Haftaya İzlenecek 7 Kripto Para Bunlar: İşte Beklentiler!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
6.420 görüntülenme
Haftaya İzlenecek 7 Kripto Para Bunlar: İşte Beklentiler!

Kripto para piyasası, Ocak 2023’te kayda değer bir artış gördü ve kripto paralar yukarı yönlü bir yörünge izledi. Bu, trendin devam edip edemeyeceğini görmek isteyen yatırımcılar ve traderlar arasında heyecan yarattı. Bu nedenle analistler, önümüzdeki hafta izlenecek 7 kripto para birimine bir göz atıyor.

İlk kripto para Convex Finance (CVX)

Convex Finance (CVX), fiyat ve ağ geliştirmede artış kaydeden merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu. Convex Finance tokeni, kilit direnç seviyelerini aşan devasa bir yukarı yönlü fiyat yörüngesiyle kripto piyasasının sürpriz paketlerinden biri olarak ortaya çıktı. CVX, genel kripto piyasası hareketine uyum sağlamanın yanı sıra, platformun staking mekanizması ve ödül dağıtımında güncellemeler yaptığını gören ağ geliştirmeden de faydalandı.

Güncellemeler, Curve’de cvxCR, Convex ve Curve token türev staking sistemini hedefliyor. Güncellemeler, kullanıcıların cvxCRV stake etmeleri için ek teşvikler sağlamayı amaçlıyor. Aynı zamanda ekip, cvxCRV dolaşımını azaltacak ve yatırımcılar için token değerini artıracak olan sarma sözleşmesi için cvxCRV satın almak ve stake etmek için %2 tahsis ederek platform ücretlerinde değişiklikler önerdi. Altcoin, platformun önerilen değişikliklere nasıl tepki vereceğini ve yatırımcıların kar elde edip etmeyeceğini izlemek için bir varlık olmaya devam ediyor. Basın zamanında CVX, günlük yaklaşık %6’lık kazançlarla 6 dolardan işlem görüyordu.

CVX yedi günlük fiyat grafiği

İkinci sırada Hedera (HBAR) var

Hedera (HBAR), HBR’nin yeni zirvelere yükselmesine yardımcı olan artan on-chain faaliyetlerle dolup taşıyor. Artan on-chain faaliyetiyle Hedera, ekosisteminde kilitlenen toplam değerin (TVL) basına kadar 38,95 milyon dolara ulaştığına tanık oldu. Ayrıca, ağın Non-Fungible Token (NFT) ekosistemi de benimsenmeyi artırıyor. Örneğin, LG’nin Art Lab NFT pazarı geçtiğimiz günlerde ünlü restoran işletmecisi Jeremy Fall ile bir ortaklık gerçekleştirmek için Hedera NFT platformundan yararlanacağını açıkladı.

Ağın Web 2.0 oyuncularını ve programcılarını Web 3.0’a geçirmeye çalışmasıyla Hedera, 2022’nin en aktif kripto para birimleri arasında bir sıralama elde etti. HBR’nin genel piyasayla uyumlu bir şekilde yükseldiğini ve varlığın yılın en çok kazananlar arasında yer almaya devam ettiğini belirtmekte fayda var. Özellikle, kripto piyasası hala belirsizlikle karşı karşıyayken, kar almaya başvuracaklarsa veya varlığın artan satın alma baskısını çekmesi muhtemelse, odak noktası Hedera holder’larına dönüyor. HBAR şu anda haftalık grafikte %3’ün üzerinde düşüşle günlük %1’in üzerinde artışla 0,07 dolar değerinde.

HBAR yedi günlük fiyat grafiği

Metaverse coin’i Sandbox (SAND) da listede

Metaverse hype’ı, sektörün 2022’de ivme kaybettiği görüldükten sonra 2023’te toparlandı. Yenilenen vızıltı, The Sandbox (SAND) gibi ilgili tokenlere daha fazla sermaye pompalamaya devam eden yatırımcıların ilgisini yeniden kazanmasıyla sonuçlandı. SAND, teknoloji devi Apple’ın bu yıl sanal gerçeklik donanımının piyasaya sürülmesiyle metaverse’e girebileceğine dair söylentilerin ardından hızlanan bir fiyat artışı yaşadı. Şu anda SAND, 2023’te %100 değer kazandı.

Yeni haftaya girerken, SAND’ın nasıl performans gösterdiğini görmek ilginç olacak. Çünkü metaverse altında yatan temeller zayıf kalmaya devam ediyor. Özellikle, SAND’ın fiyat artışı, pozitif alım hacmi tarafından destekleniyor, ancak ralli, özellikle genel piyasa mevcut yükseliş ivmesini kaybederse kısa ömürlü olabilir. Ek olarak, SAND’ın rallisinin sürdürülebilirliği, platformun gelecek yılın üçüncü çeyreğine kadar sürecek olan aylık token kilit açma işlemleri nedeniyle seyrelme riskiyle tehdit ediliyor. Bu nedenle, mevcut piyasa rallisinin geçersiz kılınması durumunda yatırımcılar satış yapmak zorunda kalabilir. SAND, haftalık grafikte yaklaşık %6 değer kaybettikten sonra 0,75 dolar değerinde.

