Reklamı kapat

Haziran Ayında Dikkat Edilmesi Gereken 3 Altcoin

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 5 Haziran 2018
0 görüntülenme

New York’taki Consensus etklinliği fiyatları yükseltmeyi başaramadığından beri Bitcoin ve kripto dünyası sıkıntı yaşıyor. Yine de, hala birkaç değerli etkinlik var, özellikle de bazı altcoinler için.

Gelecek Hafta

Bu hafta hızlıca yaklaşan birçok önemli birçok deadline var. Senaryoya yeni katılan EOS ve ONT normalden daha çok ilgi çekti. Gelecek yedi günde ikisinin de ana ağ kurulumları var. Ana ağ kuruluları kriptonun geleceği hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor. En ufak bir gecikme tamamen yıkıcı olabilirken dakik davranmak sürekli artış sağlayacak bir market desteği sağlayabilir. Gelecekleri önümüzdeki günlerde belli olacağı için EOS ve ONT  bu haftanın odak konusu olacak gibi gözüküyor.

Geçmişte, birçok kripto para önemli haberleri ve etkinlikleri Consensus’la çakışacak şekilde açıklıyordu, ancak bu seneki blockchain zirvesine karşı piyasanın hayal kırıklığına sebep olan ilgisizliğinden sonra yaz boyunca önemli haberler gelmeye devam edecek gibi gözüküyor. EOS ve ONT ana ağ kurulumlarını aylar öncesinden duyurdu. Normalde kripto dünyasında bu büyüklükteki haberler piyasa güçlü ve yükselişteyken yapılırdı ancak, ONT ve EOS bu modayı bozmaya karar verdi ve piyasanın durumundan bağımsız şekilde duyuru yaptılar. Deadlinelara ne kadar sağdık olduklarını gösteren oldukça cesur bir hamle.

Ethereum Classic’in 29 mayıstaki zorluk bombasını kaldırmasının ardından sert çatallaşmalar görülmeye başlandı. Farklı çatallar arasında büyük farklılıklar var, bir kısmı yalnızca altındaki kodu değiştirirken bir kısım çatallar, ZCL için ANON çatalı gibi tamamen yeni kriptoparalar üretiyor.

EOS

EOS bu sene piyase sermayesini son üç ayda 5 milyar dolardan 11 milyar dolara yükselerek iki katın üstüne çıkardı. Muhtemelen bunun sebebi Şubattaki düşüşten sonra bireylerin fazlasıyla kamusallaştırılmış kriptoya yönelmesiydi. EOS yatay ve dikey blockchain çözümlerini bir üst seviyeye taşıyor.

EOS, dApp her popüler olduğunda Ethereum blockchaininin saran problemlerin önüne geçeceğini vadediyor. Bu haftaki ana ağ kurulumları, gelecekte önemli bir kripto olup olmayacaklarının belirlenmesinde önemli rol oynuyor. EOS bu hafta ERC-20 platformundan kendi EOS blockchainine geçiş yapacak.

ONTOLOGY (ONT)

Ontology’nin (ONT) projelerinin ilk turu GitHub’da. Ontology yüksek performanslı bir blockchain ve dağıtılmış güven ortaklığı platformu. Bunu da dağıtık defterler ve akıllı kontrat sistemleri içeren yüksek performanslı ortak blockchain kullanmalarına borçlular.

ONT blockchain frameworkleri toplu blockchain sistemlerini destekliyor ve farklı uygulamalar için blockchainleri kişiselleştirebiliyor. Kişinin amaçladığı merkeze göre blockchainleri kişiselleştirebiliyor.  ONT ana ağ yayınlanmasına kadar güzel bir yükseliş yakaladı. 8 mayıstan 26 mayısa kadar ONT %350’den fazla yükseldi.

Ethereum Classic’in Zorluk Güncellemesi Dağılımı

29 mayıs ETC sistemini saran zorluk sistemini üstesinden gelinecek gün olarak belirlendi. Ethereum Classic arkasında en iyi geliştiriciler olduğu için başarılı oluyor ve bu da zorluğun aşılması için yeni bir çatallanma olacağı fikrini yaydı.  Bu büyüklükteki bir çatallanmanın üstesinden gelmek çok da zor olmasa gerek.

ETC 15.27$’dan fazla güncel değerle 1.5 milyar dolar market sermayesine sahip. Çatallanmayla başa çıkma şekilleri ETC’nin geleceği hakkında önemli şeyler gösterecek. ETC’nin nasıl başa çıktığını görmek için takipte kalın!

Kripto Koin’i Telegram’da Takip Edin!

Haftanın ICO’su: KEPLERTEK

Keplertek bu hafta yakından incelemeye değer bir ICO. ERC-20 isminde kullanımı kolay bir arayüzle robotik ve yapay zeka girişimlerini bir araya getiren Ethereum platformunda kuruldu ve yatırımcılar için tam şeffaflık ve takip edilebilirlik sağlıyor.

Platformun ana kriptosu, KEP token ile yatırımlar yapılacak. Cüzdan hem projelere kolay yatırım olanağı sağlıyor hem de KEP yollandıktan sonra takibini de mümkün kılıyor.

Keplertek yapay zeka ve robotik nişine odaklanan ERC-20 tokeni gibi gözüküyor. Keplertek’i diğerlerinden ayıran şey ise ekibi. MIT’nin küresel partneri, Tech Park Georgia ve GITA (Gürcistan Yenilik ve Teknoloji Ajansı) Kepler’i girişim kuluçkası için geliştirdi. Şimdiye kadar GITA 150’den fazla girişimle çalıştı ve küresel çapta bir ağ oluşturdu.

Bitcoinist- Jakethecryptoking

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Apple Kurucusu Twitter CEO’sunun Bitcoin Görüşünü Destekledi Steve Jobs ile birlikte Apple’ı yaratan Steve Wozniak, Bitcoin’e olan güçlü inancı ile tanınıyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Consensus 2018’de Bitcoin’in yakın gelecekte İnternetin yerel para birimi olacağı yönündeki açıklamaları hakkında görüşleri sorulan Wozniak, Dorsey ile dileklerinin örtüştüğünü...
Serkan Eser 5 Haziran 2018