Reklamı kapat

IBM’in Desteğiyle Yeni Bir Stabil Koin Doğuyor: USD Anchor

Mert Kaya
Mert Kaya 17 Temmuz 2018
0 görüntülenme

IBM, Stronghold isimli girişim ile yeni bir stabil koin projesi için ortaklık kurdu. USD Anchor isimli yeni stabil koin Stellar blokzincirinde çalışacak ve fiyatı Amerikan Doları ile desteklenecek.

USD Anchor; Tether ve TrueUSD’nin yolundan giderek Amerikan Dolarını tokenleştirmeyi, blokzincirin hızlı ve kullanışlı tarafını Fiat para ile buluşturmayı hedefliyor.

Stronghold, Stellar ağında Bitcoin ve Ethereum’un ana temsilcisi; girişim kullanıcıların bu kripto paraları merkezi olmayan altyapı katmanını kullanarak daha verimli bir şekilde takas etmelerine yardımcı oluyor.

Stronghold kendilerini Stellar için bir giriş-çıkış yolu olarak tanımlamakta:

“Bu ilişki Stellar’ın anlık işlemler, minimum boyuttaki ücretler ve diğer ağlarda bulamayacağınız şeffaflık düzeyi içeren güçlü ağından faydalanmamıza olanak tanıyor. Biz bunun herkes için daha bir durum yarattığı kanaatindeyiz.”

IBM Unsuru Etkili

IBM büyük finansal kurumlardaki müşterileriyle birlikte dijital tokenlerin çeşitli kullanım alanlarını, fiat paranın aktarım işlemleri için yeni bir yolun bu şekilde açılması, müşteri ödemelerini işleme ve tedarik zincirleri yönetme üzerine çalışmalar yapacak. Stronghold’a göre bu, USD Anchor’u Tether gibi diğer büyük stabil koinlerden ayıran ana etmenlerden biri olacak.

Piyasadaki stabil koinlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Pazarın en çok bilinen ve kullanılan stabil koini ise kuşkusuz Tether (USDT).

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Uçuşa Geçti! 7.300 Dolar Geride Kaldı 2017 yılında yarattığı sükse ile tüm dünyada büyük bir etki yaratan dijital altın Bitcoin, 2018’de yaşadığı düzeltmenin üstesinden gelmeye çalışıyor. Geçtiğimiz aylarda 5.600 dolara kadar gerileyen Bitcoin bugün hızla değer kazandı ve 7.000 dolar seviyesi geride kaldı. ...
Serkan Eser 17 Temmuz 2018