Dikkat: Hintliler Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’e Hücum Etti!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
13.582 görüntülenme
Hintliler Bitcoin ve 2 Altcoin'e Hücum Etti

Hindistan’ın en büyük borsalarından CoinSwitch, bugün Twitter hesabından en çok tutulan kripto para birimleri hakkında istatistikler yayınladı. Bitcoin (BTC), Hindistan’ın en popüler kriptolarından biri olarak ortaya çıktı.

Bitcoin ve bu 2 altcoin, Hindistan’ın en popüler kripto paraları oldu

Hindistan’ın en büyük borsalarından CoinSwitch, Dogecoin’in kullanıcıları arasında yılın en çok tutulan kripto paralarından biri olduğunu bildirdi. DOGE’ye zirvede Bitcoin ve Ethereum eşlik ediyor. CoinSwitch’e göre, uygulamanın yaklaşık 20 milyon kullanıcısı var. Veriler, bu kullanıcıların yaygın olarak Dogecoin, Bitcoin veya Ethereum tuttuğunu gösteriyor.

IntoTheBlock verilerine göre, tüm DOGE adreslerinin %70’i bir yıldan uzun süredir bekliyor. Yatırımcılar sert piyasa koşullarına rağmen bu süreçte satmayı tercih etmedi. Ayrıca, bunların önemli bir kısmının şu anda Hindistan’da olduğu biliniyor. Aynı verilere göre, Dogecoin sahiplerinin %53’ü şu anda karlı durumda. Böylece, üç milyondan fazla Dogecoin cüzdanından 2,23 milyonu DOGE’de pozitif PnL’ye sahip.

Dogecoin, geliştirme faaliyetleri için yeni fonu duyurdu

Lider meme coin, kürese ölçekte benimsenmesini sürdürürken, Dogecoin ekibinden geliştiricileri destekleyecek yeni bir fonun haberi geldi. Dün Dogecoin Vakfı, yaklaşık 360.000 dolar değerine 5 milyon DOGE’yi ekosistemin gelişimi için tahsis etti. Dogecoin vakfına göre fon, üyeleri tarafından yönetilen yeni bir çoklu imza cüzdanında tutulacak. Ayrıca, herhangi bir işlem için Dogecoin Core geliştiricileri kromatik, Marshall Hayner, Michi Lumin, Patrick Lodder ve Ross Nicoll’un beş imzasından üçü zorunlu olacak. Bu emanetçiler, serbest bırakmayı yönetmek dışında fonlar üzerinde herhangi bir hakka sahip olmayacaklar. Resmi açıklama Dogecoin ekini şunları yazıyor:

Bu cüzdanda tutulan DOGE, Dogecoin Core geliştiricilerine, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, tüm katkılarda çalışmaları için ödüller dağıtacak.

Dogecoin Fonu Duyuruldu: DOGE Fiyatı Fırladı!

Ayrıntılara göre, Dogecoin Core’un her sürümü için, sürüme katkıda bulunan geliştiriciler arasında 500.000 DOGE dağıtılacak. Bu arada, Dogecoin geliştiricileri yakın zamanda, ağın bir PoS mekanizmasına geçtiği yönündeki söylentileri yalanladılar. Geliştiriciler, yalnızca konuyla ilgili bir teklif yayınlamayı planladıklarını açıkladılar. Mühendislerden biri olan Lumin, söylentiyi dolaşan fenomenleri azarladı ve Dogecoin hakkında “içten bilgi” almadıklarını söyledi.

Fiyat hareketlerine gelince, Dogecoin bugün yeni bir rakibi tarafından geride bırakıldı. Yazım sırasında, günlük ve haftalık bazda %3 civarında düşüşle 0.07 dolar civarında işlem görüyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Bonk Inu (BONK), yeni yılın öne çıkan meme projelerinden biriydi. Benzer bir ivmeyi Solana’da sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Trader'lar Hangi Altcoin Short'luyor
Trader’lar Bakın Hangi Altcoin’leri Short’luyor! Ethereum’un yaklaşan Şanghay yükseltmesi eşliğinde Lido DAO, SWISE, RPL fiyatları yükselişe geçti. Yine de veriler, büyük bir yatırımcı kitlesinin bu altcoin projelerine şüpheyle yaklaştığını gösteriyor. Stake Ethereum ürünleri Şanghay yükseltmesi öncesinde toparlanıyor CoinGecko’dan sağlanan verilere göre, Lido...
Buğra Çağlar 4 hafta önce