Reklamı kapat

Güney Koreli Blockchain Girişiminden Kimlik Tanımlama İçin 8 Milyon Dolar

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 11 Ekim 2019
0 görüntülenme

Blockchain firması Iconloop Series A fonlama turunda yedi farklı firmadan 10 milyar Kore Won’u ( 8 milyon dolardan fazla) para topladı.

10 Ekim tarihli duyuruya göre bu 2016’daki kuruluşundan beri Iconloop’un Kore Teknoloji Finans İşbirliği (KOTEC) ve T.S. Yatırımı’nın da katılımıyla ilk girişim sermayesi yatırımı.

Blockchain Merkezli Kimlik Tanıma Servisi Geliştiriliyor

Iconloop, topladığı parayı my-ID isimli blockchain temelli kimlik tanıma servisi geliştirmekte kullanmayı planlıyor. Firmanın açıklamasına göre, my-ID yüz yüze onay gerektirmeden banka hesabı açılmasına ve “kullanıcının kimlik bilgilerini telefona kaydederek bilgilerin tekrar hesap açmakta kullanılmasına” olanak sağlayacak.

My-ID servisinin yanı sıra Iconloop kalan parayı içinde bankaların, sigorta şirketlerinin, e-ticaret ve üretici firmalarının da bulunduğu 27 farklı firmanın yer aldığı my-ID Alliance’ın gelecek reklamlarında da kullanacak.

Güney Kore’nin blockchain’e yaklaşımı

Şubatta, Seul Büyükşehir Belediyesi, Iconloop’un blockchain platformunu kendi Blockchain Governance Team’inin mobil işe alma mektuplarında kullanmak üzere seçti. Aynı zamanda, Icon Foundtion konsey üyesi ve Iconloop CEO’su J.H. Kim durumu şöyle açıkladı:

“Hükümetin blockchain kullanım alanlarındaki artış ve bu işe alım mektuplarında kullanımı, blockchainin devlet işlerindeki kullanım alanları için güzel bir örnek teşkil ediyor.”

Geçtiğimiz yaz, Güney Kore hükümetinin, vatandaşların yönetimde görev almalarını, aralarında iş birliği kurmayı ve bilgi toplamayı amaçlayan S-coin adında şehir çapında kullanılacak bir native token çıkaracağı haberi gündemi sallamıştı.

Güney Kore’nin en eski bankası Shinhan Bank, geçtiğimiz günlerde bankacılık servislerinde kullanılacak Private Key Management System geliştirmek üzere iki farklı firmayla ortalık imzaladı. Yeni  sistemlerin ilk deneme testlerinin Ekimde başlaması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Çarpıcı Tahmin: Güçlü Altcoin Roketledi ve Sıçramaya Hazır! Kriptokoin.com – Popüler altcoin Chainlink (LINK), şimdi işlem hacmiyle dünyanın en büyük borsasının Amerikan kolu olan Binance US’de işlem görmeye hazır. Oracle tokeni, eski Overstock CEO’su Patrick Byrne’nin favori kripto parası Raven Coin (RVN) ile birlikte Binance US’de yer aldı. Alex...
Serkan Eser 11 Ekim 2019