HollaEx Token Nedir? XHT Ne İşe Yarar?

HollaEx Token Nedir? XHT Ne İşe Yarar?
HollaEx Token Nedir? XHT Ne İşe Yarar?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HollaEx Token (XHT) nedir? XHT, HollaEx Network isimli borsa ağında çeşitli amaçlarla kullanılan bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede HollaEx Network nedir, HollaEx Token nedir, XHT ne işe yarar ve nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Gelin borsalar için Blockchain altyapısı sağlamaya olanak tanıyan bu kripto parayı birlikte inceleyelim.

HollaEx Network nedir?

HollaEx Network, dijital varlıkların küresel olarak ticareti için altyapı sağlayan bir borsa ağıdır. Ethereum üzerine inşa edilmiştir ve birçok borsadan oluşur. Borsa üyeleri, açık kaynaklı HollaEx Kit yazılımını çalıştırır. Böylece ağa katılan, alım satımları eşleştiren ve paylaşılan bir likidite havuzunu kullanma avantajı elde eder. Likidite havuzu, emirleri birbirleri arasında yönlendiren düğümlerden oluşur. Ağda tüm üyelerin çeşitli kripto pazarlarına erişimi vardır. Ayrıca, kendi pazarlarını oluşturup bunları ağa ekleyebilmektedirler.

HollaEx Token nedir?

HollaEx Token, HollaEx Network’e güç sağlayan Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. ERC-20 akıllı sözleşmesiyle oluşturulan bu token, Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasına sahiptir. Yani token sahipleri, XHT’lerini stake edebilmektedir. Ayrıca onu, akıllı borsa ağında çeşitli amaçlarla kullanabilmektedirler. 200 milyon adetlik sınırlı bir arza sahip olan token, yazım sırasında 0,17 dolardan el değiştirmektedir. Kullanıcılar, XHT kripto paralarını herhangi bir Ethereum tabanlı cüzdan uygulamasında tutabilmektedir.

XHT nedir? Ne işe yarar?

Ağ, HollaEx Token kullanan tokenomiklere ve Ethereum Blockchain’i kullanan DeFi protokollerine sahiptir. Bu kripto para ağdaki dijital varlık alım satım işlemlerinin özünü oluşturur. HollaEx Token, her HollaEx değişim düğümünde yer alır. Ayrıca, yazılımdaki temel özelliklere erişmek için dijital bir yakıt olarak kullanılır. Kripto para, borsalarda yeni kripto para eklemesine ve piyasa aktivasyonuna olanak tanır. Ayrıca alım satım işlemlerinde ortaya çıkan ücretleri ödemek için gereklidir.

Kullanıcılar, XHT aracılığıyla ağ içindeki likiditeye de erişebilmektedir. Ayrıca, HollaEx Kit yazılımına güç sağlamak ve üyelik kazanmak için kullanılan teminattır. Token, borsa ağını desteklemesinin yanı sıra serbest bir fiyat hareketine sahiptir. Bu arada XHT sahipleri, tokenlerini stake etme avantajına da sahiptir. Bu, kullanıcıların varlıklarını belirli bir vadeyle kilitleyebileceği anlamına gelir. Vade sona erdiğinde kullanıcı, ek token ödülleri kazanır.

HollaEx Token nedir? XHT nasıl alınır?

HollaEx Token şu anda sadece STEX borsasında işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar bu borsaya erişmeli ve üye olmalıdır. Üye olma işlemini tamamlamalarının ardından üyeliklerini doğrulayan kullanıcılar, cüzdanlarına STEX işlem çiftlerine uygun bir varlık yatırmalıdır. Bunları eksiksiz bir şekilde yerine getiren yatırımcılar, ilgili parite üzerinden alım emri vererek XHT satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

HollaEx Token Nedir? XHT Ne İşe Yarar?