İşte Bu Hafta Herkesin Kilitleneceği 5 Kripto Para!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
4.614 görüntülenme
İşte Bu Hafta Herkesin Kilitleneceği 5 Kripto Para!

6 Mart haftasına girdiğimizde, kripto para piyasası bir darbe aldı ve birçok kripto para düzeltme yaşadı. Momentumdaki düşüş, kripto varlık dostu Silvergate Bank’taki makroekonomik faktörler ve likidite endişeleri ile tetiklendi.  Artan volatilitenin ortasında, yatırımcıların hangi kripto para birimlerinin odaklanacağını belirlemeleri zor. Analist Paul L., kripto paralardaki belirli ölçekleri göz önüne alarak bu hafta izlenilmesi gereken coin’leri açıkladı. İşte detaylar…

Listedeki ilk kripto para: Synthetix (SNX)

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan Synthetix Network (SNX), devam eden ağ geliştirme faaliyetlerinden artan yatırımcı ilgisine tanık olmaktadır. Ethereum (ETH) Blockchain’i üzerinde sentetik varlıkların verilmesini sağlayan Synthetix, güvenlik denetimlerinden sonra Ethereum ana ağına sürüm 3’ü (V3) dağıttı. Geliştiricilere göre V3, merkezi olmayan finansal uygulamaların daha hızlı gelişimini sağlayan daha verimli bir mimariye sahip olacak.

İşte Bu Hafta Herkesin Kilitleneceği 5 Kripto Para!

Yükseltme ayrıca, herhangi bir finansal türev varlığı için likit bir pazar sağlayacaktır Güncelleme aynı zamanda basitleştirilmiş staking ve farklılaştırılmış borç havuzlarını içerecek ve ağ stakerlarının belirli varlık havuzlarına teminat vermesine ve Spartan Council tarafından desteklenen tüm varlıklara maruz kalmadan ücret almasına olanak tanıyacak. Bu nedenle SNX, haftalık en yüksek kazanan olarak ortaya çıktıktan sonra kazanımlarını elinde tutup tutamayacağına özel olarak odaklanılarak izlenmesi gereken kripto para birimleri arasındadır.

İşte Bu Hafta Herkesin Kilitleneceği 5 Kripto Para!

Şu anda, SNX günlük yaklaşık yüzde 6’lık kazançlarla 3.15 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte, token yüzde 25 arttı. Teknik analize bakılırsa, TradingView’deki bir günlük göstergeler çoğunlukla yükseliş gösteriyor. Özet ve hareketli ortalamalar, sırasıyla 16 ve 14’te ‘güçlü bir alım’ hissinde.

Coinbsae haberiyle sıçramıştı: Optimism (OP) ne yöne gidiyor?

Optimism (OP), sürekli benimsenmenin ortasında büyüme kaydetti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Coinbase, Optimism tabanlı teknolojiyi kullanarak Ethereum için layer-2 ağını başlattığını duyurduktan sonra token yükseldi. Haber, Optimism’in OP tokenı için birden fazla kazanç dönemi kaydetmesiyle sonuçlandı. Ortaklık kapsamında Coinbase, yatırımcının layer-2 Blockchain’ine olan güvenini artıran bir faktör olan Optimism’e çekirdek geliştirici olarak katılacak. Son zamanlardaki yükseliş ivmesine dayanarak OP, izlenecek kripto para birimleri listesine girdi.

İşte Bu Hafta Herkesin Kilitleneceği 5 Kripto Para!

Ortaklıkların yanı sıra, on chain veriler, Optimism’in en yakın rakiplerini önemli ölçütlerde geride bıraktığını gösteriyor. Özellikle, kripto analiz platformu Messari tarafından yayınlanan veriler, Arbitrum ve Optimism’in kısa vadede yeni kullanıcıların yüzde 35 ila yüzde 45’ini elinde tuttuğunu, ancak Optimism’in uzun vadeli kullanıcı tabanı için daha yüksek bir elde tutma oranına sahip olduğunu öne sürüyor.

Kripto piyasası belirsizliği devam ederken, özellikle yatırımcılar tokendan kâr elde edecekse, OP’nin performansını izlemek hayati önem taşıyor. OP, günlük yüzde 1’in üzerinde artış kaydederek 2.46 dolardan işlem görüyor. Diğer yerlerde OP teknik analizi, hem özet hem de osilatörlerin sırasıyla 2 ve 10’da tarafsızlık önermesiyle karışık sinyaller sunmakta. Hareketli ortalamalar 8’de satışa işaret etmekte.

