Reklamı kapat

Her İki Amerikalı’dan Biri Bitcoin Satın Almak İstiyor

Mert Kaya
Mert Kaya 16 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Harris Insights tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre katılımcıların yüzde 50’si gelecekte dijital para piyasasına girmeyi planlıyor.

Amerikalılar Bitcoin’i Denemeye Hazır Durumda

Fortune’un bildirdiği üzere Amerikalıların yüzde 8’i en büyük iki kripto para olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) yatırım yapmış durumda. Ancak bu oran hisse senedi yatırımı oranına baktığımızda oldukça düşük görünüyor. Amerikalıların yüzde 52’si hisse senetlerine yatırım yapmış durumda.

Yapılan araştırma kripto para piyasasında negatif durumun hakim olduğu bu yıl gerçekleşti. Çoğu kripto para tüm zamanların en yüksek seviyelerine bu yolun Ocak ayında ulaştı ve şu an birçok kriptoda zarar yüzde 90’ı geçmiş durumda.

Buna ek olarak dünyanın dört bir yanındaki birçok regülatör Bitcoin’i ve kripto para piyasasını nasıl kontrol edeceklerini anlamaya çalışıyor.

Anket ayrıca katılım gösteren yetişkinlerin yüzde 41’lik kısmının kendilerini kripto para yatırımı yapmaya teşvik eden herhangi bir şey olmadığını gözler önüne sermekte.

Dikkat çeken bir diğer veri ise yıllık 100.000 dolardan daha az kazananların dijital paralara yatırım yapma eğiliminin daha çok kazananlardan çok daha fazla olması.

Yıllık 100.000 dolardan daha fazla kazananların yalnızca yüzde 6’sı dijital varlığa sahipken yıllık geliri 50.000-74.900 dolar bandında olanların kripto paralara sahip olma oranı yüzde 11.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Albayrak’ın Yatırımcılarla Görüşmesi Sonrası Dolar Düşüşte Geçtiğimiz haftalarda sürekli yeni rekorlara yelken açan dolar ve eurodaki düşüş devam ediyor. Hafta içinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun swap hamlesi ile toparlanmaya başlayan dolar ve euro bugün de Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın yabancı...
Serkan Eser 16 Ağustos 2018