Haftalık Altın Fiyatı Tahmini: Bu Seviyeleri Bekleyin!

Haftalık Altın Fiyatı Tahmini: Bu Seviyeleri Bekleyin!
Google News

Altın fiyatı, güçlü bir dolar ve yaklaşan faiz artışlarının verimsiz varlığa yönelik iştahı azaltmasıyla üçüncü haftalık düşüşünü kaydetti. Bununla birlikte piyasa analisti Christopher Lewis’e göre sarı metal, burada savaşıyor ve hayatta kalmaya çalışıyor.

“Altında zayıflık var, ancak savaşmaya devam ediyor”

Christopher Lewis, altın piyasalarının, işlem haftasında 1.800 dolar seviyesini kesmek için düştüğünü belirtiyor. Analiste göre, bunu yaparak, belirli bir miktar zayıflık gösteriyor. Ancak analist, piyasanın pes etmediğini ve savaştığını da belirtiyor. Lewis, analizlerine şu yönde devam ediyor.

Eğer haftanın şamdan dibinin altına inersek, o noktada altın piyasasında daha fazla zayıflık olması muhtemel. Belki de yaklaşık 100 dolardan vazgeçmek zorunda kalmamız olası.

altın fiyatı

Bu noktada ralliler, bir konsolidasyon oyunu için güzel alım fırsatları. Ancak ben onları bundan daha fazlası olarak görmem. Piyasa gürültülü olmaya devam ediyor. Tabii ki son zamanlarda oldukça gürültülü olan ABD’deki faiz oranlarına oldukça duyarlı olacak.

Başlangıçta, altın gerçekten bozulmaya başladı. Ancak New York online olduğunda biraz rahatlama gördük. Bu yüzden belki de bu da dikkat etmeye değer bir şey.

“Altın fiyatı için 2.000 dolar olası, ancak yakında değil!”

Piyasa daha yüksek kırılırsa, 1.880 dolar seviyesinin ana direnç olacağını düşünüyorum. Bunun üstüne çıkmak zor olacak. Oradan yukarı çıkabilirsek, o zaman piyasanın gerçekten yükselmeye başlaması olası. Belki de her şey söylenmeden ve yapılmadan önce 2.000 dolar seviyesine ulaşması muhtemel. Bunun yakın zamanda olacağını sanmıyorum.

Ancak bu, çok dikkat etmeniz gereken bir şey. Sonuç olarak, piyasalar şu anda çok gürültülü ve zor. Bu yüzden, bu piyasada kısa vadeli bir bakış açısıyla işlem yapmak muhtemelen daha kolay. Yeterli zaman verildiğinde, bu pazarın aşırı güç veya zayıflık gösterdiğini görme olasılığımız olduğuna inanıyorum. Şu anda bu esasen 50-50’lik bir tartışma.

altın fiyatı

“Dolar altın fiyatı üzerinde baskı yapan en önemli unsur”

En büyük merkez bankalarının şahin para politikası, faiz getirmeyen altını bir yıldan fazla bir süredir en kötü çeyreğine itti. TIAA Bank dünya piyasaları başkanı Chris Gaffney’e göre, dolar, altını baskılayan en büyük faktör. Gaffney, daha büyük resimde ise yükselen faiz oranlarının olduğunu söylüyor.

Hindistan, altına yönelik temel ithalat vergisini artırdı

Bu arada Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, dünyanın en büyük ikinci külçe tüketicisi olan Hindistan, dış ticaret açığını azaltmak amacıyla altına yönelik temel ithalat vergisini %7,5’ten %12,5’e yükseltti. Mumbai’deki Kedia Commodities direktörü Ajay Kedia, üçüncü çeyrekte genellikle festivaller arasında güçlü bir fiziksel altın alımı olsa da, bunun talebi hemen etkileyeceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku