Her İki Amerikalı’dan Biri Bitcoin Satın Almak İstiyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Harris Insights tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre katılımcıların yüzde 50’si gelecekte dijital para piyasasına girmeyi planlıyor.

Amerikalılar Bitcoin’i Denemeye Hazır Durumda

Fortune’un bildirdiği üzere Amerikalıların yüzde 8’i en büyük iki kripto para olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) yatırım yapmış durumda. Ancak bu oran hisse senedi yatırımı oranına baktığımızda oldukça düşük görünüyor. Amerikalıların yüzde 52’si hisse senetlerine yatırım yapmış durumda.

Yapılan araştırma kripto para piyasasında negatif durumun hakim olduğu bu yıl gerçekleşti. Çoğu kripto para tüm zamanların en yüksek seviyelerine bu yolun Ocak ayında ulaştı ve şu an birçok kriptoda zarar yüzde 90’ı geçmiş durumda.

Buna ek olarak dünyanın dört bir yanındaki birçok regülatör Bitcoin’i ve kripto para piyasasını nasıl kontrol edeceklerini anlamaya çalışıyor.

Anket ayrıca katılım gösteren yetişkinlerin yüzde 41’lik kısmının kendilerini kripto para yatırımı yapmaya teşvik eden herhangi bir şey olmadığını gözler önüne sermekte.

Dikkat çeken bir diğer veri ise yıllık 100.000 dolardan daha az kazananların dijital paralara yatırım yapma eğiliminin daha çok kazananlardan çok daha fazla olması.

Yıllık 100.000 dolardan daha fazla kazananların yalnızca yüzde 6’sı dijital varlığa sahipken yıllık geliri 50.000-74.900 dolar bandında olanların kripto paralara sahip olma oranı yüzde 11.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Her İki Amerikalı’dan Biri Bitcoin Satın Almak İstiyor

Yorumlar kapalı.