Dikkat: HODLer’lar Bu Altcoin Varlıklarını Satıyor!

Dikkat: HODLer'lar Bu Altcoin Varlıklarını Satıyor!
Dikkat: HODLer'lar Bu Altcoin Varlıklarını Satıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analitik platformu Santiment, SushiSwap (SUSHI) ile ilgili en son görüşlerini paylaştı. Rapor, uzun vadeli SUSHI holder’larının SUSHI’deki pozisyonlarını kapattığını gösteriyor. Ayrıca rapora göre Goldentree kısa süre önce 5,9 milyondan fazla altcoin varlıklarını elden çıkardı.

Uzun vadeli holder’lar altcoin pozisyonlarından çıkıyor

Analitik platformu Santiment, bir tweet aracılığıyla en son analizlerini paylaştı. Rapor, merkezi olmayan borsaya yakın zamanda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bir mahkeme celbi sunulduktan sonra SushiSwap (SUSHI) ile ilgili son durumu yansıtıyor. Rapora göre, geçen yılın Kasım ayı ortalarında FTX’in çöküşünden bu yana SUSHI’nin TVL’si %93 düştüğü için merkezi olmayan platform için işler pek iyi görünmüyor. Ayrıca rapor, SUSHI’nin TVL’sinin şu anda yaklaşık 581.47 milyon dolar olduğunu belirtiyor.

Altcoin
SUSHI protokol etkinliği / Kaynak: Dappradar

Dappradar verileri, SUSHI’nin protokol kullanımının geçen yıl zorlandığını gösteriyor. Rapor, dapp’ın akıllı sözleşmeleriyle etkileşime giren veya bir işlem gerçekleştiren benzersiz aktif cüzdanların (UAW) sayısını analiz etti. Bu analiz, ortalama UAW sayısının son birkaç ay içinde küçük bir artışla nispeten düşük kaldığını gösteriyor.

Rapor ayrıca en az 365 gündür atıl durumda olan SUSHI tokenlarının sayısını da vurguluyor. Santiment’e göre, uzun vadeli holder’lar SUSHI’deki pozisyonlarından çıkıyor. Rapora göre, en az 365 gün boyunca uykuda olan toplam SUSHI token miktarı son 24 saatte keskin bir düşüş yaşadı. Bunu tarihsel olarak SUSHI fiyatındaki keskin düşüşlerin izlediğini berlirtmek gerekiyor. SUSHI’nin borsalardaki arzı, en az 365 gün boyunca atıl durumda olan token sayısında yapılan gözlemle örtüştüğünden, bu düşüş tezi, borsalara gönderilen atıl token sayısıyla destekleniyor.

Balinalar SUSHI iştahını kaybediyor

Protokol çok başarılı olsa da balinalar SUSHI’deki konumlarından çıkmaya başladı. Lookonchain’e göre varlık yönetimi devi GoldenTree, 23 Mart’ta yaklaşık 2,68 milyon dolar değerinde SUSHI’yi stake etti. Diğer balinalar ise 4,38 milyon dolar değerinde tokeni geri aldı.

Bu adresler, stake edilmemiş SUSHI’lerini satmaya karar verirlerse, bunu zararına yapacaklar. Bu ölçekte bir satışın, SUSHI’nin fiyatını daha da aşağı çekmesi muhtemel. Bu arada Lookonchain’den alınan veriler, Goldentree fonunun yakın zamanda Cumberland aracılığıyla Binance’te 5.954.024 SUSHI elden çıkardığını gösteriyor. SUSHI fiyatlarının yanı sıra ağ büyümesi de son birkaç günde düştü. Bu, yeni adreslerin tokenle o kadar ilgilenmediğini gösteriyor.

Altcoin
Kaynak: Santiment

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: HODLer’lar Bu Altcoin Varlıklarını Satıyor!