Binance’deki Hangi Altcoinler Ralli Yapabilir? Bu 7 Coin Var!

Binance'deki Hangi Altcoinler Ralli Yapabilir? Bu 7 Coin Var!
Binance'deki Hangi Altcoinler Ralli Yapabilir? Bu 7 Coin Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti Ekta Mourya’ya göre, MASK %25’lik bir fiyat artışı için hızlanıyor. Analist Filip L, olumsuzluğun fiyatlanmasıyla SOL’un sadece üç ayda %80 artabileceğini söylüyor. Ayrıca analiste göre VET yatırımcıları Ağustos’a kadar %182 artış trendini garanti altına almak için bu unsuru izlemesi gerekiyor. Analist Kelvin Munene, AAVE ve TRX’de boğalar kontrolü ele aldığını kaydediyor. Valdrin Tahiri, seçtiği altcoinler için ralli bekliyor.

Altcoinler arasında MASK, %25 artış için vites yükseltiyor!

MASK, 30 Aralık 2023’te başlayan kısa vadeli bir yükseliş trendinde. Altcoin, Twitter CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya mesajlaşma uygulaması için ABD’de ödeme lisansı başvurusunda bulunmasıyla kripto topluluğunda popülerlik kazandı.

MASK fiyatı, 5,12 dolar hedefine doğru tırmanırken, 50 ve 200 günlük iki Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) üzerinde kaldı. Token, Ocak ayı boyunca destek görevi gören ve Şubat başında dirence dönüşen 4,36 dolar seviyesindeki dirençlerle karşılaşacak gibi görünüyor. %61,8 Fibonacci Düzeltmesini temsil eden 4,5 dolar seviyesi, bir başka önemli direnç seviyesi. MASK için yükseliş hedefi, %78,6 Fib Düzeltme seviyesi olan 5,12 dolar.

MASK 4 saatlik fiyat grafiği

İki EMA’nın 3,87 dolar ve 3,77 doların altına düşmesi, MASK için yükseliş tezini geçersiz kılabilir. Göreceli Güç Endeksi (RSI), MASK’ın yükseliş trendinde altta yatan gücü işaret ediyor. %25’lik bir artış, MASK’ı 5,12 dolara itebilir. Tokenin, ralli için 5,12 dolara olan desteği 4,36 dolara çevirmesi gerekiyor.

Solana, üç ayda %80 artabilir

Altcoin fiyatı bu hafta bir adım daha geri gidiyor ve şu anda bir kaya ile sert bir yer arasında sıkışmış durumda. Merkezi olmayan kripto para birimleri, Solana’nın öncü olmasıyla birlikte yeniden odak kazanacağından, olumlu haberler yakında başlayacak. SOL, sadece birkaç isim vermek gerekirse, XRP ve Ethereum gibi birkaç merkezi kripto para biriminden kaçan büyük bir yatırımcı akışını görebilir. ETH neredeyse %50 merkezi olmayan olmasına rağmen, yeni ABD düzenleme paketinin hedefinde olacak. SOL’a, fiyatının 40 dolara doğru yükseldiğini görecek büyük bir giriş bekleyin.

SOL haftalık fiyat grafiği

Desteğin kırılması, 2023 rallisinin tamamen zarar görmesine yol açabilir. Duvardaki yazı 19 doların altında bir kırılma olacak. Bu gerçekleştiğinde, uyarı sinyalleri verilecek ve altcoin fiyatının %60’a yakın bir düşüşle 9 dolara düşmesi mümkün.

Altcoinler içinde VET fiyatı bu yıl öldürecek

Vechain fiyatı şu anda geri adım atıyor, ancak daha uzun vadeli yatırımcılara bir fırsat penceresi sunabilir. Bu açılış, VET’in şu anda daha düşük işlem görmesi, ancak çok önemli bir seviyede destek bulmaya hazır olması nedeniyle geliyor. İzlenmesi gereken büyük fiyat etiketi 0,023 dolar. Bu fiyat, yalnızca fiyat hareketini yukarı çekebilecek oldukça önemli bazı unsurlar içeriyor.

Haftalık grafikteki yeşil yükselen trend çizgisi iyi korunduğu sürece VET rallisine devam edebilecektir. Altcoin fiyatı bunun altına düşse bile, bol miktarda destek sağlamak ve fiyat hareketini daha yükseğe yönlendirmek için hem 55 günlük hem de 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) mevcut. 0,03 dolar ve kırmızı alçalan trend çizgisi kırıldığında, yükseliş trendinin yaz sonuna kadar 0,07 dolara kadar uzamasını bekleyin.

VET haftalık fiyat grafiği

Devrenin her iki hareketli ortalamanın da başarısız olmasından dolayı fren yapması durumunda önemli bir aşağı yönlü risk ortaya çıkar. 2023 rallisinin tamamen gevşemesi potansiyel bir senaryo haline geliyor. Bu, fiyat hareketinin kabaca %30 düşebileceği ve bir noktada 0,01 doları görebileceği anlamına gelir.

