Bu Haber, Bitcoin Fiyatını 60.000 Dolara Gönderdi!

Bitcoin Trading scaled 1
Bitcoin Trading scaled 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ABD’de vadeli işlem tabanlı bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) başlatılmasına karşı çıkmadığını bildirmesinin ardından Bitcoin fiyatı, Bitstamp’te 18 Nisan’dan bu yana hiç görülmeyen 60.000 dolar seviyesine ulaştı.

Bitcoin fiyatı 60.000 doları aştı

Bloomberg, vadeli işlemler tabanlı bir BTC ETF’inin onaylanması ile ilgili çok sayıda kaynaktan alıntı yapıyor. Hatta ilk ETF olan ProShares BTC Strategy ETF’inin önümüzdeki hafta ticarete başlaması bekleniyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ProShares’in Bitcoin ETF başvurusuna dair kararın 18 Ekim’de açıklanması bekleniyordu.

SEC'in Masasında 8 Bitcoin ETF Teklifi Var: İşte Kritik Tarihler!

ETF analisti Eric Balchunas, SEC’nin böyle bir ürünü onaylama olasılığının şimdi yüzde 90’a yükseldiğine inanıyor. Ancak yine de “bu davayı kapatmaya hazır olmadığını” söylüyor. Balchunas, “Dediğim gibi, ETF’ler tam anlamıyla borsada işlem görene kadar bu davayı kapatmaya hazır değilim. Ama bence şimdi olasılık yüzde 90’ın üzerinde,” ifadelerini kullanıyor.

Kripto topluluğu, BTC ETF’inin onaylanmasının, 2013’ten bu yana bu ETF’ler için başvuruda bulunan çeşitli şirketler ve genel olarak kripto para piyasası için önemli bir dönüm noktası olacağı konusunda hemfikir. Bu sırada BTC 14 Nisan’da gördüğü 64.804 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine yalnızca yüzde 8 uzakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Haber, Bitcoin Fiyatını 60.000 Dolara Gönderdi!