XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Hazine Bakanlığı Yeni Kripto Para Raporunu Yayınladı! İçeriği Ne?

Misafir Yazar
Misafir Yazar 3 hafta önce
2 görüntülenme

ABD Hazine Bakanlığı, kripto para birimleriyle alakalı yeni bir rapor yayınladı. Aslında kripto firmaları, ABD hükümetinden çıkan bir dizi raporu sabırsızlıkla bekliyordu. Raporun, Biden yönetiminin ve düzenleyicilerin dijital varlıklar hakkında ne yapmayı planladığını açıklığa kavuşturacağını düşünüyorlardı. Ancak durum pek de öyle olmadı. Raporlar çıktı, ancak Biden yönetiminin kriptoya bakış açısı bulanık olmaya devam ediyor.

Hazine Bakanlığı yeni kripto para raporu yayınladı

Üçü Cuma günü yayınlanan Hazine Bakanlığı raporları, hükümetin kripto risklerini değerlendirmeye devam etmesini tavsiye ediyor. Ayrıca, yaptırım eylemlerini sürdürmesini ve dijital bir dolar üzerinde çalışmaya devam etmesini öneriyor. Hazine Bakanı Janet Yellen bir brifingde gazetecilere verdiği demeçte raporlar hakkında konuştu. Yellen şunları söyledi:

“Raporlar, finansal hizmetler için kullanılan kripto para birimlerinin yol açtığı problemleri ve riskleri açıkça tanımlıyor. Gelecekte bu riskler ortadan kalkarsa, kripto paralar ve diğer gelişen teknolojiler önemli fırsatlar sunacaktır.”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere raporlar, Joe Biden’ın Mart ayında imzaladığı yürütme emrinin akabinde geldi. Bu emirde Biden, federal kurumları kripto para ekosistemi etrafındaki farklı yönleri ve sorunları analiz etmeye çağırdı. Ayrıca, ABD’nin dijital varlık sektöründe nasıl lider olabileceğine dair öneriler sunmalarını istedi. Hazine Bakanlığı gibi bakanlıklar ve düzenleyici kuruluşlar tarafından toplam 21 rapor yayınlayacak.

En önemli soru hâlâ belirsizliğini koruyor

Şimdiye kadar çeşitli raporlar yayınlanmasına karşın en önemli sorulardan biri cevapsız kalmaya devam ediyor: “Bir tokeni menkul kıymet yapan şey nedir?” Token verenler ve ticaret platformları bir cevap için açlar ve endüstri bir harita olmadan gezinmekten şikâyet etmeye devam ediyor. Bu nedenle, bu sorunun yanıtını bilmemek maliyetli yaptırım eylemleri getirme potansiyeli taşıyor. SEC Başkanı Gary Gensler, kripto işletmelerinin önünde açık ve basit bir harita olduğu konusunda ısrar ediyor.

Gensler, Perşembe günü bir ABD senatörüne “varlığa dayalı menkul kıymetler piyasasının düzenlenmesinin 10 veya 11 yıl sürdüğünü söylüyor. Ardından, kripto para alanında da benzer bir sürecin yaşanması gerekebileceğini ima ediyor.” Üst düzey bir yönetim yetkilisi gazetecilere verdiği demeçte, raporların düzenleyicilere tavsiyede bulunduğunun altını çizdi. Buna göre hükümet, SEC’e, kripto para alanında “yeni kurallar ve kılavuzlar yayınlamasını” tavsiye ediyor. Ancak ABD’de düzenleyici kurumlar hükümetten bağımsız çalışıyor.

Yeni kripto para raporları, Ekim, Şubat ve Haziran’da

Hazine ayrıca, Şubat ayında DeFi alanındaki riskleri değerlendirdiği bir rapor yayınlayacak. Temmuz ayında ise, Temmuz ayında NFT’leri araştıran daha fazla rapor üzerinde çalışacak. Ancak önemli bir ağırlık taşıyabilecek bir sonraki rapor önümüzdeki ay çıkacak. Ekim raporu, kripto endüstrisinden kaynaklanan potansiyel finans istikrarı risklerini detaylandıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB 3 Önemli Gelişme Duyurdu: Burn Yüzde 400 Yaptı! Köpek temalı popüler kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) bugün 3 önemli gelişme duyurdu. Gelişmeler çok beklenen Shibaverse, bir ortaklık ve Shibarium güncellemesini içeriyor. Duyuruların ardından, meme coin’in yakım oranı %400’ün üzerinde artış yaşadı. Bu artış, son...
Misafir Yazar 3 hafta önce