Hacklenen Kripto Para Borsası KuCoin, Çalınan Fonların Tümünü Kurtardı

KuCoin
KuCoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para borsası KuCoin, Eylül 2020’de güvenlik ihlali yaşamıştı. Borsadan 285 milyon dolardan fazla çalınmıştı. Şimdi, topluluğa açık bir mektupta KuCoin CEO’su Johnny Lyu, nihayet konuyu ve borsanın hangi adımları attığını ele aldı.

Kripto para borsası KuCoin’in hack’i

Mektupta Lyu, kripto borsalarının her zaman güvenlik protokolleri konusunda temkinli olduklarını belirtti. Yönetim, güvenlik ihlalinin farkına varlığında hem ortaklarını hem de müşterilerini korumak için önlemler aldıklarını açıkladı. Para yatırma ve çekme işlemleri, olaydan bir hafta sonra yeniden başlatılmıştı.

Dahası, çalınan fonların çoğu geri alındı. KuCoin’in diğer kripto borsalarıyla yaptığı işbirliği, eksik fonların %78’inin kurtarılmasına yardımcı oldu. Kolluk kuvvetlerinden gelen destek ile birlikte %6’sı daha kurtarılmıştı. Son olarak KuCoin ve sigorta fonu, kalan %14’ü karşıladı.

KuCoin’in oldukça etkili bir borsa. Bu nedenle söz konusu tazmin gerçekleştirilmeseydi etkilenen müşterilerin sayısı oldukça fazla olacaktı. Lyu, KuCoin’in yetkililerle birlikte çalıştığını ve durumla ilgili istihbarat toplandığını belirtti. Mektupta Lyu, KuCoin’in operasyonlarında da bir büyüme kaydettiğinden bahsetti:

“2020’ded marj ticaret hacmimiz yıllık %217 arttı. 33 token ve 54 işlem çiftini destekledik. Yılın başından bu yana KuCoin Vadeli İşlemleri işlem hacminde şaşırtıcı bir %420’lik artış ve kullanıcı sayısında %670’lik dikkate değer bir büyüme elde ettik. Artık USDT-teminatlı ve Coin-teminatlı vadeli işlemler ve üç aylık teslimat vadeli işlemleri dahil olmak üzere 17 token’ı destekliyoruz.”

KuCoin, Polkadot parachain açık artırmasının yanı sıra DeFi ve NFT ticaretini de destekleyecek. Lyu, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde altını geçmesini beklediğini ve aynı zamanda merkezi olmayan finans (DeFi) alanı için büyük umutları olduğunu belirtti.

Son olarak, KuCoin’in önümüzdeki birkaç yıl için ana odak noktası merkezi olmayan alanda yeni cevherler bulmak olacak:

“Genel olarak, KuCoin’in gelecekteki stratejisi iki öncelik ile yönetilecek: ‘Bir sonraki cevheri bulun’ ve ‘KCS’i güçlendirin’. Birincisine ulaşmak için kıtalararası blockchain proje araştırma ekibimiz; daha umut verici projeleri belirlemek için endüstri trendlerine ayak uyduracak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Hacklenen Kripto Para Borsası KuCoin, Çalınan Fonların Tümünü Kurtardı