyelik videosundan ibaret. Ayrıca arka planda maskeli yayalar geçiyor. Sanatçı Scott, çalışması hakkında şu açıklamaları yapıyor:

İnsanlar doğaları gereği yenilmezdir. Ancak kölelik, gelişen kapitalizmin ayrılmaz bir parçası haline geldikçe, köleleştiriciler insanları metalara dönüştürmeye ve onları takas edilebilir hale getirmeye çalıştılar. Amerika tarihinde köleleştirilmiş insanlar müzayedede satıldı. Bu müzayedeler genellikle bir sokak köşesinde yapılırdı. Köleleştirilmiş kişi, müzayede yapılırken bir blokta bekletilirdi. ‘Satılık zenciler’ şeklinde ilan verilirdi.

James Bond serisinin NFT koleksiyonu başlatılıyor

VeVe, efsanevi James Bond serisinin serisinin NFT koleksiyonunu başlayacağını duyurdu. Mobil öncelikli dijital koleksiyon platformunun, Metro Goldwyn Mayer Studios (MGM) ortaklığı da biliniyor. Meraklıların koleksiyona erişimi sadece VeVe üzerinden olacak. CryptoSlate ile paylaşılan bilgiye göre Google Play ve App Store’dan VeVE uygulamasına ulaşabilir ve Safrin’s Mask gibi koleksiyonları satın alabilirsiniz. NFT’nin çıkış tarihi çok yakında açıklanacak…

Bu meme, NFT olarak 74.000 dolara satıldı!

Evet, sadece küçük bir kız ve yandan bir bakış. İki yaşındayken çekilidiği bu fotoğrafı NFT olarak açık arttırma yoluyla satan Chloe Clem, 74.000 dolara alıcı buldu. İnternet fenomeni haline gelen bu görüntü, sadece bir “meme” olarak gündeme geldi ve 25 ETH karşılığın satılması, BBC’nin bile ilgisini çekerek Chloe’nin ailesiyle röportaj yapmasına neden oldu.

Bu arada, fotoğraftaki küçük kızın annesi Chloe Clem, satıştan sonra tüm parayı nereye harcayacağını fazla düşünmediğini, gelirin tamamının kızının eğitim masrafları için kullanacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Güne Damga Vuran 9 NFT Piyasası Gelişmesi!