SAND yedi günlük fiyat grafiği

Lider kripto para Bitcoin’i (BTC) unutmak olmaz

Bitcoin’in 2023’teki etkileyici rallisi, varlığın 23.000 dolar direnç seviyesini başarıyla aşmasıyla sonuçlandı. Şu anda kripto, boğaların ayıları alt etmesinden sonra yıldan bugüne %40’ın üzerinde kazançla 23.000 doların üzerinde tutuyor. Ralli, kripto piyasasının yerleşik kuruluşlardan yenilenen iflas başvurularıyla karşı karşıya kalmasına rağmen, Bitcoin’in yaklaşık beş günlük bir konsolidasyon aşamasına girmesinden sonra geldi.

BTC, Beyaz Saray’ın kripto para birimi risklerini azaltmak için bir yol haritası yayınladığını açıklayan son güncellemesine de olumlu yanıt verdi. Bitcoin, Arizona Senatörü Wendy Rogers’ın BTC’yi eyalette yasal bir ödeme aracı haline getirmesi gibi yenilenen düzenleyici gelişmelerden de destek aldı. Bununla birlikte, teknik göstergeler, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın altına düşerek düşüş eğilimi gösterdiği olası bir ‘death cross’ senaryosu doğrultusunda olduğundan, Bitcoin için düşüş eğilimine işaret ediyor. Öte yandan, 50 günlük hareketli ortalama, yükseliş duygularıyla ilişkili 200 günlük MA’nın üzerine geçerken, Bitcoin’in ‘golden cross’ oluşum modelini deneyimlemesi muhtemel. Bitcoin şu anda günlük %2’nin üzerinde kazançla 23.456 dolardan işlem görüyor.

BTC yedi günlük fiyat grafiği

İzlemeye değer 3 metaverse coin

Analistler ayrıca 1 doların altında fiyatı olan ve izlemeye değer gördükleri 3 metaverse coin projesini paylaşıyor.

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), kendisini, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan, Ethereum Blockchain tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlıyor. Bu sanal dünyada, kullanıcılar daha sonra gezinebilecekleri, inşa edebilecekleri ve para kazanabilecekleri araziler satın alıyor.

Bu arada piyasada Decentraland, en yüksek piyasa değerine sahip metaverse coin’i olarak öne çıkıyor. Piyasa değeri 1,44 milyar dolar olan MANA, kripto liginde 40. Sırada yer alıyor. Mevcut durumda MANA, 0,7772 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte altcoin, 2021 Kasım ayında gördüğü 5,9 dolarlık tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesinden %87 aşağıda duruyor. Öte yandan analistlere göre MANA, hala yüksek potansiyel barındırıyor.

Kripto para
MANA yedi günlük fiyat grafiği

CEEK VR (CEEK)

CEEK VR, içerik oluşturucuları hayranlarıyla buluşturan, sanatçıların dikkat çekmesine, dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere ulaşmasına ve yaratıcı çalışmalarından para kazanmasına olanak tanıyan bir metaverse projesi. Projeye göre platform, tüketicileri ve içerik oluşturucuları bir araya getirerek her iki tarafa da entegre bir yaklaşımla benzersiz bir deneyim sunuyor.

Bu arada, CEEK VR’ın Türkiye’de oldukça geniş bir hayran kitlesi olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu açıdan öne çıkan altcoin, geçtiğimiz yıllarda Universal ve Facebook gibi önemli ortaklıklara imza attı. Ve bunlarla adından oldukça bahsettirmeyi başardı. Basın zamanında CEEK, 0,1336 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, 1,20 dolarlık ATH’ından %88,8 aşağıda duruyor.

Kripto para
CEEK yedi günlük fiyat grafiği

RACA (RACA)

OKX Blockdream Ventures ve Consensys Mesh tarafından Tachyon hızlandırıcı tarafından desteklenen RACA, bir Web 3.0 altyapı çözümü sağlayıcısı. Bu altcoin projesi de Türk kripto para yatırımcılarının ilgisini çekiyor. RACA’yı diğer 2 metaverse projesinden ayıran bir niteliği ise virgülden sonra daha fazla sıfırın olması. Basın zamanında RACA, 0,0002304 dolardan el değiştiriyor. Öte yandan altcoin, 0,01189 dolarlık zirvesinden %98 aşağıda duruyor.

Kripto para
RACA yedi günlük fiyat grafiği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analist: Sıradaki 3 Seviye Bunlar!
Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Sıradaki 3 Seviye Bunlar! Lider kripto Bitcoin, konsolide olduktan sonra 24 bin dolara doğru yoluna devam ediyor. BTC’nin izlediği rota konusunda isabetli tahminler yapmakla tanınan bir analist, Bitcoin’in bundan sonraki durakları hakkında tahminlerini paylaşıyor. Bitcoin (BTC)’nin izleyeceği rota: Önce geri çekilme,...
Vural Erkan 2 ay önce