Reklamı kapat

ICO’ların Yüzde 80’i Vadettikleri Özelliklerin Kodlamasına Dahi Başlamamış Oluyor

Mert Kaya
Mert Kaya 21 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Pennsylvania Üniversitesi Hukuk Fakültesi ICO‘ların analizini ve araştırmasını yapmak için bir çalışma gerçekleştirdi.

Bitrates’in haberine göre Pennsylvania Üniversitesi’ndeki bir grup araştırmacı “Koinle İşlenen Kapitalizm” isimli, bazılarının vadettiklerini yapmak için çaba dahi sarfetmediği 2017’nin en büyük 50 ICO’su hakkında bir makale yayımladı.

Çalışma birçok girişimin yatırımcıları avlamak için kitlelerce henüz tam olarak anlaşılmamış blokzincir teknolojisinin endüstrisinden yararlanmaya çalıştığını ortaya koyuyor. ToshiTimes’ın raporuna göre araştırma birçok ICO’nun yaratıcılar tarafından yeni tokenler üretilemeyeceğine dair akıllı kontratlarla desteklenmiş bir koda dahi sahip olmadığını göstermekte.

Çalışmanın temel amacı ICO’ların kullanımı ve benimsenmesi konusunda yasal bir literatür oluşturmaktı. Makale yatırımcıları tokenlerin fon sağlama mekanizması olan ICO’lar hakkında keskin bir şekilde uyarmakta…

Profesör Araştırmayı Tweetlerle Özetledi

Araştırmayı gerçekleştiren kadroda bulunan Dave Hoffman 33.000 kelimelik dökümanı attığı tweetlerle özetliyor:

https://twitter.com/HoffProf/status/1019281330331439105

1/Token projesini yatıcımcılara verdiği vaatlere uyuyor mu?

2017’nin en büyük 50 ICO’suna baktık:

*Bütün whitepaperlar, kurallar ve işleyiş, tanıtıcı broşür
*Bütün mecvut kodlar
*Bütün sosyal medya postları
İşte Sonuçlar:

50 ICO’nun:
*37’si yapacaklarına dair söz verdi, %80’i bunun kodlamasını yapmadı
*32’si arzın sınırlı olacağını söyledi, %25’i bunun kodlamasını yapmadı
*17’si koinleri yakacağını söyledi, %35’i bunun kodlamasını yapmadı.
*Değiştirilebilecek 10 Token’dan (#Bancor gibi) yalnızca 4’ü bunu İngilizce olarak açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Basın Özgürlüğü Kripto İle Mi Gelecek? Blokzincir Tabanlı Haber Platformu Hayata Geçiyor! Dünya çapında bir grup gazeteciyle birlikte özgür konuşma ve basın özgürlüğü savunucusu blokzincir destekli ‘Civil’ adında bir haber platformunu hayata geçirdi. Civil’in amacı gazeteciliğin etik kurallarını korurken okuyucu ve gazeteci arasındaki bağı yeniden canlandırıp gazeteciliği reklam merkezli...
Mert Kaya 21 Temmuz 2018