Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!
Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 28.600 ile 30.600 dolar arasında değişen hareketine devam ediyor. On chain metriklerin azalmasıyla daha fazla bozulma tehdidi artıyor. Bu sırada bir analist Akash Girimath, muhtemel olmasa da, ilginç bir açıklamada bulundu. Yatırımcıların 35.000 dolara potansiyel bir ölü kedi sıçraması için gözlerini açık tutabileceğini aktarıyor. İşte detaylar… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz…

Bitcoin fiyatı düzeltme riski altında

12 Mayıs’ta LUNA kaynaklı çöküşün ardından Bitcoin fiyatı haftalık destek seviyesinin üzerinde konsolide oluyor. Analiste göre sarmal fiyat hareketi BTC’nin fiyat daralmasını tetikleyerek yatırımcıların sıkıntılarının derinleşmesine neden olabilir. Bitcoin fiyatı, 6 Mayıs’ta bir ayı bayrağı kurulumundan çıktı. Bir hafta içinde yüzde 36’lık bir çöküşe yol açtı. BTC, 10 Kasım 2021 ve 24 Ocak 2022 arasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan 32.837 dolara düştü. Girimath’a göre, modelin bayrak direğini oluşturdu. Bu arada, 14 Ocak ile 22 Mayıs arasında daha yüksek dipler ve daha yüksek zirveler şeklindeki konsolidasyon, bayrak olarak bilinen yükselen paralel benzeri bir yapı oluşturdu.

Bu teknik oluşum, Bitcoin fiyatının 38.305 doların altına düştüğü anda, 18.179 dolarlık bir hedef öngörüyor. Şimdiye kadar, satıştaki duraklama, 29.100 dolar olan haftalık destek seviyesinin hemen üzerinde 29.147 dolar civarında konsolide olmasını sağladı. Bu dayanağın altına yakın bir günlük mum çubuğu, 18.179 dolarda hedefe daha fazla düşüşü tetikleyecektir. Analiste göre bu hareket, yüzde 37’lik bir kayıp teşkil edecek. Büyük olasılıkla, kenarda kalan alıcıların indirimli BTC biriktirmek için gelebileceği bir yer.

On chain metrikler zayıflıyor

Bitcoin fiyatında gözlemlenen bu düşüş anlatımını destekleyen bir şey de var. Geçen yıl BTC Blockchain’ine katılan yeni adreslerin sayısındaki düşüş. Bu metriğin 7 günlük Basit Hareketli Ortalaması 9 Ocak ile 26 Mayıs arasında 620.122’den 381.857’ye düştü. Bitcoin ağına katılan yeni aktif adreslerde yüzde 38’lik düşüş yaşandı. Bu durum, BTC çevresindeki yatırımcı duyarlılığında net bir düşüşe işaret ediyor. Ayrıca piyasa katılımcılarının mevcut fiyat seviyelerinde BTC ile ilgilenmediğini gösteriyor.

Ayrıca, borsalarda tutulan BTC sayısı 2 Mayıs’tan bu yana 1,89 milyondan 1,94 milyona yükseldi. Merkezi kuruluşlarda tutulan arzdaki bu yüzde 2,6’lık artış, satış tarafı tehdidi oluşturuyor. Analiste göre ani bir çöküş durumunda, bu tutucular panik satış yapacaktır. Bu durum, fiyat üzerine daha fazla baskı ekleyerek, düşüş trendini şiddetlenmesine yol açar. Bu nedenle, bu on chain ölçüm, ayıların lehine olan oranların arttığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için aşağı yönlü bir tablo daha çizmek, balinaların birikiminin olmamasıdır. İlginç bir şekilde, bu yüksek net değerli yatırımcılar varlıklarını boşaltıyorlar. 1.000 ila 10.000 BTC tokenını tutan cüzdanlar 15.870’ten 15.856’ya düştü. Bu da 14 cüzdanın varlıklarını boşalttığını temsil ediyor. Bu düşüş, bu yatırımcıların kâr elde ettiğini belirtmekte. Ayrıca Bitcoin fiyatında daha fazla indirimin mümkün olabileceğine inandığını ortaya koyuyor.

Ölü bir kedinin çıkması için umut

On chain metriklerin çoğu düşüş eğilimi gösterirken, yatırımcılar son bir umuda tutunmaya ihtiyaçları var. Bu da ölü kedi sıçrama senaryosu. Bu görünümde, piyasa katılımcıları, Bitcoin fiyatının 33.000 ila 36.000 dolar arasında önemli engellerle karşılaşmasını bekleyebilirler. Bitcoin fiyatı sonunda bir U dönüşü yaptığında, bu hareketin akıllı paranın short pozisyonları için likidite yaratması muhtemeldir. Analiste göre, böyle bir senaryoda, geç kalanlar muhtemelen çantalarını tutarken sıkışacak. Uzmana göre bu da long squeeze ile sonuçlanabilir. Bununla birlikte, bu hızlı yükseliş, bireysel yatırımcıların, en azından Bitcoin için sağlam bir dip oluşana kadar, çantalarını şimdiden çok daha iyi bir fiyata boşaltmaları için bir şans.

Ancak bu artış, 53.000 dolarlık engelin üzerinde bir günlük mum çubuğu üretmek için daha da yükselirse, makro perspektiften daha yüksek bir zirve yaratacak. Düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir gelişme, kenarda kalan alıcıların devreye girmesinin yolunu açacak ve potansiyel olarak BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları yeniden test etmeye itecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!