2023 İçin İlgi Çekici Altcoin Tahminleri: Bu 5’i Şaşırtabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
3.564 görüntülenme
2023 İçin İlgi Çekici Altcoin Tahminleri: Bu 5'i Şaşırtabilir!

Kripto paralar, dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan FTX’in sonuçları nedeniyle çöktü. Dolayısıyla sektörde bulaşma korkusu var. Yine de bazı analistler, DeFi ağlarının FTX’in ve Voyager Digital ve BlockFi gibi diğer merkezi şirketlerin çöküşünden fayda sağlayacağına inanıyor. Bu bağlamda analistler, uzun vadede satın alınabilecek en iyi DeFi altcoin projelerinden beşini paylaşıyor.

İlk DeFi altcoin projesi: Uniswap (UNI)

Uniswap, Ethereum, Polygon, Avalanche ve Celo üzerine inşa edilmiş lider bir DeFi ekosistemi. Diğer bir ifadeyle, insanların kripto para birimleri alıp satmasını mümkün kılan lider bir merkezi olmayan borsa (DEX). Uniswap, günlük olarak 1 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştiriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, gerçekten de, Ethereum hacmi Coinbase’in üzerine çıktı. Analistler, DEX endüstrisindeki lider pazar payı nedeniyle Uniswap’in iyi bir yatırım olduğuna inanıyor. Ekosistemi de hızla büyürken, ürettiği ücret miktarı Ethereum ve Lido’dan sonra sektördeki en büyük üçüncü ücret. Son 24 saatteki ücretleri, Ethereum’un 3,1 milyon dolarına kıyasla 1,43 milyon dolardı. Ayrıca, itibarı onu sektördeki en iyi DEX’lerden biri yapıyor.

İkinci sırada Lido DAO (LDO) geliyor

Lido, likit staking endüstrisindeki en büyük DeFi platformlarından biri. Toplam kilitli değeri (TVL) 33 milyar dolardan fazla. Bu da onu DeFi endüstrisindeki üçüncü en büyük oyuncu yapıyor. 5,7 milyar doların üzerinde stake edilmiş varlığa sahip ve 212 milyon doların üzerinde ücret ödedi. Bu varlıkların çoğu, Ethereum’un 5 milyar doları aşan ağında bulunuyor. Bunu Polygon, Solana ve Polkadot takip ediyor. Analistlere göre, LDO muhtemelen uzun vadede iyi sonuç verecek.

Altcoin

Üçüncü sırada PancakeSwap (CAKE) yer alıyor

PancakeSwap, hacim açısından Uniswap ve dYdX’ten sonra dünyanın üçüncü büyük DEX’i. Yani, insanların kripto para birimleri alıp satmasını mümkün kılan bir DEX. İnsanların Non-Fungible Token (NFT) trade’i yapmasına ve merkezi olmayan piyangolara katılmasına olanak tanıyan özelliklere sahip. FTX gibi, PancakeSwap de yatırımcılara vadeli işlemler için bir platform sunuyor. PancakeSwap’in 3,8 milyar doların üzerinde bir TVL’si var ve günlük olarak 600 milyon doların üzerinde işlem gerçekleştiriyor. Uzmanlara göre, daha fazla yatırımcı ve kullanıcı DEX’lere geçtikçe, CAKE muhtemelen önümüzdeki aylarda gelişecek.

Patlamaya hazır iki altcoin: DYDX ve SNX

Cantering Clark takma adlı bir kripto analisti, iki DeFi altcoin projesine ait tokenlerin patlamalar için hazırlandığına inanıyor. Analist, merkezi olmayan borsa (DEX) dYdX’in yerel varlığı olan DYDX’in 2,84 dolar civarındaki önemli bir destek seviyesinin üzerinde işlem gördüğünü ve köşegen direncini kırmaya hazırlanabileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, “Bu seviye devam etmeden önce sadece bir pit-stop ise, DYDX’in burayı gerçekten zorlamaya başladığını görmek istiyorum,” diyor.

Altcoin
Kaynak: Cantering Clark/YouTube

Analist, birçok altcoin zayıflık belirtileri göstermeye başlarken DYDX’in pazar yapısının gerçekten iyi göründüğünü söylüyor. Bu konudaki görüşlerini şu şekilde ifade ediyor:

Daha çok bu yapının çok daha büyük bir yapının üst tarafını nasıl tuttuğunu düşünüyorum… Bunun muhtemelen çok daha büyük bir kırılma olabileceği gerçeğine daha çok odaklanırdım. Ayrıca, sadece burada (2,84 dolar) vurgulamak isterim. 2,84 dolar tutulduğu sürece bence gerçekten iyi görünüyor.

DYDX, bu yazının yazıldığı sırada 2,94 dolardan işlem görüyor ve hala analistin destek alanının üzerinde. Analistin radarındaki bir diğer altcoin, kullanıcıların sentetik varlık ticareti yapmasına olanak tanıyan bir DeFi platformu olan Synthetix Network (SNX). Cantering Clark’a göre SNX, 2,54 dolarlık desteğin üzerinde kabul görmeye devam ettiği için ‘güç belirtileri gösteren’ başka bir token. Analist, “Gerçekten reddedilmek yok. İlk ret, bir şekilde şimdiye doğru geri dönüyoruz. Görünüşe göre biraz yukarı doğru bir çekiş var.”

Altcoin
Kaynak: Cantering Clark/YouTube

Yazma sırasında SNX, analistin kilit seviyesinin çok üzerinde 2,83 dolar değerinde. Kripto analisti ayrıca DYDX veya SNX’in bir sonraki piyasa döngüsünde ‘çok iyi performans gösterebileceğini’ söylüyor. Bu görüşlerini ise şu şekilde açıklıyor:

Hem SNX hem de DYDX geçen haftadan daha iyi performans gösteriyor ve bu son sıçramada piyasanın geri kalanından daha fazlasını yakaladı. İçimden bir ses, bunlardan en az birinin bir sonraki döngüde çok iyi performans göstereceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinjournal
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kıdemli Ekonomist: Altın Yıl Sonunda Bu Rakamlarda Olacak!
Kıdemli Ekonomist: Altın Yıl Sonunda Bu Rakamlarda Olacak! Federal Reserve’in çok fazla sıkılaştırarak ekonomide bir şeyleri kıracağına dair artan bir korku var. Bu senaryoda, The London Bullion Market Association (LBMA) altın fiyatı anketine göre parlak metal bu yıl yeni rekor seviyelere bakıyor olabilir. Merkez bankalarının faiz...
Vural Erkan 4 hafta önce