Harvey Kasırgasında Son Umut: Bitcoin

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Harvey Kasırgası

Harvey Kasırgasında Son Umut: Bitcoin.  Harvey Kasırgası, Güney Texas’ı vurduktan sonra, Blerk İcra Direktörü Cherch, Jason Seibert ve Blerk Tıp Direktörü Dr. Rhiana Ireland, motorlu testere, jeneratör, yakıt, su ve kahve içeren bir kamyon doldurdu ve fırtınanın içine kadar sürdüler ama ilerleyemediler. Sonunda, Matagorda İlçesi’nin kalbindeki Bay City, Texas’a, kasırgayı geçip ulaşmayı başardılar.

Sonraki günlerde Seibert ve İrlanda, Galveston İlçesi’nde çeşitli barınakların kurulmasını koordine etti.

İrlanda, JEMS’de (Acil Tıp Dergisi) hayat kurtaran çabalarıyla ulusal olarak tanınmıştır. Seibert, yemek servisi ve yemek planlarında bulaşıcı hastalık kontrol protokollerini uyguladı, geçici bir mutfağa gitti ve dört barınak için yaklaşık 12.000 yemek üretti. Blerk, tüm çabaları göstererek yerel yetkililere nasıl devam edileceği ve yeni sığınma evleri nasıl hazırlanacağı konusunda tavsiyede bulundu. Blerk, Kızıl Haç’ın bulunamayacağı yerden sığınma evleri arasında tıbbi malzeme bile sağladı.

Son Çare Bitcoin

Malzemeleri işletirken Blerk’in kamyonları arızalandı. Blerk, Houston’ın kuzey yakasında bir kamyon buldu ancak birkaç saat önceden haber verilmesine rağmen, bankaların kısıtlamaları ve günün saati nedeniyle havale transferi mümkün değildi. Bankalara güvenmek, Blerk’ün beş gün boyunca nakliyesinin olmayacağı anlamına geliyordu.

Jason Seibert, tezgah üstü (OTC) ticaret şirketi UTXO, LLC’nin kurucusu Robert Gonzalez ile temas kurdu. Gonzalez, bir çözüm için Dallas / Fort Worth bölgesinde tanınmış bir OTC tüccarı olan Jesse Wilkinson ile işbirliği yaptı. Jason, FinCEN’e kayıtlı Rob ve Jesse aracılığıyla kişisel bitcoinlerini tasfiye etti ve dağıtıcının elinde dört saatten kısa bir sürede nakit vardı.

Anlaşılan, bankalar başarısız olduğunda, kriptokoin kazanıyor.

Harvey Kasırgasında Son Umut: Bitcoin