Reklamı kapat

ICON Nedir? ICX Coin Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 18 Haziran 2022
4 görüntülenme
icon nedir

ICON nedir? ICON (ICX), kripto para birimleri tarafından desteklenen merkeziyetsiz bir ağ ağı kurmayı hedefliyor. Bu makalede ICON nedir, ne sunar, ICX coin nedir? ICX Nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık.

ICON nedir? Ne işe yarar?

ICON, topluluklar olarak da adlandırılan bağımsız blok zincirlerinin etkileşimlerini kolaylaştırmayı amaçlayan bir platformdur. ICON platformunda topluluk, tek bir yönetişim sistemini takip eden bir node’ler ağı olarak tanımlanır. Buna göre kripto para ağları (Bitcoin ve Ethereum gibi), topluluklar olarak kabul edilir. Ancak bankalar, işletmeler, hastaneler, okullar ve hükümetler de bu ekosisteme topluluklar olarak katılmakta.

ICON, bir kripto para birimi tokeni olan ICX aracılığıyla desteklenmektedir. Proje, 2017 yılında Güney Kore merkezli bir kuruluş olan Icon Foundation tarafından kuruldu. Buna göre projenin amacı, finans, güvenlik, sigorta, sağlık, eğitim ve ticaret gibi çeşitli sektörlerden kuruluşların tek bir ağ üzerinde etkileşimde bulunabilmektir. Ayrıca, kullanıcıların işlem yapabileceği bir platformu kolaylaştırmaktır.

ICX coin nedir?

ICX coin ICON’in yerel tokenidir. Kripto para, çok sayıda işlemi gerçekleştirme yeteneği sunar. Halka açık bir blok zincirinde uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiricilerin ilgisini çekebilmektedir. Örnek olarak Icon Foundation, teknolojisinin tıbbi kayıtları güvence altına almak. Ve diğer kullanım durumlarının yanı sıra sigorta endüstrisindeki talep ve ödemeleri hızlandırmak için kullanıldığını söylüyor. Icon’un dikkat ve ortaklıklar yaratmasında bir avantaj haline gelecek. Bununla birlikte, Güney Kore pazarındaki stratejik konumu da ilgi çekici olabilmektedir.

ICON nasıl çalışır?

Icon blok zinciri, hangi node’lerin blok zincirine yeni bloklar ekleyebileceğini belirlemek için yetkilendirilen bir Proof-of-Stake konsensüs algoritması kullanır.

Tron EOS’u

Özellikle Icon’un blok zinciri, beş ana bileşen arasında iş birliğini sağlar.

Bunlar şunladır:

  • Icon Republic: Ağın yönetim yapısı ve blok zincirinin operasyonları için karar komitesi. Icon Republic, Icon topluluklarından node’lerden oluşur.
  • Token Toplulukları: Tek bir yönetişim sistemi içindeki bir node ağı olan token toplulukları, kendi kurallar ve fikir birliği algoritmalarıyla çalışabilmektedir.
  • Topluluk Temsilcisi (C-Rep): Icon Republic ile iletişim kurmak için güvenilen her topluluktan seçilen node’ler. C-Reps, çalışmaları için ICX alır.
  • Topluluk Node’leri (C-Node’ler: Her topluluk için altyapı görevi görür. Ayrıca, bir topluluğun Blockchain’i yönetmesinden ve sürdürmesinden sorumludur.
  • Yurttaş Node’ler: Oy verme yetkisi yoktur. Ancak bir topluluk içinde, diğer topluluklarla ve Icon Republic ile işlem yapma becerisine sahiptir.

ICON nedir? ICX coin nasıl alınır?

ICON, işlem hacmi geniş birçok kripto para borsasında işlem görüyor. ICX coin şu anda  Binance, OKX, Bybit, MEXC gibi borsalar tarafından listeleniyor. Buna göre Tokeni satın almak için bu borsalardan birine üye olmak ve kimliği doğrulamak gerekiyor. Hesaplarını eksiksiz bir şekilde oluşturan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak ICX coin satın alabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

gnosis nedir copy
Gnosis Nedir? GNO Coin Ne İşe Yarar? Gnosis nedir? Gnosis (GNO), Ethereum ağı üzerinde dapp olarak oluşturulmuş bir tahmin piyasası platformudur. Bu makalede Gnosis nedir, ne sunar, GNO coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için...
Kriptokoin.com 18 Haziran 2022