“350x Yapabilir” Denilen Hashflow (HFT) Nedir?

Hashflow (HFT) Nedir?
Hashflow (HFT) Nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hashflow nedir? Hashflow (HFT), AMM’lerin verimlilik sorunlarını çözmeyi amaçlayan Blockchain tabanlı bir DeFi platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Hashflow nedir, ne sunar, HFT nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen soruları yanıtladık. Gelin yatırımcıların getiri elde etmesini sağlayan bu merkeziyetsiz borsa (DEX) platformunu birlikte inceleyelim.

Hashflow (HFT) nedir?

Hashflow, yatırımcıların DeFi ile en iyi kripto piyasa yapıcılarına (MM) erişmesini sağlayan bir Blockchain platformudur. Bu platform, temelde bir merkeziyetsiz borsa (DEX) olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Ekip Hashflow’u başlatırken, AMM’lere özgü verimlilik sorunlarını çözmek için bir vizyon belirledi. Böylece daha iyi bir DeFi işlem deneyimi yarattı. DEX, DeFi’nin tam potansiyeline ulaşmasının küresel pazar ile alakalı olduğunu savunuyor. Buna göre DeFi, küresel pazarın değerlemesinden etkin bir şekilde yararlanmalı.

Hashflow ne sunar?

DEX’ler, yalnızca 2021’in ilk çeyreğinde Ethereum’da 215 milyar doların üzerinde işlem hacmi gördü. Bu büyüme, zincir üzerinde bir ticaret deneyimi sağladı. Bu, DeFi’nin patlayıcı büyümesini ateşleyen Otomatik Piyasa Yapıcılar’ın (AMM’ler) popülaritesi nedeniyle ortaya çıkmıştı. Hashflow (HFT), DeFi yatırımcılarını en iyi kripto piyasa yapıcılarıyla birleştiriyor. Buna göre, AMM ile MM’lerin yarattığı bir temel üzerinde çalışıyor. Binance Launchpool, yakın zamanda HFT’yi platformuna ekledi.

Tüccarlar Hashflow’u kullanarak doğrudan piyasa yapıcılardan fiyat alabiliyor. Bununla birlikte, cüzdanı kullanarak zincir üzerinde işlem yayınlama gibi bir dizi avantaja erişiyorlar. AMM bağlama eğrilerini profesyonel MM’lerle değiştirerek Hashflow, yatırımcılara daha iyi oranlar sağlıyor. Ayrıca onlara, sıfır kayma ve Ethereum’daki en düşük gas ücretleriyle işlem yapma imkânı tanıyor. Piyasa Yapıcılar ise, fiyatlandırma stratejileri üzerinde tam kontrol sağlarken genişleyen DeFi pazarına erişiyor.

Hashverse nedir?

Hashflow, Hashverse adlı kendine ait bir Metaverse platformuna sahiptir. DAO ile yönetilen bu Metaverse ile kullanıcılar, oyunlar oynayıp görevleri tamamlayarak ödüller kazanıyor. Bunlara ek olarak oyuncular, Hashverse’de yükselerek tüm protokolün yönetimi için rütbe alabiliyor. Rütbesi daha yüksek olan kullanıcılar, Hashflow’un yönetiminde daha çok söz hakkına sahip oluyor. Oyun içerisinde NFT toplayan kullanıcılar ise, bunları NFT pazarı aracılığıyla satarak getiri elde edebiliyor.

Hashflow nedir? HFT ne işe yarar?

Hashflow platformu, kendi yerel kripto para birimi HFT ile platformuna güç sağlıyor. Bir yönetişim tokeni olan HFT aracılığıyla kullanıcılar, platformun yönetimine katılım sağlama gibi bir dizi avantaj elde ediyor. Örneğin token sahipleri, HFT’yi topluluk hazinesinden harcayabiliyor. Ayrıca, Hashflow protokolünü ve topluluğu iyileştirme çabalarını finanse etmek için yönetişim tekliflerine oy verebiliyor. Son olarak HFT, stake edilebiliyor. Bu, DeFi özelliği kullanıcıların pasif getiri elde etmesine olanak tanıyor.

HFT, Binance listelemesiyle yükselecek mi?

Daha önce de bildirdiğimiz üzere Binance Launchpool, Hashflow (HFT) projesini destekleme kararı aldı. Kripto para piyasasında tarihsel olarak Binance’nin eklediği varlıklar büyük değer artışları gördü. Örneğin Hashflow’dan önce eklenen STEPN (GMT) fiyatını 350x artırmıştı. O dönemde GMT fiyatı 0,1 dolardan 4 dolara kadar yükselerek herkesin dikkatini çekmişti. Şimdi HFT, aynı şekilde Binance borsasına ekleniyor. 7 Kasım’da açılacak işlemlerle HFT fiyatı da benzer bir yükselişe tanık olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“350x Yapabilir” Denilen Hashflow (HFT) Nedir?