Harvard, Stanford ve MIT Kripto Paralara Milyonlarca Dolarlık Yatırım Yaptı

0 görüntülenme

Yale’in kripto para birimindeki yatırım kararını takiben, diğer önemli üniversiteler de kripto para birimine yatırım yapmaya başladılar. Bunlar arasında Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Massachusetts Institute of Technology (MIT), North Carolina Üniversitesi ve Dartmouth Koleji bulunuyor.

Coin Telegraph’ta geçen habere göre, bu üniversiteler, kripto-para birimi cinsinden fonlar aracılığıyla on milyonlarca dolarlık yatırım yaptılar.

Harvard’tan sonraki en büyük ikinci üniversite kredisini kontrol eden Yale Üniversitesi’nin 29.4 milyar dolarlık varlığın bir kısmını Andreessen Horowitz (a16z) ve Paradigm tarafından işletilen iki kripto para fonuna tahsis ettiğini bildirdi. The Information’da gazeteci olan Jon Victor şu açıklamayı yaptı:

“Bu tür yakından takip edilen kurumlardan destek almak, birçok kurumsal yatırımcı tarafından hala çok riskli kabul edilen kripto paranın benimsenmesine yardımcı olabilir.”

Birkaç ay önce “Kurumsal yatırımcıların sürüsü” geliyor diyen milyarder Mike Novogratz’un tahminine göre, “bunun” yerine getirilmesi bu olayla söz konusu olabilir.

‘Birçok Kurum Zaten İstekli’

Şikago Üniversitesi’nin yardım kuruluşunun kripto fonu yöneticisi Ari Paul, birçok kurumun kripto yatırımı için zaten ilgi gösterdiğini, ancak Yale gibi büyü isimlerin ilk hamleyi yapmasını beklediklerini söyledi.

Kurumsal yatırımcıların bu günlerde kripto-para birimine daha fazla ilgi gösterdikleri görülüyor, böyle bir hareketin kripto alanını olumlu etkileyeceği kesin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Popüler Bitcoin Geliştiricisi: EOS ve Bitcoin Cash Yok Olmaya Mahkum Kripto para dünyasının tanınan isimlerinden, popüler Bitcoin yazılım geliştiricisi Jimmy Song, Crypto Insider ile gerçekleştirdiği röportajda pek çok kripto para ve blok zinciri teknolojisine dair görüşlerini dile getirdi. Blok zinciri teknolojisinin son yıllarda çok önemli gelişmeler katettiğine...
Serkan Eser 14 Ekim 2018