Huobi Hack’i Sonrası Tron CEO’sundan Açıklama

Huobi Hack’i Sonrası Tron CEO’sundan Açıklama
Huobi Hack’i Sonrası Tron CEO’sundan Açıklama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce Huobi olarak bilinen kripto para borsası HTX, kısa süre önce bir hacke maruz kaldı. Hack sonucu devasa kayıp var. Buna göre 7,9 milyon dolara eşdeğer 5.000 ETH kaybı söz konusu. Olay, haberi sosyal medya platformu X’te (eski adıyla Twitter) paylaşan HTX danışmanı Justin Sun tarafından doğrulandı.

Tron CEO’su Justin Sun Huobi Hackiyle ilgili konuştu

Sun yaptığı duyuruda, “HTX yani Huobi, bir hacker saldırısı nedeniyle 5.000 ETH’lik bir kayıp yaşadı.” dedi. İhlale rağmen, HTX’in müşteri tabanını rahatlatmak için hızlı hareket etti. Ayrıca “HTX saldırıdan kaynaklanan kayıpları tamamen karşıladı. İlgili tüm sorunları başarıyla çözdü.” açıklamasını yapıyor.

Huobi Rebrands to HTX: Global Expansion Strategy Takes Center Stage

Sun ayrıca, çalınan Ethereum’un Huobi kullanıcıları tarafından tutulan 3 milyar dolarlık varlıkla karşılaştırıldığında nispeten mütevazı bir meblağı temsil ettiğini vurguladı. Ayrıca hırsızlığın ölçeğini perspektife koydu. Ayrıca, çalınan Ethereum miktarının HTX’in sadece iki haftalık gelirine yaklaşık olarak eşdeğer olduğunu vurguladı.

Zorlukların ortasında yeniden markalaşma

Güvenlik ihlali, iki haftadan kısa bir süre önce önemli bir dönüşüm geçiren HTX’in son zamanlarda karşılaştığı zorluklara katkıda bulunuyor. Daha önce Huobi olarak bilinen borsa, HTX olarak yeniden markalaşmaya karar verdi. Bu stratejik değişim, kullanıcıların benimsemesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Ayrıca borsanın gelecekte çeşitli yargı alanlarında ek lisanslar alması için zemin hazırlıyor.

Crypto Exchange Huobi Global Rebrands as 'HTX' - Fintech Singapore

Huobi HTX, hack olayının yarattığı gerilemeye rağmen kullanıcı fonlarını koruma ve önde gelen bir kripto para borsası olarak itibarını koruma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Bu olay, kripto endüstrisinde süregelen güvenlik risklerini hatırlatıyor. Diğer taraftan bu alandaki tüm oyuncular için sağlam güvenlik önlemlerinin önemini vurguluyor.

Kripto para alanının temel problemi

HTX’in ihlale verdiği yanıt ve kayıpları karşılama taahhüdü dikkat çekiyor. Diğer taraftan borsanın dijital varlık alanında güven ve güvenliği korumaya olan bağlılığını gösteriyor. Huobi HTX yeniden markalaşma yolculuğuna devam ediyor. Ayrıca güvenlik altyapısını güçlendirirken kripto para topluluğu gelişmeleri de yakından izleyecek.

Crypto exchange Huobi rebrands to HTX for tenth anniversary | The Block

Kriptokoin.com olarak baktığımızda kripto para alanının en büyük problemlerinden birinin hackler olduğunu görüyoruz. Zaman zaman gündeme gelen hackler sebebiyle kripto para borsaları zarar görüyor. Huobi örneğinde de bunu görmek mümkün. Tabi en büyük zararı kullanıcılar alıyor. Piyasanın bu açmazdan açık bir şekilde kurtulması gerekiyor. Bu sorun çözülemediği takdirde piyasaya güvenin oluşmasında sıkıntılar çekilecek. Bu bağlamda borsaların önlemlerini en yüksek düzeyde alması gerekiyor. Huobi bu bağlamda müşteri fonlarını karşılayarak şimdilik zararı telafi ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Huobi Hack’i Sonrası Tron CEO’sundan Açıklama