Ralliyi Tetikleyen Haber Yine Geldi! Bu Altcoin Yakından İzlenmeli

Ralliyi Tetikleyen Haber Yine Geldi! Bu Altcoin Yakından İzlenmeli
Ralliyi Tetikleyen Haber Yine Geldi! Bu Altcoin Yakından İzlenmeli
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temmuz ayında yürürlüğe giren Chainlink’in Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP), o zamanlar çift haneli ralliyi tetiklemişti. Sıcak bir gelişmede, bankalararası mesajlaşma sistemi Swift, ilk kez CCIP kullanımına başladı. Altcoin avcıları şimdi ikinci bir ralli için fırsatları gözlüyor.

Haziran ayında Swift, bağlantılı Blockchain’leri test etmek için Chainlink ve finans kurumlarıyla işbirliği yapacağını duyurdu. Sıcak bir gelişmeye göre ikili, son deneylerde tokenize varlıkları Blockchain’ler arasında aktarmayı başardı. Bunlar özel ve halka açık ağları içeriyordu. Bu işlemlerin temelinde altcoin ağı yer alıyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, CCIP ile ilgili haberler daha önce fiyat açısından etkili olmuştu. Bazı analistler Chainlink’in bu özelliğini “tarihi bir fırsat” olarak görüyor. Bu arada, LINK fiyatı önceli CCIP duyurusuna çift haneli yükselişle tepki verdi. Altcoin fiyatı son gelişmeleri de olumlu değerlendiriyor.

Haziran ayında Chainlink ve Swift, birden fazla Blockchain ağına nasıl bağlanabileceklerini test etmek için düzinelerce finans kurumuyla işbirliği yapacaklarını duyurdu. Bunların arasında BNP-Paribas, BNY-Mellon ve The Depository Trust & Clearing Corporation gibi devler yer aldı. Lloyds Banking Group ve diğerleri de deneylerde Swift ile işbirliği yaptı.

Tokenizasyon önem kazanıyor: Özel altcoin ağları öne çıkıyor

Dünyanın dört bir yanındaki finansal kurumlar, piyasaları iyileştirmek amacıyla varlık tokenizasyonunu giderek daha fazla deniyor. Hong Kong Para Otoritesi’nin yakın tarihli bir raporu, tokenizasyonun tahvil piyasalarında verimliliği ve şeffaflığı artırmaya yardımcı olabileceğini söyledi. Swift’in baş inovasyon sorumlusu Tom Zschach bir basın açıklamasında şunları kaydetti:

Tokenizasyonun potansiyeline ulaşması için kurumların tüm finansal ekosistemle sorunsuz bir şekilde bağlantı kurabilmesi gerekecek. Deneylerimiz, mevcut güvenli ve güvenilir Swift altyapısının, geliştirmedeki büyük bir engeli ortadan kaldırarak bu merkezi bağlantı noktasını sağlayabileceğini açıkça gösterdi.

Bu 3 Altcoin, Dünya Devleriyle Ortaklıklar Duyurdu!

Swift, farklı Blockchain’lere bağlanmak için Chainlink’in Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) kullandı. Chainlink’in CCIP’si cross-chain uygulamalar ve hizmetler oluşturmaya yardımcı olmak için tasarlanan CCIP’si Temmuz ayında yayına girdi.

LINK fiyatı şu anda son kazanımların ardından %2,6 civarında düşüş gösteriyor. Altcoin üzerindeki satış baskısı, fiyatı daha kısa zaman dilimlerinde 6 dolarlık destek seviyesinin altına düşürdü. Bu da geçtiğimiz hafta çok sayıda düşüş girişiminin boğalar tarafından yeniden desteklenmesinden sonra gerçekleşti.

Ayrıca, satıcıların kripto sektöründe hakimiyetlerini genişletmesiyle birlikte, Bitcoin’in azalan fiyat hareketi LINK’in daha da düşmesine neden olabilir. Satıcılar, özellikle BTC iyileşemezse 5 – 5,5 dolar seviyesini hedefleyecekler. Öte yandan boğalar, güçlü bir yükseliş mumuyla 12 saatlik veya günlük zaman diliminde bu seviyeden yeniden toparlanabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ralliyi Tetikleyen Haber Yine Geldi! Bu Altcoin Yakından İzlenmeli