İlginç Bir Komplo Teorisi Daha: Bitcoin’i Bir Yapay Zeka Yarattı

4 görüntülenme

Bitcoin hakkında yeni bir komplo teorisi internette gezinmeye başladı. Bu teoriye göre Bitcoin, dolandırıcı bir yapay zeka tarafından yaratıldı.

Bu komple teorisinden UFO Today adlı Youtube kanalındaki bir videoda bahsedildi: “Bitcoin kodunun bu kadar kusursuz olması, kodun çok yetenekli bir veya bir grup geliştirici tarafından bile oluşturulamayacağını göstermez mi? Kod gelişmiş bir yapay zeka tarafından üretilmiş olamaz mı?”

Satoshi Nakamoto Kim?

Satoshi Nakamoto

UFO Today’e göre, Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto gerçek bir kişi değil, yarattığı kripto parayla insanların ilgisini çeken ve bu sayede ağını genişleten ve işlem gücünü geliştiren bir gelişmiş yapay zeka: “Dünya üzerindeki sayısız bilim adamı kompleks kodlar ve çok büyük donanımlarla yapay zekalar üretmeye çalışıyor. Bildiğimiz kadarıyla hiçbir kişi veya grup bu kadar ileri gidemedi. Peki ya böyle bir yapay zeka zaten mevcutsa?”

Bu düşüncelerin çılgınca olduğunu söylememize gerek bile yok. Yine aynı Youtube kanalının başka bir görüşü de Bitcoin’in uzaylılar tarafından yaratıldığı. Bu iki teoriyi birleştirerek uzaylılar tarafından üretilmiş olan bir yapay zekanın Bitcoin’i yarattığını söyleyebiliriz.

Bitcoin hakkında bu kadar çok komplo teorisinin olması epey şaşırtıcı bir durum. Bitcoin’in İncile ait bir kehanetin parçası olduğunu iddia eden komplo teorileri ve bu teoriye inananlar bile var. Natalya Kaspersky da geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in Amerikan istihbarat kurumları tarafından yaratıldığını ve Satoshi Nakamoto’nun da bir grup Amerikalı kriptologun kullandığı bir takma ad olduğunu iddia etmişti.

Eğer internette uzun süre dolaşırsanız bunun gibi çılgınca komplo teorileriyle karşılaşabilirsiniz. Kripto paralar yaygınlaştıkça bu tarz komplo teorilerinin sayısı da artacaktır.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

how to buy iota
IOTA Kullanıcılarının 4 Milyon Doları Çalındı Yeni bir kripto para cüzdanı soygunu ve bu sefer hedef IOTA. CCN’de geçen habere göre hackerlar 4 milyon dolar değerinde IOTA tokenlarını kullanıcıların cüzdanlarından ele geçirdi.  2017 Kasım ayında büyük sükse yaratan ve sonrasında 2-3 dolar arasında...
Burak Can Senyelli 23 Ocak 2018