XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Hdac Nedir? HDAC Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 2 hafta önce
2 görüntülenme

Hyundai Digital Asset Currency ve onun HDAC Token’i, IoT cihazları arasındaki iletişimi ve ödeme, kimlik doğrulama, veri depolama işlevlerini destekleyen Blockchain tabanlı platformda bulmaktadır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Hdac nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Hdac nedir? HDAC ne işe yarar?

2017 yılının en büyük ilk kripto para tekliflerinden biri olarak başlayan HDAC projesinin arkasında, halkın dikkatini çekme teklifini desteklemek için büyük bir isim bulunmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü bir Güney Kore holdingi olan Hyundai Group’tan büyük destek alan Hdac Teknoloji Şirketi’nin evcil hayvan projesi olarak lanse edildi. ICO, neredeyse 258 milyon ABD doları getirdikten sonra, Hdac proje ekibi, Mayıs 2018’de ana ağını başlatmaya devam etti.

Projenin amacı nedir?

Proje operasyonunu İsviçre’den yönetmesine rağmen, Hdac Company’nin projesi, iki temel hedefe dayanmaktadır. Küresel olarak yayma hırsıyla ilk olarak Güney Kore’de ses getirdi:

  • Gelişmekte olan iki teknoloji olarak Blockchain ve Nesnelerin İnterneti (IoT) arasındaki sinerjiyi güçlendirmek istemesi,
  • Genel ve özel Blockchain ağları arasında daha basit entegrasyonu desteklemek ve bunlar arasındaki daha hızlı ve güvenli etkileşimi sağlayabilmektir.
  • Bu hedef doğrultusunda proje, öncelikle Blockchain ve IoT söz konusunda “her iki dünyanın en iyisini” birleştiren hizmetleri uygulamak isteyen işletmeleri hedefleyen BaaS platformu olarak tanıtılmaktadır.

Nasıl çalışır?

  • Düğümler: Bütün işlem bloklarını kaydetmektedir. Aynı zamanda cihazlar arasında kullanıcılar veya cihazlar arasında değiş tokuş edilen konfigürasyon bilgilerini saklamaktadır. Faturalandırma ve yönetim ile ilgili vb. bilgileri de saklamaktadır.
  • Yöneticiler: Kullanıcı ve cihazları Blockchain’e kaydederek erişim sağlanmaktadır. İlgili ayarlar düğümlerde depolanmaktadır. Daha sonra kullanıcılara ve cihazlara dağıtılmaktadır.
  • Kullanıcılar: Kişiler ve cihazlar “kullanıcı” olarak belirlenerek, basit düğümler çalıştırılmaktadır.
  • Ağ geçitleri: Bu birimler, yapay cihazları veya sensörleri kontrol etmektedir. Ayrıca IoT cihazları için akıllı sözleşmeleri analiz etmektedir.
  • Cihazlar: Blokları depolamayan ve ayrı adreslere atanan ağ geçitlerine ya da düğümlere bağlanmaktadır.

Hdac nedir? HDAC nasıl satın alınır?

Şu anda HDAC ile işlem yapılabilen borsalar; Binance, Bittrex, OKX, BingX, Bybit ve MEXC’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz HDAC listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca HDAC Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB, BTC ve Bu 8 Altcoin'e Dikkat: Al-Sat Seviyeleri Çıktı!
SHIB, BTC ve Bu 8 Altcoin’e Dikkat: Al-Sat Seviyeleri Çıktı! Bitcoin ve SHIB dahil altcoin’ler, Fed’in faiz artırımı kararı öncesinde kısa süreli bir ralli yaptı. Ancak, daha sonra tekrar yönü aşağıya çevirdiler. Şimdi, Bitcoin ve altcoinler, Fed’in açıklamasının ardından istikrar kazanmaya çalışıyor. İyileşmeye başlayabilirler mi? Bunu öğrenmek...
Vural Erkan 2 hafta önce