6 Analist: Haftaya Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Bunları Bekleyin!

Haftaya Bitcoin ve Altcoinler İçin Bunları Bekleyin
Haftaya Bitcoin ve Altcoinler İçin Bunları Bekleyin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve popüler altcoin’ler, FED’in faiz oranlarını 75 baz puan daha artırmasıyla hafta boyunca yükselişteydi. BTC ve Ethereum şu anda sırasıyla 24.500 ve 1.700 dolar dirençlerinin üzerinde işlem görüyor. Ağustos ayının ilk haftasına genel bakış için 6 kripto para uzmanın tahminlerine göz atalım.

Önümüzdeki hafta için analistlerin Bitcoin ve altcoin piyasasından beklentileri

Popüler Youtube kanalı AltcoinBuzz analistler, BTC fiyatında 24.700 doların üzerinde kapanış bekliyor. Uzmanlar, Bitcoin bu seviyelerde ret yaşadıktan sonra 22.200-23.800 dolar arasında konsolidasyon bekliyor.

Bununla birlikte, yükselen kripto fiyatları nedeniyle stablecoin’ler biraz hacim kaybedecek. AltcoinBuzz analistlerine göre, USDT hacim kaybederken özellikle popüler altcoin’ler Bitcoin’in hareketlerini takip edecek. Diğer yandan, piyasa trendi çoğu zaman büyük bir marjla değiştiği için hafta sonu işlemleri henüz belirsiz. Bu nedenle, analistlere göre geçen haftanın tüm karları sıkıştırabilecek bir düzeltme göz ününde olmalı. Buna katılan bir diğer uzman popüler on-chain analisti Will Clemente oldu.

Will Clemente’ye göre kripto para piyasasını neler bekliyor?

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Blockware Intelligence analisti Clemente, en son analizlerinde Tether (USDT) ve USD Coin’in (USDC) birleşik piyasa kapitalizasyonunu el aldı. Analist, iki stablecoin’in piyasa değeri genel piyasaya kıyasla düşük olduğunda, sınırlı yeni alıcı olduğu için makro zirvenin yakın olabileceğini belirtiyor. Bunun tersinin de doğru olduğunu vurguluyor:

Tersine, oran kanalın tepesine ulaştığında, kriptonun toplam piyasa değerine göre kenarda büyük miktarda kuru toz olduğunu gösterir. Piyasa yükseldikçe, piyasa katılımcılarının peşinden koşmaya teşvik edilme olasılığı daha yüksektir. Oran, kanalın zirvesine ulaştığında bunu geçen ay yayınladıktan sonra yuvarlanmaya başladı.

Clemente, yukarıdaki grafikte BTC’nin geçen ay 200 günlük MA’dan en uzak sapmalardan birine ulaştığını gösteriyor. Bu da Bitcoin’in bir ayı piyasası dibi oluşturmanın ortasında olabileceğini öne sürüyor. Clemente’ye göre:

Bitcoin (BTC), 200 günlük hareketli ortalamasının yalnızca birkaç kez (<%2) bu kadar altında kaldı, her biri şu anda satın almak için korkutucu görünüyordu, ancak geriye dönüp bakıldığında korkunç derecede barizdi…

Kıdemli analistler Bitcoin ve altcoin’ler için uzun vadeli görünümü değerlendirdi

FxPro piyasa analisti Alex Kuptsikevich de dahil olmak üzere bazı analistler, toparlanmanın riskli varlıklara olan talebin ve doların çok yılın en yüksek seviyelerinden geri çekilmesinin ortasında gerçekleştiğini söylüyor. Alex Kuptsikevich’in bu konuda analizleri şunlardı:

Ancak, uzun vadeli ve bütün resim alıcıların aleyhine çalışıyor. Parasal ve ekonomik koşulların sıkılaştığını gördüğümüz sürece, kripto piyasası akıntıya karşı hareket etmek zorunda.

Bitcoin (BTC)'in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Bazı analistler, bu haftanın başlarında kripto para birimleri üzerindeki satın alma baskısını artırdığına dikkat çekti. Fed, Çarşamba günü beklenen bir hareketle faizi 75 baz puan artırdı. Böylece kripto ve hisse senedi piyasalarında bir koşuya neden oldu. Streetbeat’in CEO’su Damian Scavo, bu ortamın kripto paralar üzerindeki etkisini değerlendiriyor:

Ekonomi 75 baz puanlık artışı enflasyonu daha hızlı yavaşlatmaya yardımcı olabilecek cesur bir hareket olarak gördü. Kripto, borsa ve genel olarak küresel ekonomi ile ilişki kurmaya başlıyor. Bu, kripto piyasasının belirli bir olgunluk seviyesine ulaştığı anlamına geliyor.

Mikkel Mørch, kripto paraların doları takip ettiğini söylüyor

ARK36’nın genel müdürü Mikkel Mørch, trader’ların şimdiden daha düşük zamlar beklediklerini ve bunun da özellikle geçen haftadan bu yana toparlanmaya katkıda bulunduğunu söylüyor:

Fed, politika kararlarının açıklanmasının ardından piyasalardan gelen bir tepkiyi önlemek için pozisyonunu önceden iletme konusunda uzmanlaşmıştır.

Gözler Dev Bitcoin Balinasında

Mørch, firmanın kripto para birimlerinin fiyat hareketlerini etkileyebilecek ABD dolarının gücünü izlediğini de sözlerine ekliyor:

Bir sonraki zam Eylül’e kadar gelmeyeceğinden, şu anda yukarı yönlü bir yer olabilir. Ancak bu doların gücüne ve daha geniş makro ortama bağlı olacak.

Bu arada, herkes yukarı yönde ikna olmuş değil

SmartFi’nin başkan yardımcısı Chris Terry, firmasının mevcut makro ortamda neden düşüş beklediğini paylaştı:

Ekonomi bozulana veya çökene kadar pek bir şey olmayacak. Bitcoin’in 20.000 dolar artı veya eksi yüzde 10 ila 15 arasındaki bu dar aralıkta işlem görmeye devam edeceğini tahmin ediyoruz….Bunların hiçbiri sürpriz olmamalı. Bu durgun pazarda haftalarca kalabiliriz. Sıkıcı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

6 Analist: Haftaya Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Bunları Bekleyin!