Güney Kore Kripto Para Borsalarını “Regüle Edilmiş Banka” Statüsüne Koydu

Google News

The Korea Times’a göre, ICO’ları yasaklayan bir ülke olan Güney Kore, G20’nin tek tip düzenlemeler oluşturmasına dayanan kripto paralar üzerindeki kısıtlamaları gevşetmeyi planlıyor. G20 toplantısı, “birleşik yönetmelikler” konusunda ilk adımı atmak için son tarihi temmuz olarak belirledi.

Güney Kore son aldığı kararla da kripto para borsalarını regüle edilmiş banka ve finans kuruluşları olarak tanımlıyor ve karar sonrası borsalar yerel otoriteler tarafından desteklenip, kontrol edilecekler.

Kısa vadede bu haber piyasanın daha sıkı denetim altına alınacağı için Güney Kore’li yatırımcıları korkutabilir, ne var ki uzun vadede kripto para borsalarının belirli yasalarla denetim altına alınmış olması kurumsal yatırımcıları piyasaya çekebilir. Bu nedenle regüle edilmiş borsaların varlığı kriptonun ülkedeki gelişimi için önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Dijital varlıklar daha iyi anlaşıldıkça kripto para birimleri üzerindeki kısıtlamaların yumuşatıldığı bu son duyuruyla daha açık görülüyor.

Ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) yetkilisi, fiyat düzenleme kurumunun kripto paralara karşı olmadığını, kara para aklama ve diğer yasadışı faaliyetlere yönelik revizyonlarda bulunduğunu söyledi.

Hükümet daha önce spekülatif özellikleri nedeniyle kripto para birimleri “finansal olmayan ürünler” olarak değerlendirdi.

Mayıs ayında, Finansal Denetim Hizmetleri (FSS) liderliğini üstlenen Yoon Suk-heun, kripto para birimi düzenlemelerini gözden geçirmeyi düşüneceğini söyledi.

Yoon Suk-heun, Finansal Denetim Hizmetleri’nin Finansal Hizmetler Komisyonu ile birlikte çalışacağını söyledi.

Bir ticaret bakanlığı yetkilisi, hükümetin blok zincir hakkındaki düşüncesinde “kademeli bir değişimin” söz konusu olduğunu belirtti. Yetkilinin kaydettiği bilgiye göre, ülke, kripto para ticaretini daha iyi anladıktan sonra blok zincir teknolojisine ondan daha fazla önem vermesi gerektiğini söyledi.

ICO Yasağı Kalkabilir

Ülkenin Ulusal Meclisi, yasaklanan yerli ICO‘lara izin verecek bir plan hazırladı.

Ülkenin iktidardaki Demokrat Partisinden bir temsilci olan Hong Eui-rak, yasağı kaldırmak için bir yasa geliştirdiklerini söyledi.

Planın son tarihi kaçırmasına rağmen, Strateji ve Maliye Bakanlığı hala kripto para için vergi planı konusunda Ulusal Vergi Dairesi ile görüşüyor.

Seul merkezli bir teknoloji muhabiri olan Kim Byeoing-young, insanların spekülatif yatırımlar yerine düzenli para birimleri olan kripto para birimlerini kullanırlarsa, kripto parayı benimsemelerinin daha kolay olacağını söyledi. Gazeteci, kripto para birimlerine olan ilginin iki katına çıkacağını öngörüyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku