Reklamı kapat

Haber Doğrulandı: Bakkt CEO’su, Georgia Senatörü Oluyor

Mesut İnan
Mesut İnan 3 Aralık 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin – Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler, Georgia’nın yeni ABD senatörü olarak atanacak. CBS News’e göre, plana aşina bir kaynak, kararın 1 Ocak 2020’de yürürlüğe gireceğini söyleyerek haberi doğruladı. Bakkt’ın CEO’su olan Loeffler’in başarılı olacağı hala belirsiz olsa da, onun ABD Senatosu’nda yer alması kripto endüstrisi için paha biçilmez olmak.

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler ABD Senatörü Olacak

Georgia Valisi Brian Kemp, eyaletin ABD Senatosunda açık bulunan sandalyesini 4 Aralık Çarşamba gününe kadar açıklayacağını belirlemediği halde, konuyla ilgili kaynaklar geçtiğimiz birkaç haftadır devam eden söylentileri doğruladı.

Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler, boş sandalye için Kemp’in seçimini yapacağı kişi olacak. Bir finans endüstrisi uzmanı olan Loeffler, ABD Başkanı Donald Trump tarafından onaylanmamasına rağmen Ulusal Cumhuriyetçi Senatör Komitesinin desteğini alacak.

Görevlendirildiğinde, Loeffler, Georgia’nın tarihindeki ikinci kadın ABD senatörü olacak. Siyasi yorumcular cumhuriyetçi partinin umutsuzca kaçırdığı belirli bir seçmen grubunu geri kazanması için Loeffler’in tercih edildiğini belirtiyor.

Kamu Hizmeti Komiseri, aynı zamanda oturuma başkanlık eden Tim Echols, Atlanta Journal’a yaptığı açıklamada Vali Kemp’in, Loeffler’i seçerek doğru kararı verdiğini söyledi.

“Kelly ya da seçkin muhafazakar bir kadın, Cumhuriyetçilerin partimizi son dönüşte terk etmiş gibi görünen banliyö kadınlarını geri kazanmalarına yardımcı oluyor. Vali ne yaptığını biliyor. ”

Loeffler’in Tercihinden Herkes Memnun Değil

Bu, uzun süredir Cumhuriyetçi bir kimsenin ABD Senatosu’na ilk defa atanması değil. 2014’te Loeffler, Georgia koltuğu için koşmayı düşündü ancak nihayet Loeffler’in başkan yardımcısı olduğu Intercontinental Exchange (ICE), New York Borsası’nın (NYSE) devralınmasından geçti.

Loeffler’in ICE’nin Başkan Yardımcılığı’nda geçirdiği 17 yıllık görev süresi, borsadaki en yeni bağlı kuruluşu Bakkt’a atandığında sona erdi. Bu yılın başlarında lansmanından bu yana, pazarın ilk fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlem tekliflerinde Bakkt, rekor kıran ticaret hacimleri kaydetti.

Kripto türevleri ticareti sunan bir avuç dolusu şirketten birinin CEO’su olan Loeffler, ABD politikasının en üst noktasında sektöre yeni bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor.

Ancak kripto endüstrisi, Senato’da güçlü bir müttefik olmayı dört gözle beklerken, Loeffler’in siyasi muhalifleri hem onu hem de Cumhuriyetçileri yolsuzlukla suçladı.

Demokratik Senatör Kampanya Komitesi sözcüsü, Loeffler’in atanmasına “yozlaşmış bir taç giyme töreni” dedi ve Senato sandalyesini siyasi bağışlarla elde etmekle suçladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Vitalik Buterin Amacına Ulaştı: Ethereum’un Kuzey Kore Kabusu Son Buldu! Kriptokoin tarafından daha önce bildirildiği üzere, Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith  Kuzey Kore’de ABD yaptırımlarının aşılmasına yardımcı olduğu iddiası ile tutuklandı. Virgil Griffith, dava nedeniyle 20 yılın üzerinde bir hapis cezasıyla karşı karşıyaydı. Bu olay Ethereum topluluğunu sarstı ancak...
Serkan Eser 3 Aralık 2019