Son Dakika: Güney Kore’den Altcoin İncelemesi!

crypto
crypto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcılar için potansiyel riskleri azaltmak için Güney Koreli yetkililer, borsalarda altcoin projelerini listeleme süreçlerini inceleyecek.

Güney Kore’den altcoin uyarısı: Bu gerçek bir sorun haline geldi!

Altcoin’lerin fiyat ve popülaritesindeki önemli artış, Güney Koreli yetkililer arasında endişelere yol açtı. Ülkenin banka birliği, üyelerine kripto borsalarında alım satım için mevcut olan ve hızla artan alternatif kripto para sayısını araştırmalarını tavsiye etti. Bitcoin yılın başından beri yeşil renkte olsa da 2021 şimdiye kadar altcoin’lerin yılı oldu. Çünkü bir çok kripto para fiyatını inanılmaz katladı ve BTC’nin muhteşem rallisini gölgede bıraktı.

Dahası, Dogecoin ve SHIBA INU gibi arkasında çok az değeri olan veya hiç değeri olmayan altcoin projeleri herkesi şaşırtan artışlar kaydetti. Çift ve hatta üç haneli getiriler, kitleleri çeken “yeni normal” haline geldi. Bu trendlerden faydalanan kripto borsaları, yeni sıcak parayı çekmek için altcoin’leri listelemek adına acele ediyor. Yerel bir kaynağa göre, bu Güney Kore’de gerçek bir sorun haline gelmiş gibi görünüyor.

Dikkat: Bu Altcoin Hacklendi! Fiyat Saldırıyla Çöktü

“Yerel borsalarda hızla artan altcoin sayısı, yatırımcılar için riskleri artırıyor!”

Banka birliği, yerel borsalarda hızla artan altcoin sayısının yatırımcılar için riskleri artırdığını bildirdi. Sonuç olarak kurum, üyelerine risklere maruz kalmayı azaltmak için açık bir hareketle bir borsanın alım satım kapasitesini ölçmek için listeleme süreçlerini incelemelerini tavsiye etti. Kore Bankalar Federasyonu yetkilisi konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Önerdiğimiz kriterlerden biri, kripto paraların güvenliği ve bu, bir borsadaki kripto para sayısıyla ölçülebilir. Bir borsa çok fazla kripto para ile ilgilenirse, daha fazla risk alır.

Açıklamada, Bitcoin’e kıyasla hızla büyüyen altcoin ticaret hacmine dikkat çekiliyor. En büyük yerel kripto borsası Upbit, sadece %4,26’lık bir BTC işlem hacmi görürken, kalan %95’in üzerindeki kısım altcoin’lerden geliyor.

Güney Kore’deki Bitcoin ve kripto para düzenlemeleri

Doğu Asya ülkesi, son zamanlarda kripto para birimi endüstrisi etrafında yasal bir çerçeve oluşturma konusunda oldukça aktif. Mart ayında yetkililer, şüpheli işlemleri bildirmeyen ve ilgili verileri tutamayan borsalar da dahil olmak üzere tüm sanal varlık hizmetleri sağlayıcıları (VASP’ler) için ağır ceza standartları ve para cezaları öneren yeni bir kural uygulamaya koydu. Sonuç olarak, OKEx Korea ve Binance Korea dahil olmak üzere bazı ticaret merkezleri Güney Kore şubelerini kapattı. Ayrıca, ülke kripto ticaretinden elde edilen kârlara yüzde 20 sermaye vergisi uygulamayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Son Dakika: Güney Kore’den Altcoin İncelemesi!