Haftanın Altın Fiyatları Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik analist Ross J Burland, altın boğaların haftanın başında oyunda olabileceğini belirtiyor. Bununla birlikte analiste göre altın fiyatları, 1.640 dolara odaklanıyor ve önceki günlük yapıları aşağı yönlü görüyor.

“Altın fiyatlarının daha da düşmesi olası”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altın fiyatları, Cuma gününü yükselişle kapattı. Ancak ayılar önemli bir aylık destek yapısını kıramadı. Aşağıdaki analiz haftanın başlangıcı ve sonrası için olası senaryoları gösterecek ve açıklayacak.

ABD faizleri ve dolar yükselmeye devam ettikçe altın fiyatları 1.700 doların altında kalıyor. Piyasalar, Fed’in önümüzdeki hafta yapacağı toplantıda oranları 75 bps veya daha fazla artırmasını bekliyor. Bu yüzden, değerli metal kompleksi baskı altında.

Altın fiyatları

Bu arada, para yöneticileri ve ETF holdinglerinden çıkışlar devam ediyor. TD Securities’deki analistlere göre, bu durum fiyatlar üzerinde baskı oluşturuyor. Bu da nihayetinde, halinden memnun altın tutan az sayıdaki aile ve tescilli trade ofislerinden kaynaklı bir kapitülasyon olasılığını artırıyor. Analistler, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Enflasyonun devam etmesi, Fed’in agresif çabalarını desteklemeye devam ediyor. Şimdi FMOC’nin önümüzdeki hafta yapacağı toplantıda hedef oranı 75 bps artırmasını bekliyoruz. Ayrıca, Kasım ayında 75 bps’lik ve Aralık ayında 50 bps’lik bir artış daha yapacağını öngörüyoruz. Bu bağlamda, fiyatlar kesinlikle zayıf olsa da, kısıtlayıcı faiz rejiminin daha uzun sürecek olması nedeniyle altın fiyatlarının daha da düşmesi olası.

Boğalar oyunda ama altın fiyatları için 1.640 dolar hedefte

Ross J Burland, altının teknik görünümünü şu şekilde analiz ediyor. Teknik açıdan bakıldığında, aşağıda gösterildiği gibi fiyat önemli bir kırılmanın eşiğinde. Bununla birlikte, boğalar harekete geçerse, temel zemin göz önüne alındığında pek olası görünmeyen eşit derecede önemli bir toparlanma ve bir düzeltme mümkün. Ancak yine de, potansiyel dirençler aşağıdaki önceki düşük seviyeleri odak noktasına getiriyor.

Altın fiyatları
Altın aylık grafik

Haftalık grafikte, aşağıda gösterildiği gibi fiyatın önceki kapanışta direnç bulması mümkün. Böylece, muhtemelen önceki günlerin en düşük seviyelerine ulaşacak.

Altın fiyatları
Altın haftalık grafik

Günlük grafik, Cuma günü başlayan düzeltmenin yükseliş devamı olarak açılış beklentilerini ve açılış seansları için olası bir hedef olarak 1.695 dolara yakın %50 ortalama geri dönüş alanı ile uyumlu olan önceki desteği ortaya koyuyor. Sonuç olarak, direnç önümüzdeki günler için devam ederse ve haftalık bir kırılma ve aylık 1.670 dolarlık desteğin altında kapanma beklentileri ortaya çıkarsa, olumsuzluk devreye girecek.

Altın günlük grafik

Bu, aşağıdaki günlük grafiğe göre 1.640 dolara odaklanarak önceki günlük yapıları aşağı yönlü hale getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Haftanın Altın Fiyatları Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!