Reklamı kapat

Hindistan Duyurdu: Bu Altcoin’ler Donduruldu!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
0 görüntülenme
Hindistan Duyurdu: Bu Altcoin'ler Donduruldu!

Hindistan’ın E-Nuggets’a yönelik kara para aklama davasında yeni gelişmeler oldu. Buna göre Hindistan, bu altcoin projelerinin tokenlerinden daha fazlasını dondurdu. Anlaşıldığı kadarıyla, bu dosya kapsamında çevrilmemiş hiçbir taş bırakmayacak. Yetkililer, kara para aklama iddialarıyla ilgili oyun platformu E-Nuggets’a yönelik soruşturma yürütüyor. Son hamle de tam bu soruşturmanın ortasında geldi.

DE, kara para aklama iddiasıyla bu altcoin projelerini dondurdu

Konu hakkında, Hindistan İcra Müdürlüğü (ED) Cuma günü resmi bir basın açıklaması yaptı. Buna göre ED, E-Nuggets davasına bağlı olarak WRX ve USDT’de fonları dondurduğunu açıkladı. ED’ye göre, fonlar 47.64 Lakh (mevcut kura göre 58.565 dolar) tutarında. Basın açıklamasında, ajansın hamlesinin Hindistan’ın Kara Para Aklamayı Önleme Yasası (PMLA) hükümlerine uygun olduğunu belirtiyor.

Ayrıca ED, kararın E-Nuggets Aamir Khan’ın kurucusu hakkında devam eden bir soruşturmayla bağlantılı olduğunu açıkladı. Yetkililer, Khan’ın sahip olduğu bir WazirX cüzdanındaki varlıkları keşfetti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ED’nin iki gün önce Khan’la ilgili bir soruşturmayı ortaya çıkardı. ED’ye göre Khan, aklama uygulamaları için E-Nuggets kumar platformunu kullanma alışkanlığı içindeydi. Khan’ın E-Nugget kullanıcıları için fon kaybına yol açan dolandırıcılık eylemlerine karıştığı iddia ediliyor. ED, bu kapsamda şu açıklamayı yaptı:

Halktan para toplandıktan sonra, söz konusu Uygulamadan birdenbire çekilme, şu veya bu bahaneyle durduruldu. Daha sonra, söz konusu Uygulama sunucularından profil bilgileri dahil tüm veriler silindi.

Altcoin

Hindistan, kripto para aklama ile mücadelesinde proaktif oldu

Ayrıca, soruşturmanın bir parçası olarak yetkililer, iki gün önce Khan’a ait yaklaşık 1,5 milyon dolarlık altcoin tokenini dondurmak için harekete geçti. ED’nin soruşturması, Şubat 2021’de Aamir Khan ve E-Nuggets’a yapılan şikayetlerin ardından başladı.

İddialar arasında, Khan’ın haksız kazançlarını altcoin olarak sakladığı yer alıyor. Ayrıca, bunları WazirX’ten Binance’e aktardığı iddiaları gündemde. Bu arada, Binance, ED’nin talebi üzerine varlıkları dondurdu. Ayrıca WazirX, soruşturmayla ilgili bilgileri sağlamak için yetkililerle birlikte çalışıyor.

Çarşamba günü gelişmeden önce ED, Khan’ın binaları da dahil olmak üzere devam eden soruşturmayla bağlantılı olarak altı yere baskın yaptı. Ajans, baskında 2,1 milyon dolardan fazla paraya el koydu. Genel olarak Hindistan, kripto para aklama ile mücadelesinde proaktif oldu. Geçen ay ED, Hindistan’ın en büyük borsası WazirX’in 8 milyon dolar değerindeki banka varlıklarını dondurdu. Hareket, kara para aklama iddialarının ardından geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dikkat: Bu Altcoin, Regülasyon Baskısıyla Yüzde 50 Çökebilir!
Dikkat: Bu Altcoin, Regülasyon Baskısıyla Yüzde 50 Çökebilir! Analistler, ABD’deki düzenleyici eylemler yoğunlaşmaya başlarsa NEXO fiyatının baskı altına girebileceğinden korkuyorlar. Kripto kredi şirketi Nexo’nun, piyasada potansiyel iflasına ilişkin şüpheler artıyor. Bu ortamda, 2022’nin sonuna kadar yerel altcoin, değerinin yarısını kaybetme riskiyle karşı karşıya. Altcoin iflasın...
Vural Erkan 2 ay önce