Harvard, Bu 2 Altcoin İçin Rapor Yayınladı: Geleceğin Coinleri!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 ay önce
4.250 görüntülenme
Harvard, Bu 2 Altcoin İçin Rapor Yayınladı: Geleceğin Coinleri!

Harvard raporu, bu 2 altcoin için dünya çapında CBDC’lerin daha hızlı yerleşimini nasıl kolaylaştırabileceğini açıklıyor.

Bu 2 altcoin gelecek için önemli

Kriptokoin.com olarak daha önce belirttiğimiz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple ile büyük bir savaşa girse de diğer piyasa oyuncuları bu blockchain ağında büyük değer görmeye devam ediyor. Harvard Üniversitesi kısa süre önce ABD Dijital Doları’nın gidişatı hakkında bir rapor yayınladı. Raporda yazar Jayesh Mehta, blockchain teknolojisinin FIAT para birimini dijital formatta işleyecek kadar olgunlaştığından bahsediyor. İlginç bir şekilde, rapor ayrıca Ripple ve Stellar Lumens gibi blockchain ağlarının uluslararası işletmeler için tercih edilen seçenek haline gelirken artan bir kabul gördüğünden de bahsediyor.

Harvard, Bu 2 Altcoin İçin Rapor Yayınladı: Geleceğin Coinleri!

Ayrıca rapor, bu iki blockchain platformunun yapay zeka ve Makine Öğreniminin gücünden yararlanırken dünya çapında anında CBDC anlaşmalarını nasıl kolaylaştırabileceğini açıklamaya devam ediyor. Bu süreç aynı zamanda makine öğrenimi kontrollü bir FX arabirimini de içerir. Yazar, değişmez fon transferi zinciri için yedi adımlı otomatik sürecin tamamını açıklıyor.

  • Gönderici, işlemi FIAT para biriminde başlatır, özel anahtarı alır ve alıcıya verir.
  • Gönderme, anında dönüştürmeyi veya ileri tarihli dönüştürmeyi seçer ve makine öğrenimi odaklı FX platformuna talimatlar verir.
  • Talimatlara göre, FX arayüzü FIAT’ı XRP veya XLM’ye çevirecektir.
  • Makine öğrenimi kontrollü Akıllı Sözleşme talimatları yürütür.
  • FX arayüzü kriptoyu alıcıya gönderecektir. XRP blok zinciri, değişmezliği ve doğrulama sürecini yönetecektir. Yürütme, makine öğrenimi uygulanmış akıllı sözleşmelerle gerçekleştirilecektir.
  • Alıcı, gönderen tarafından gönderilen özel anahtarları kullanır ve XLM veya XRP tokenlerinde fon alır.
  • Alıcı, kriptoyu anında veya ileri bir tarihte kendi seçtiği FIAT’a çevirebilir. Makine öğrenimi güdümlü akıllı sözleşmeler, gelecekteki tarih yürütmesini yönetecektir.

Ripple ve Stellar’ın büyüyen pazar penetrasyonu

Dünyanın dört bir yanındaki büyük ekonomiler, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak birçok uzman, merkez bankalarının CBDC altyapısını sıfırdan oluşturmak yerine, anlık ödeme ihtiyaçlarını karşılamak için mevcut altyapıdan yararlanabileceğine inanıyor. En son rapora göre Stellar Lumens blok zinciri, dünya çapındaki CBDC’ler için temel katman görevi görebilir. Stellar Lumens CEO’su Denelle Dixon geçtiğimiz günlerde CBDC’lerini başlatmak için savaştan zarar görmüş Ukrayna ülkesiyle çalışmaya istekli olduklarını belirtti.

Harvard, Bu 2 Altcoin İçin Rapor Yayınladı: Geleceğin Coinleri!

Ayrıca Stellar Lumens, Ripple’ın XRP’si ile birlikte ISO 20022’nin bir parçası haline geldi ve bu da onları CBDC’ler için uygun ve uyumlu hale getiriyor. Ayrıca Harvard Üniversitesi raporu, CBDC’lerin sabit paralarla birlikte çalışabileceğini, Ripple ve Stellar’ın bu tür işlemleri kolayca halledebileceğini belirtiyor. Ek olarak Tipple, ODL çözümünü şimdiden 40’tan fazla ülkeye genişletiyor. Böylece dünya ekonomilerine yetecek altyapıya sahiptir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin Aldığı Altcoin Duyurdu: Hack ve Balina Satışı!
Türklerin Aldığı Altcoin Duyurdu: Hack ve Balina Satışı! Türkiye’de de çokça tercih edilen bir altcoin olan GMX (GMX)’te yüklü miktarda parası olan bir kripto para balinası, hacklendi. Hacker, balinanın hesabındaki 3.4 milyon dolarlık GMX’i sattı. İşte detaylar… Altcoin için hack alarmı Lookonchain, PeckShield gibi on-chain...
Aslı Dinçer 1 ay önce