Reklamı kapat

ICO’larda Yalnızca 2018 Yılında 7 Milyar Dolar Toplandı!

Mert Kaya
Mert Kaya 5 Haziran 2018
0 görüntülenme

Koinlerin halka arzı olarak da nitelendirebileceğimiz ICO‘larda (Initial Coin Offering) geride bıraktığımız son beş ayda 6.89 Milyar Dolar değerinde para toplandı, ki bu rakama geçtiğimiz günlerde ICO’sunu bitirip toplamda 4.1 Milyar Dolar toplayan EOS’u dahil etmedik!

ICO’larda toplanan para yalnızca Mayıs ayında EOS dahil olmak üzere 2 Milyar Dolar; TokenData’nın verilerine göre bunların 0.8 Milyar Doları EOS, 1.2 Milyar Doları ise diğer kripto paralar tarafından toplandı.

Bu yıl ICO’larda toplanan en düşük miktar Nisan ayındaydı; bunun sebebinin Ethereum’un en düşük seviyelerini görmüş olması ve yeni kripto paraların çoğunun ICO’sunu Ether aracılığıyla yapmasının neden olduğu düşünülüyor.

Ethereum‘un fiyatı Nisan ayında 360 Dolar’a kadar inmişti.

Öte yandan Mart ayında, EOS ve Telegram hariç ICO’larda toplamda 1.5 Milyar Dolar toplandı.

Yukarıda görünen EOS ve Telegram harici en büyük ICO’larda toplamda 1.5 Milyar Dolar toplandı.

Bu büyük miktarların toplanmasının arkasındaki sebep yatırımcıların büyük geri dönüş beklentisi. Öyle ki bazı ICO’lar sadece bir ya da iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde 700x geri dönüş vermeye yaklaştı. Aşağıda en çok geri dönüşü olan ICO’ların listesini görebilirsiniz.

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Rusya’da Kripto Para Medyasına Yönelik Yasak Kaldırılıyor 2016 yılında alınan kararla Rusya’da bitcoininfo.ru da dahil olmak üzere pek çok dijital para medya kanalına erişim yasaklanmıştı. St. Petersburg’daki bir mahkeme ise aldığı kararla bu yasağı tersine çevirdi ve Rusya’da pek çok haber kanalına erişim yeniden...
Serkan Eser 5 Haziran 2018