NFT Piyasası İncelemesi: Bu Altcoin Patlayıcı Büyüyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto uzmanı Shuab Akhtar’a göre, NFT piyasasına bir bütün olarak bakmak gerekiyor. Bu durumda, mevcut duyguyu ve bundan sonra nereye gidebileceğini anlamak mümkün. Uzman, Solana ekosisteminin patlayıcı bir büyüme yaşadığını belirtiyor ve NFT piyasasını değerlendiriyor.

NFT piyasa değeri ve hacmi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Merge söz konusu olduğunda, çoğu kişi Ethereum için yükseliş olacağını tahmin ediyor. Ama bu sadece söylentiyi alıp haberleri satmaktan ibaret olabilir mi? Bu belirsizlik NFT ekosistemi için asla iyi değil. NFT’ler, bol likidite, iyi titreşimler ve kripto Twitter mutlu bir yerde olduğunda en iyi performansı gösterir. Fiyat genellikle yüksektir ve oyundakiler genellikle hype satmak için iyi fırsatlar elde eder. Ancak, şu anda zamanlar farklı. Enerji ve tazeliğin yanı sıra likiditeyi de bulmak zor. Mavi çipli projelerin çoğu kırmızı renkte. Ayrıca, uzun vadeli bakan herkesin bundan fayda sağlaması mümkün.

Son yedi gün boyunca, piyasa sermayesinde çok az hareket var. 22,6 milyar dolar civarında sabit kaldı. Öte yandan hacim kanamaya devam ediyor. Haftadan haftaya oldukça önemli oranda düşüşler görüyoruz. Geçen haftanın hacmi 99 milyon doların biraz üzerindeydi. Bu haftanın hacmi %20’den fazla düştü ve 85 milyon doların altında.

NFT
Kaynak: nftgo

Holder’lar ve Trader’lar

Holder’lar ve trader’lar grafiğine bakıldığında, bu iyi bir veri değil. Mevcut durumda holder’lar güçlü tutuyor. Geçen haftadan çok az değişiklik var. Bunun bir sebebi var. Alıcılar ve satıcılar gibi trader’lar da düşüşte. %20 civarında aşağı yönlü hareketlerle, piyasa sermayesini gerçekte neyin yüksek tuttuğunu biraz merak ediyorum.

NFT
Kaynak: nftgo

Haftalık görünümü uzaklaştırarak, trader’ların hala orada olduğunu görmemiz mümkün. Hareket daha az şiddetli ve gerçek trader sayıları duruyor. Bu, NFT koleksiyonlarının kendisinin değerinin düştüğünü gösteriyor. Bu, hacim sayısıyla uyumlu ve olması gereken pazarlıkların olduğunu pekiştiriyor.

NFT
Kaynak: Dune

Solana NFT pazaryeri büyümeye devam ediyor

Geçen hafta Solana NFT sahnesi için harika bir haftaydı. Bu hafta hemen hemen aynı. Kullanıcı tabanı 90 binden 109 bine yükseldi. Bu, Ethereum tabanlı NFT’ler mücadele etmeye devam ettiğinde önemli. Haftalık rakamlar %20’den fazla arttı. Daha da iyisi ise hacim. Geçen hafta Magic Eden’de, 19 milyon doların üzerinde yedi günlük bir hacim gördük. Bu, bu hafta neredeyse ikiye katlandı. Makro piyasa koşulları düşünüldüğünde harika.

Kaynak: DappRadar

Ancak, bu patlayıcı büyüme için bir açıklama olabilir. Merakla beklenen Y00ts NFT koleksiyonu bu hafta geldi. DeGods’un arkasındaki aynı ekip tarafından kurulan Y00ts, Solana NFT listelerinde ikinci sırada yer almak istiyor. Degods ve Y00ts’in kurucusu Frank, Proof podcast’inde zorluklar, deneyler ve insanları Ethereum NFT alanından Solana’ya getirmek hakkında konuşuyordu. Onlara tekrar NFT’lerle eğlenebileceklerine söz verdi. Ayrıca, Solana’nın haftalık kullanıcı büyümesi ve hacmi, Solana NFT’lerine bir miktar likidite geldiğini gösteriyor.

Quickfire NFT haber özetleri

  1. Ulusal Basketbol Birliği (NBA), bir fantezi basketbol oyunu geliştirmek için Avrupa NFT platformu Sorare ile ortaklık kurdu.
  2. Robert Kalinkin Moda Evi’nin kurucu ortağı Indre Viltrakyte, dönüm noktası niteliğinde bir sansür davasının kazanılmasını kutluyor. Rebels NFT projesi, Blockchain alanında yaratıcı ifade özgürlüğünü sağlamak amacıyla başlatıldı.
  3. Bu arada, Ethereum Name Service (ENS), yedi günlük hacim açısından OpenSea’deki en iyi NFT koleksiyonu olarak son derece popüler olan Bored Ape Yacht Club’ı geride bıraktı.
  4. STEPN, Hong Kong merkezli bir ofis açma planlarını duyurdu. Ayrıca STEPN, ana para kazanma platformlarından biri haline geldi.
  5. Queen Elizabeth II Ethereum NFT Tribute Projesi için son müzayede gerçekleşiyor. Uzun süredir hüküm süren kraliçe Cuma günü 96 yaşında vefat etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

NFT Piyasası İncelemesi: Bu Altcoin Patlayıcı Büyüyor!