Reklamı kapat

Huobi, Kripto Tabanlı Borsa Yatırım Fonu Oluşturdu

Mert Kaya
Mert Kaya 1 Haziran 2018
0 görüntülenme

Hacim olarak dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası olan Huobi, kripto tabanlı Borsa Yatırım Fonunu (ETF) şirketin dün yaptığı açıklamaya göre bugün, 1 Haziran’da devreye soktu.

Borsa Yatırım Fonları en basit tanımıyla bir endeksi baz alan, baz aldığı endeksin performansını yatırımcılara yansıtmayı amaçlayan ve payları borsalarda işlem gören yatırım fonlarıdır. Borsa Yatırım Fonu varlıkların değerini takip eder ve bir borsanın çalışma saatleri içerisinde takas edilebilir. Hissedarlar uzun vadede kazanılmış faizden ya da kısa vadeli spekülasyonlara dayalı günlük piyasa dalgalanmalarından oluşan fon kârından pay alma hakkına sahiptir.

Huobi’nin ‘Huobi 10’ isimli yeni Borsa Yatırım Fonu şirket tarafından piyasaya yakın zamanda sürülmüş borsadaki en iyi 10 dijital varlığı Tether’a (USDT) karşı gerçek zamanlı izleyen bir pazar endeksine dayalı.

Huobi’nin Borsa Yatırım Fonu şu an Tether(USDT), Bitcoin(BTC), Ethereum(ETH) ve Huobi Token (HT) ödeme seçenekleri ile aboneliğe açık durumda. Abonelikler her hesap için 100 USD-10 Milyon USDT arasında sınırlandırılmış.

Bu arada şirket temsilcilerinden birinin CoinDesk’e verdiği demece göre bu teklif Huobi Pro ile benzer kısıtlamalara sahip olacak. Buna göre örnek vermek gerekirse ABD vatandaşları kripto para bağlantılı ETF’lerin regülasyonlarındaki belirsizlik nedeniyle bu fondan yararlanamayacak…

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Birleşik Krallık’ta Milyonlarca Kullanıcı VISA Ödemelerinde Sıkıntı Yaşıyor! Birleşik Krallık ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde VISA ile yapılan ödemelerde problem yaşanıyor. Kullanıcılar ödemelerin reddedildiğinden şikayetçi ancak temassız işlemlerde bu problem daha az görünüyor. Barclays ve Bank of Ireland müşterilerine düzgün bir şekilde çalıştığı görünen ATM’lerden nakit para...
Mert Kaya 1 Haziran 2018