Haftaya AB ve IMF Kripto Paraları Konuşacak! Neler Bekleniyor?

Haftaya AB ve IMF Kripto Paraları Konuşacak! Neler Bekleniyor?
Haftaya AB ve IMF Kripto Paraları Konuşacak! Neler Bekleniyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Birliği, önümüzdeki hafta Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası’nın yıllık toplantılarında kripto paraları konuşmak istiyor. Daha koordineli bir küresel düzenleyici çerçeve için çağrılar artıyor. Bu nedenle, toplantıda, ABD yetkilileriyle kripto mevzuatının gelişimi hakkında görüş alışverişinde bulunmayı hedefliyor. İşte detaylar…

AB ve ABD kripto paraları konuşacak

AB’nin finansal hizmetlerden sorumlu Komisyon Üyesi Mairead McGuinness Salı günü bir basın açıklaması yaptı. Önümüzdeki hafta ABD için yoğun bir gündem olduğunu belirtti. Listenin en altında “olmayacak” maddelerden birinin kripto paralar olduğunu söyledi. Genel olarak kripto paralara dair gerçekleştirilen çalışmaların paylaşımına dikkat çekti. Ayrıca, ABD ile kripto konusunda belirli bir mutabakata varma isteğini dile getirdi.

“Ne yaptığımızı, nasıl gittiğini, sorunların ne olduğunu duymak istediklerine eminim. Deneyimlerimizi paylaşmaktan ve aynı zamanda ABD’nin ne yapmayı planladığını duymaktan çok mutlu olurum” diye ekledi. McGuinness, ABD ile AB’nin kripto paraların düzenlenmesi hakkında ortak bir yaklaşım ortaya koyacağına inandığını söylemişti. McGuinness, bu yaklaşımda öncü olabileceklerini ifade etmişti.

Binance'deki Bu 3 Altcoin İçin Alarm: Sert Düşebilirler! 

IMF küresel çaba çağrısı yaptı

Bu sırada, geçtiğimiz hafta IMF, kripto paralara yönelik bir çağrıda bulunmuştu. Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) stablecoin’leri ve kripto varlıkları düzenlemeye ilişkin iki yeni raporu ortaya çıktı. Finansal İstikrar Kurulu’nu (FSB) kripto düzenlemesi konusundaki küresel çabaları belirlemeye ve yönetmeye çağırdı. Raporlar, düzenleyicinin “kripto varlıklarının ulusal düzenlemesini desteklemek” istediğini belirtiyor. Ayrıca “liderlik etmek için iyi bir konumda” olduğunu gösteriyor. Ayrıca kripto varlıklarının düzenlenmesinin ulusal uygulamasına rehberlik ettiğini belirtiyor.

Raporlardaki önlemlerden bazıları, sektörler arası standartları bilgilendirmek ve veri toplamaya rehberlik etmek için ortak küresel kategorilerin geliştirilmesini içeriyor. Ayrıca, “daha ​​fazla risk oluşturan varlıklar ve faaliyetler” için ek gereksinimlerin yanı sıra stablecoin’lerin güvenli ve likit varlıklarla desteklenmesini tavsiye eden bir yaklaşımın da tanıtımını yapıyorlar.

Bu 6 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmesi: Ortaklık ve Listeleme!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FSB bu yaz bir açıklama yayınlamıştı. FSB bu ay, G20’deki ülkelerin maliye bakanlarına ve merkez bankası yetkililerine kripto ve özellikle stablecoin’lerle ilgili “üst düzey tavsiyeler” hakkında rapor verecek. IMF, kripto varlıklar için düzenleyici çerçeveler geliştirmek amacıyla Aralık 2021’deki bir blog yazısında geçmişte FSB ile yakın işbirliğinden de bahsetmişti. Stablecoin’lere yönelik ilgi, uzun bir süredir vardı. Fakat bu yıl, yaz aylarından hemen önce Terra ekosisteminin stablecoin’i çöktü. 1 dolara sabit kalması gereken UST, 0.1 dolara kadar geriledi. Bu durum, düzenleyicilerin bu alanı düzenleme ihtiyacını hızlandırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Haftaya AB ve IMF Kripto Paraları Konuşacak! Neler Bekleniyor?