Güney Kore Borsası, Bu Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!

Güney Kore Borsası, Bu Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!
Güney Kore Borsası, Bu Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen BTC ve altcoin borsalarından biri olan Upbit, yakın zamanda yaptığı resmi bir açıklamayla Enjin Coin (ENJ) için ticaret desteğinde önemli değişiklikler yaptığını duyurdu. Bu değişiklikler, Enjin Coin’in Ethereum tabanlı Enjin platformuyla entegrasyonu ve Enjin Network ile yerel token Enjin Network’ün (ENJ) lansmanı başta olmak üzere son gelişmeler ışığında gerçekleşti.

Altcoin için delist geldi

Upbit’in platformunda Enjin Coin (ENJ) için alım satım desteğinin 10 Ekim 2023 tarihinde saat 18:00’de sona ermesi planlanıyor. Bu duyuru, kripto para trader ve meraklıları arasında büyük ilgi uyandırdı. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, KRW piyasasında  bekleyen tüm emriler oldu. Bunlar, Enjin Coin için ticaret desteği sona erdiğinde otomatik olarak iptal edilecek. Bununla birlikte, BTC piyasasına verilen siparişler etkilenmeden kalacak ve Bitcoin’e karşı ENJ ticareti yapan kullanıcılar için bir miktar rahatlama sağlayacaktır.

Usta Analistler, İzledikleri 5 Altcoin’i Açıkladı

Bu kararın arkasındaki birincil itici güç, Enjin Coin’in ekosistemindeki önemli dönüşümdür. Ethereum tabanlı Enjin platformu ile entegrasyon ve ardından Enjin Blockchain ve Enjin Network (ENJ) tokeninin piyasaya sürülmesi, dolaşım dinamiklerinde bir değişime yol açtı. Efinity ile ilişkili kripto varlık olan EFI’nin Upbit’te alım satım için desteklenmediğini belirtmekte fayda var. Ayrıca kullanıcıların EFI’yi platformdan çekemeyeceğini vurgulamak önemlidir. Bu önlemler, Upbit’in güvenli ve uyumlu bir ticaret ortamını sürdürme taahhüdüyle uyumlu.

ENJ fiyatı hafif bir şekilde düştü

En dikkat çekici değişikliklerden biri, ana ağ lansmanının ardından geldi. Özellikle Engine Coin’in maksimum ihraç miktarının 1.000.000.000.000 ENJ’den 1.750.000.000.000 Enjin Network ENJ’ye genişletilmesidir. Buna ek olarak, ağ artık maksimum arz üzerinde önceden belirli bir sınır olmaksızın yılda %5’e kadar enflasyon oranına sahipti.  Mevcut en son veriler itibariyle, canlı Enjin Coin fiyatı 0.221930 dolar. Ayrıca 24 saatlik işlem hacmi 48,359,632 dolar. Geçtiğimiz 24 saat içinde Enjin Coin %4,26’lık bir düşüş yaşadı. Piyasa değeri açısından şu anda 118. sırada yer alıyor ve 221.930.256 dolarlık piyasa değerine sahip.

Durgun Sular Hüküm Sürerken Endeks Altcoin Piyasası İçin Müjdeyi Verdi

Delist haberinin ardında Enjin ekosistemindeki dönüşüm olduğu hemen anlaşılmamakta. Bu nedenle ENJ’nin fiyatı habere düşüş ile tepki verdi. Kripto para, son 24 saatte  0.2167 dolara kadar geriledi. Öncesinde ise 0.233 dolar civarında el değiştiriyordu. Yani, yüzde 6’nın üzerinde değer kaybetti. Ancak, yazım sırasında biraz daha  toparlanmış halde. Zira kripto para birimi, 0.2225 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Güney Kore Borsası, Bu Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!