AAVE’da boğalar kontrolü ele aldı

Altcoinler içinde AAVE fiyatı, piyasanın negatif kontrolünün güç kazanmasıyla son 24 saat içinde 7 günlük haftanın en düşük seviyesi olan 77,11 dolara düştü. Ancak son zamanlarda boğalar, ayı kuralını halının altına itti ve fiyatı gün içi en yüksek seviyesi olan 80,83 dolara çıkardı. Bu yazı itibariyle, AAVE’nin fiyatı %2,01 artarak 80,81 dolara yükseldi. Piyasa değeri %1,96 artışla 1.138.300.457 dolara ve 24 saatlik işlem hacmi %5,70 artışla 67.398.826 dolara yükseldi. Bu artış, düşüş hakimiyetini silkeleyen ve fiyatı 7 günün en düşük seviyesi olan 77,11 dolardan 80,81 dolara çıkaran boğalardan güçlü bir çıkışa işaret ediyor.

AAVE 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

MACD mavi hattı son zamanlarda -1.035359 değeri ile sinyal hattının üzerine çıktı ve kuzeye doğru ilerliyor. Bu hareket, piyasadaki düşüş momentumunun azalmaya başladığını ve fiyatların artabileceğini gösteriyor. Ayrıca, trendin değiştiğini ve yatırımcıların gelecekteki satın alma fırsatlarını araması gerektiğini gösterebilir.

Altcoinler arasında TRX için pozitif trend devam ediyor

TRON (TRX) piyasasındaki yükseliş, önceki 24 saatte gün içi düşük seviyesi olan 0,06853 dolar civarında destek bulduktan sonra kontrolü yeniden ele aldı. Bu pozitif baskının bir sonucu olarak fiyat, seansın en yüksek seviyesi olan 0,06978 dolara yükseldi. Boğalar, fiyatı %1,30’luk bir kazançla 0,06945 dolarda kapatarak fiyatı daha yüksek tuttu ve hatta itti.

Yükseliş sırasında, piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi sırasıyla %0,86 ve %12,09 artarak sırasıyla 6.353.223.872 dolar ve 221.722.321 dolara yükseldi. Piyasa değerindeki ve 24 saatlik ticaret hacmindeki bu büyüme, alıcılar TRX’leri satın almaya çalışırken yükseliş piyasasına işaret ediyor. Sonuç olarak, TRX’e olan talep güçlendi ve boğalar gün içi en yüksek seviyesi olan 0,06978 doları başarıyla savundu. Bu da pozitif trendin devam edeceğini gösteriyor.

Altcoinler
TRX 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

4 saatlik fiyat tablosunda Bollinger Bantları yükseliyor, üst bant 0,07025058 ve alt bant 0,06780693, TRX’in yükseliş eğiliminin ivme kazandığını gösteriyor.

Polkadot (DOT) destek bulmaya çalışıyor

Altcoin fiyatı, Ağustos 2022’den bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Aşağı doğru hareket, 29 Aralık’ta 4,22 dolara kadar geriledi. Fiyat kısa bir süre sonra yükseliş hareketine başladı ve 13 Ocak’ta alçalan direnç çizgisinden çıktı. Ardından, 6,20 dolarlık yatay alanı da geri aldı.

DOT fiyatı düşmeden önce 19 Şubat’ta yıllık en yüksek seviyesi olan 7,90 dolara ulaştı. Düşüşün ardından günlük RSI’da düşüş eğilimi yaşandı. Fiyat şu anda 6,20 dolarlık yatay destek alanının hemen üzerinde işlem görüyor. Fiyatın bu alanda sıçraması veya kırılması, gelecekteki eğilimin yönünü belirleyebilir. Bir arıza, 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinin (siyah) 5,65 dolardan düşmesine neden olabilirken, bir sıçrama, 7,60 doların üzerine çıkmak için başka bir girişime yol açabilir.

Altcoinler
DOT günlük grafik / Kaynak: TradingView

Altcoinler için Kusama (KSM) fiyatı reddedildi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin fiyatı, yılın başından bu yana önemli ölçüde arttı. Artış, 19 Şubat’ta yılın en yüksek seviyesi olan 49.49 dolara yol açtı. Ancak, fiyat 46,50 dolar direnç alanının üzerine çıkamadı, bunun yerine uzun bir üst fitil (kırmızı simge) oluşturdu ve düştü. Düşüşten önce günlük RSI’da (yeşil çizgi) düşüş eğilimi yaşandı.

Şu anda, Kusama fiyatı 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinin hemen üzerinde 35,45 dolardan işlem görüyor. Eğer sıçrarsa, fiyat 46,50 dolarlık direnç alanına ulaşmak için başka bir girişimde bulunabilir. Bununla birlikte, 35,45 doların altına bir kırılma, 32,18 dolardan 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesine düşüşü tetikleyebilir.

Altcoinler
KSM günlük grafik / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’deki Hangi Altcoinler Ralli Yapabilir? Bu 7 Coin Var!