Kripto para borsası Gate.io’nun GateToken’ı (GT) için sırada neler var?

GateToken (GT), kripto borsası Gate.io‘nun yerel token’ıdır ve son zamanlarda platformun yeni yetki alanlarına olası genişlemesi nedeniyle bir fiyat artışına tanık olmuştur. Gate Group’un bir Hong Kong trust fonu veya Şirket Hizmet Sağlayıcısı (TCSP) lisansı için yakın zamanda yaptığı başvuru, borsanın bölgedeki varlığını ve hizmetlerini genişletmesini sağlayacağı için son fiyat artışının arkasındaki neden olabilir. Bu hareket, düzenleyiciler kripto pazarı üzerindeki küresel denetimlerini sıkılaştırmaya devam ettikçe, uyumluluğa öncelik veren kripto borsalarının artan eğilimi ile uyumludur. Bu durumda, Hong Kong yetkililerinden gelen düzenleyici incelemenin sonucu, önümüzdeki günlerde GT’nin değerini muhtemelen etkileyecektir.

Son zamanlarda bir fiyat rallisi yaşamasına rağmen, GT günlük grafikte sürekli düzeltmeler kaydetti ve şu anda 4.97 dolardan işlem görüyor. Bu arada, GT’nin teknik analizi çoğunlukla yükseliş yönünde. TradingView’deki bir günlük göstergelerin bir özeti, 12’de “al”ı gösterirken, “hareketli ortalamalar”, 11’de “güçlü alım”ı öneriyor.

Maker (MKR) için beklentiler

Maker (MKR), haftalık grafikte en çok kazanan varlıklar arasında yer alarak genel olarak piyasadaki gerilemeyi görmezden geldi. Maker Foundation’ın yönetişim belirteci MKR, kazançlar kısmen Maker DAO’nun 1 Mart’ta daha düşük borçlanma ücretlerini uygulamaya koymasına bağlanabilir. Gelişmenin ardından MKR işlem hacmi en az yüzde 200 arttı. Bu değişiklikler, Maker’ın borçlanma tekliflerine olan ilgiyi artırdı ve MKR’yi olumlu etkiledi. Şu anda Maker, günlük yaklaşık yüzde 10’luk kazançla 970 dolardan işlem görüyor.

Tokenın teknik analizi, MKR etrafındaki olumlu düşünceyi de yansıtıyor. Bir günlük göstergelerin özeti, 16’da “güçlü alış”ı gösteriyor. Hareketli ortalamalar da 14’te “güçlü alış”ta.

Bitcoin (BTC) listedeki son coin oldu

İlk kripto para birimi, Silvergate Bank’ın likidite sorunlarını gerekçe göstererek iflas edebileceği haberine tepki olarak keskin bir düzeltme yaşadı. Durum, kripto piyasasına panik dalgaları gönderdi ve Bitcoin (BTC) bir saat içinde yaklaşık 1.200 dolar kaybetti. Hamle, kripto varlığın 2023 ivmesini geçersiz kıldı. Belirsizlik devam ederken, düzeltme aynı zamanda Bitcoin’in 23.000 dolarlık talep bölgesinden düşmesine neden oldu.

Düşüş eğilimine rağmen Bitcoin, enflasyon gibi geleneksel finans sektörü eksikliklerini çözme yeteneğinin göstergelerini sergiliyor. Bir rapora göre, Bitcoin’in yüzde 1,7’lik enflasyon oranı şu anda ABD dolarından üç kat daha az. Bitcoin, izlenmesi gereken bir varlık olmaya devam ediyor çünkü BTC’nin fiyat hareketi her zaman genel piyasa duyarlılığını etkiledi. Yeni hafta başlarken, yatırımcılar Silvergate durumunun nasıl geliştiğini ve bunun Bitcoin üzerindeki etkilerini izliyor olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Kurumsal Paranın Agresifçe Yatırım Yaptığı Altcoinler!
İşte Kurumsal Paranın Agresifçe Yatırım Yaptığı Altcoinler! Tanınmış kripto YouTuber Lark Davis, kurumsal kripto benimseme giderek daha önemli hale geldiğinden, kripto para birimlerini biriktirmek için en iyi zaman olduğuna inanıyor. Bitcoin ve altcoinler hakkında analizleriyle gündeme gelen Davis, “Hazırlanın. 2024 BTC halving’ini takiben yaşanacaklar...
Aslı Dinçer 3 hafta önce