High Performance Blockchain Nedir? HPB Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
32 görüntülenme
High Performance Blockchain Nedir? HPB Ne İşe Yarar?

High Performance Blockchain (HPB) nedir? HPB, birlikte çalışabilirlik ve yüksek ölçeklenebilirlik konularına odaklanan bir Blockchain ağıdır. Kriptokoin.com olarak bu makalede High Performance Blockchain nedir, ne sunar, HPB coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin EOS ağına son derece benzeyen bu projeyi birlikte inceleyelim.

High Performance Blockchain nedir?

High Performance Blockchain (HPB), merkezi Çin’de bulunan, ölçeklenebilirlik odaklı bir Blockchain platformudur. Bu proje, genellikle EOS ile karşılaştırılmaktadır. Ancak HPB, EOS’tan farklı olan bir dizi özelliğe sahiptir. HPB ekibi hem yazılım hem de donanımın çok yeni bir kombinasyonunu kullanmaktadır. Böylece, ölçeklendirme sorununu çözmektedir. Ekip, bunun için donanım hızlandırma modelleri geliştirmiştir. Bunların hem işlem hacmini hem de gecikmeyi hızlandırmaya yardımcı olacağını umuyorlar.

High Performance Blockchain, merkeziyetsiz bir şekilde çalışan, kurumsal Blockchain tedariği için bir ana ağdır. Bu layer-1 ağı, tamamen EVM uyumlu bir şekilde çalışır. Bununla birlikte Ethereum’un akıllı sözleşme teknolojisini bünyesinde barındırmaktadır. Platform, DeFi ve GameFi alanında çeşitli dApp’lere sahiptir. Bu dApp’ler yüksek ölçeklenebilirlikle çalışan ağ içerisinde son derece iyi bir kullanıcı deneyimi yaratmaktadır.

High Performance Blockchain ne sunar?

High Performance Blockchain, geliştiriciler, kurumsal yatırımcılar, DeFi katılımcıları ve sıradan kullanıcıları kendine çekmektedir. Geliştiriciler ağ içerisinde kendi merkeziyetsiz uygulamalarını geliştirebilmektedir. Bu uygulamaları geliştirmek için kullanılan akıllı sözleşmeler HPB içerisinde son derece çeşitlidir. Bununla birlikte geliştiricilerin akıllı sözleşmeleri çalıştırmak için ödediği gas ücreti de düşüktür. Yani HPB, son derece hızlı bir şekilde çalışmasının yanı sıra, düşük maliyet avantajı sunar.

Saniyede 5,000’in üzerinde işlem gerçekleştirebilen layer-1 ağı, işlem başına 0,0001 ABD doları talep etmektedir. Geliştiriciler, kendi alt Blockchain ağlarını ve tokenlerini oluşturabilmektedir. HPB, bunların yanında kendi cüzdan uygulamasına da ev sahipliği yapmaktadır. Cep telefonlarında çalışan bu cüzdan güvenlidir ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Kullanıcıların token depolamasını, aktarmasını ve merkeziyetsiz yönetim süreçlerini kolaylaştırır.

HPB coin nedir? Ne işe yarar?

HPB, High Performance Blockchain ağının yerel kripto para birimidir. Mainnet başlatıldığında, 100 Milyon HPB coin basılmıştır. Bu altcoin, ücretleri ödemek ve temel bir hesap birimi sağlamak için kullanılan bir varlıktır. Kullanıcılar, gas ücretlerini ödemek veya yönetişime katılmak için bu varlığı kullanabilmektedir. Kripto para hem CoinMarketCap hem de CoinGecko’da izlenebilen tokenler arasındadır.

High Performance Token nedir? HPB coin nasıl alınır?

HPB coin Gate.io, Bibox ve AcendEx borsalarında işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar bu borsalardan birine erişerek, borsanın önerdiği üye olma ve satın alma adımlarını izlemelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2023 İçin Altın Fiyatları Tahmini: Sonunda Patlar mı?
2023 İçin Altın Fiyatları Tahmini: Sonunda Patlar mı? Enflasyon 2020’de bastırıldı ve bir sorun olmadı. Ancak o yılın Ağustos ayında altın fiyatları 2.075,88 doları ile şimdiye kadarki en yüksek fiyatına ulaştı. 2022’de enflasyon tüm hızıyla devam ederken, altın 2.000 dolarını aştı ancak orada kalamadı. Bu...
Vural Erkan 4 hafta önce