Reklamı kapat

Bitcoin Satıyorlar! “Haftaya BTC’de Bu Seviyeleri Bekleyin”

0 görüntülenme

Santiment’ten elde edilen veriler, Bitcoin dirençleri kırmakta başarısız oldukça yatırımcıların güvenlerini kaybettiklerini gösteriyor. Boğaların piyasayı tekrar ele geçirmek için 20 bin dolar üzerinde kalıcılık sağlamaları gerekecek.

Yatırımcılar Bitcoin’den ayrılıyor

Bitcoin fiyatı, bir aydan uzun süredir monoton bir eğilim sergileyerek 19.000 dolar civarında mücadelesini sürdürüyor. Kısa süreli yükselişler fiyatın 20.200 dolara temas etmesini sağladı. Ancak, 20.800 dolardaki temel direnci geçemedi. Bu nedenle, tekrarlayan başarısız girişimler şimdi piyasa katılımcılarını uzaklaştırıyor. Sonuç olarak, önümüzde günlerde BTC fiyatı için iyi bir işaret olmadığını söyleyebiliriz.

Kripto para birimlerinin piyasa duyarlılığı, mevcut fiyat eğiliminden bağımsız olarak yaklaşan hareketi belirler. BTC fiyatı, eğilimi değiştirmek için güçlü bir girişimde bulunmadan aynı seviyelerde işlem görüyor. Bu esnada, yatırımcılar başka seçeneklere bakma eğilimindeler. Bu nedenle, Santiment’ten gelen verilere göre, Bitcoin’e yönelik piyasa hissi olumsuz olmaya devam ediyor.

Diğer yandan, sosyal veriler, -0.33’lük bir ağırlıklı duyarlılık puanı gösteriyor. Bununla birlikte, BTC sosyal medya ağırlığı %20’nin altına düştü. Sonuç olarak, Bitcoin’e yönelik ilginin şu anda düştüğünü anlıyoruz. Ayrıca, 1000 BTC’den fazla tutan adreslerin yüzdesi, Eylül ayının başından bu yana %26’lık keskin bir düşüşün ardından son 3 gün içinde yaklaşık 2117 adreste sabit kaldı.

Ek olarak, Bitcoin madencisinin rezervleri de yaklaşık bir aydır 1,86 milyon BTC’de sabit. Madenciler arasındaki bu hareketsizlik, esas olarak Ağustos ayındaki büyük fiyat satışlarından kaynaklanıyor. Toplu olarak, Bitcoin daha önce tüm boğa piyasası modellerini kırdı. Ayrıca tüm ayı piyasası modellerini altta kırma yolunda. Bununla birlikte, geleneksel piyasalar artan enflasyon veya yoğunlaşan bir durgunluk ile daha da kötüleşirse, BTC grafiğinin daha da kötüleştiğini görebiliriz. O zamana kadar, Bitcoin için konsolide dar bir trend geçerli olacak. Boğaların tekrar sahne almak için 21,180 doları net bir şekilde kırmaları gerekiyor.

Bitcoin boğaları 21,180 doları kırmadan hiçbir yere

Bitcoin fiyatı, güçlü bir yön inancı olmadan dalgalanıyor. Boğalar yükselmeden önce BTC fiyatının iki düşüş unsurunu aşması gerekiyor. Bunlardan biri makro ekonomik faktörlerden kaynaklanan bir satış baskısı. Analistler, bu noktada Bitcoin’in 16.020 dolarda dip bileceğini düşünüyor.

Diğer yandan, çoğu analist ve trader’a göre BTC zaten dip noktalara ulaştı. Bu nedenle, 55 Günlük Basit Hareketli Ortalama’ya (SMA) uzanan fiyat hareketini satın almak, ideal bir çıkış senaryosu olacak. 55 SMA’daki 21,180 dolar, piyasanın birkaç gün daha yukarı yönde ilerlemesi durumunda boğalar için çıkış noktası olabilir. Analist Filip, bu gerçekleşene kadar Bitcoin’in bir süre daha yatay hareket edeceğini öngörüyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, BTC şu anda 19.000 doların üzerinde konsolide oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Bitcoin Platformu, Onmilyonluk Hack Saldırısını Açıkladı! Bitcoin Platformu Transit Swap, kodlarındaki bir hata nedeniyle onmilyonlarca dolar kaybetti. Peckshield, SlowMist, Bittrace ve TokenPocket korsanın peşinde… Bitcoin platformu, dahili hata hack’i nedeniyle 21 milyon dolardan fazla kaybetti Multi chain DEX platformu Transit Swap, bir hack...
Buğra Çağlar 2 Ekim 2022